Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Zsíros, mitesszeres bőr. Van...

Zsíros, mitesszeres bőr. Van rá egyáltalán megoldás?

Figyelt kérdés

Zsíros,tág pórusú,mitesszeres,kissé pattanásos bőröm van.Régen nagy,gyulladt pattanásaim voltak,ma már csak menzesz előtt jön ki,de még így is nagyon ronda az arcom,mert tele van kiütésekkel,ami nem pattanás.Az ég világon szinte már mindent kipróbáltam,amire volt pénzünk.A bolti cuccok nem jöttek be,szinte egyik sem.Kozmetikushoz ha megyek arctisztításra,az se sokat ér,mert csak tiszta lesz a bőröm,de ugyanolyan zsíros,tág pórusú...etc.2 bőrgyógyásznál voltam,amit felírtak,szinte egyik se jött be:Isotrexin(csak ideig-óráig),Zynerit(szinte semmit nem ért),Aknesol.Tavaly kezdtem el alapozót használni,de rájöttem,hogy mégse olyan jó,mert eltömíti a pórusokat.Mostanában próbálok leállni vele,de nem olyan könnyű.Mostanában sima szappannal mosom az arcom+krém.Még a reggeli órákban egész jó a fejem,aztán délutánra katasztrófa lesz.Az egész zsíros,vörös,kiütéses,és még sorolhatnám.Már olyan szinten el vagyok keseredve,nem tudom mit tegyek.Nekem csak az lenne az álmom,hogy szép bőröm legyen:(

Van valaki hasonló helyzetben?

17/L


2011. márc. 24. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a helyzetben vagyok.

Nekem is ilyen a bőröm,szinte mindig van egy pár pattanás az arcomon (homlokon semmi,inkább két oldalt),a mitesszerekről már nem is beszélve.

Én is próbáltam már sok mindent ( baba szappant,kamilla borogatást,garnier arctisztítót,bőrorvos által kiírt kencéket,zynerit-et is--- Egyik sem használt,sőt,volt amitől csak csúnyább lett az arcom)

Most jelenleg clean and clear-t használok.

És jobb,még mindig vannak pattanásaim,sajnos,de valamivel jobb. Nekem eddig ez vált be a legjobban.

Ha megtalálom neten belinkelem neked :)



Egyébként!

Nem tudom,tudod-e (de biztos) ,hogy a pattanásokat,mitesszereket nagyrészt a helytelen étkezés is okozza!

Nekem olyannyira,hogy ha megeszek egy sor tejes csokit,2-3 nap múlva alig merek a tükörbe nézni,annyira kijonnek rajtam.

És ugyanígy van a mogyorós csokikkal,kekszekkel,diós dolgokkal,chipsekkel,és bármilyen olajos ételekkel is.

Én ezeket mind ki is hagyom. A páromnak is elő van írva,hogy ha szeretne nekem valamit hozni,ne csokit,hanem inkább gyümölcsöket.


Figyelj oda nagyon az étkezésedre is,mert nagyban befolyásolja,hidd el!

Remélem segítettem valamit. :)

Jaj,és kérdezz nyugodtan ha tudok még írok,mert ez engem is érdekel,mert egy cipőben járunk.

18L

2011. márc. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm:))

Hát az az igazság,hogy nálam az étkezés nem folyásolja be szinte egyáltalán.Volt hogy ettem mindenfélét,össze-vissza,és mégis nagyon szép volt az arcom,de volt hogy odafigyeltem rendesen,kerültem a zsíros dolgokat,sok víz,zöldség,gyümölcs,és mégis pattanásos voltam.Szóval ez nálam nem függ össze szerintem.Egyszer volt,hogy beteg voltam 1 hétig,magas láz,köhögés,meg minden,na akkor alig ettem,csak ittam rengeteg folyadékot,meg épp hogy ettem vmit,na akkor nagyon szép volt a bőröm,de hát azt se lehet csinálni,hogy napi 1 almát eszem.

2011. márc. 24. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálad akkor ez máshogy van. De vannak így sokan. Az én osztályomban vannak olyan lányok akik napi szinten csokit esznek (és ilyen pattanás "serkentő" kajákat) és semmi,gyönyörű arcuk van.

Nálam ez nagyon befolyásolja,sajnos. :(

Nekem leginkább a helytelen étkezéstől jönnek ki,és attól hogy nem tudom megmosni az arcom rendszeresen. Reggel hatkor megyek itthonról suliba,4-re érek haza,és olyankor már tiszta "szemet" az arcom.

Reggel jó,de délután....


Egyébként nekem az is használni szokott,hogy ha nyáron jó meleg van,süt a nap,szoktam napozni,előtte persze megmosom az arcom, (de csak vízzel) és kifekszem a napra.

Nekem szépen csökkenti őket.

18L

2011. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaj,és néha mikor már én is el vagyok keseredve akkor azzal próbálom magamat vigasztalni,hogy remélhetőleg 20-21 éves koromra majdcsak elmúlik.

Végülis abban a korban vagyunk még.

De nekem is nagyon rossz sokszor,látni a szép tiszta arcú lányokat az enyém pedig...

Annyian mondják,hogy szép arcom van,és sajnos ez a pattanásos probléma nagyon sokat ront rajta :(


Én ezt használom: [link]


Nem a legszebb tőle az arcom,de eddig nekem ez a legjobb. :)

2011. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!