Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az emo tényleg érzelmes...

Az emo tényleg érzelmes stílus volt?

Figyelt kérdés

jún. 3. 21:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Hát ha olyan ember volt emó, aki érzelmes volt, akkor igen. De mit jelent az érzelmes ebben a kontextusban? A gyűlölet is érzelem, nem? Az emberek többségének vannak érzelmei.
jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

Az emo stílusnak kb. annyi köze volt/van az érzelemhez, mint Sztálinnak az acélhoz. De igazából mindenre igaz az, hogy lehet ideákat kötni hozzá, de akkor is azokon az embereken múlik, hogy mit hoznak ki belőle, akik képviselik. Az emo szigorúan véve csak egy hajviselet volt, amit bárki megcsinálhatott magának. Talán annyiban különbözik a mai hajviseletektől, hogy az emohoz kapcsolódott zenei stílus is, pl. blessthefall, Bullet for my Valentine, Bring me the Horizont, Asking Alexandria, Alesana... stb, de Magyarországon az emo stílust képviselők elenyésző részét érdekelte az emo/screamo zenei stílus, a legtöbben csak divatból vették át a hajviseletet meg az öltözködést, egyéb stílusjegyeket (szegecses öv, festett körmök). A másik, hogy kb. ez volt az első stílus, amely szerint a férfiak nőiesen öltözködtek vagy nőies hajviseletük volt. Teljesen hetero férfiak is. De akkoriban ez még érzékenyebben érintette az embereket, főleg közép-kelet európában vagy még keletebbre. Ma talán már kicsit megszokottabb, ha a férfiak is járnak fodrászhoz vagy kozmetikushoz (bár ez igazából inkább azért van, mert rájöttek a divattervezők, hogy ebből is lehet pénzt csinálni).

Amúgy mellesleg Magyarországon egész jó emo stílussal összhangban lévő zenekarok voltak. Claps for Caroline, Beware Aphrodite, Madison Paradox.

www.youtube.com/watch?v=wiqoG4wFldw

jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Az emo eredetileg nem csak egy hajviselet volt, hanem egy zenei irányzat. Legfeljebb Magyarországon az "emósok" nem hallgattak emo zenét.
jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

"Az emo tényleg érzelmes stílus volt?"

kábé úgy, mint ahogy az önsajnáló incelek magukat "érzelmes fiúnak" tartják. leginkább az épp világfájdalmas szakaszukban járó kamaszok kattantak rá

jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nekem voltak emo ismerőseim, akiknek fogalma sem volt milyen az emo zene. Lady Gagát hallgattak, meg Katy Perryt, vagy ami akkoriban divat volt. Egyébként meg annyi vita ment annak idején arról, hogy ki az igazi emo, vagy hogy aki nem igazi emo, az pózer, vagy scene, de talán voltak ilyen emo alstílusok mint a spiky meg juicy vagy nem emlékszem már mi volt a nevük, de volt belőle kb 5-6.
jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Akkoriban minden ötödik embernek ilyen haja volt, nem csak a kamaszoknak, hanem a húszéveseknek is, külföldön a harminc-negyven éveseknek is. Az emo zenekarok énekesei már akkor is gyakran harminc valahány évesek voltak.
jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én amikor először hallottam emó zenét azt hittem hogy sátánista zene. Hallgassátok meg a Brokencyde-tól a Schizophrenia című számot. Bár ez a zenekar aztán nagyon elment ilyen mainstream pop irányba, a későbbi zenéik nyomokban is alig tartalmazzák az eredeti hörgős stílust.
jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha már nosztalgiázunk emo zenékre: My Chemical Romance, Escape the Fate, A Day to Remember, Silverstein, August Burns Red, Crown The Empire, esetleg Casino Madrid.
jún. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Eltűnt ez is mint a dubstep... nem baj, van helyette jó kis magyar rap. Minden nő kva, füvezek, 8kerben nőttem fel, bűnöző vagyok, gengszternek lenni jó, minden csak a pénz. Hát ennél sokkal jobb volt pogózni egy jót néhány feles után sátánista zenére :)
jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ja tehát akkor nem az egyén volt az érzelmes, aki a stílust képviselte, hanem a zene. Így már értem. Asszem.

Amúgy megkérdeztem a chatgpt-t, nem spicy, hanem saucy.

Ilyesmik voltak még: Hard emo, Possemo, Ire emo, Saucy emo

[link]

[link]

De szerintem Magyarországon emo-nak mondták az összeset :)

jún. 3. 23:03
1 2 3

További kérdések:

Az uv körömlámpa fényétől lehet allergiás a kezem? Ha igen, erre milyen megoldás van?

Sun S6 van nekem,nem tudom mennyiben számíthat az erőssége,mert 168 wattos.

Van ilyen szépségszalon Siófokon?

Siófokon keresek olyan szalont, ahol egyidöben vagy kb egyidöben tudnak fogadni engem meg a lányom. Én arckezelést szeretnek, a lányom pedig müszempillakat szeretne építetni.

Temu miért nem engedi a szállítást?

2 féle Körömdesign Hosszabbító Gél-t, 1 Tartós Modellező Gél-t választottam. Fizetés előtt ellenőriztem a kosaramat és ezeknél a termékeknél "Sajnáljuk, a kiválasztott termékeknél nem áll rendelkezésre az átvételi lehetőség." kiírás volt. Nincs több magyarázat. Most is...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!