Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az alábbi szépítészeti "beavat...

Az alábbi szépítészeti "beavatkozások" is elítélendőek, mert megváltoztatják az arcot? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Szóval az mű, ha az arcot plasztikai sebészet által mássá formáljuk.

De az is ugyanebbe a kategóriába tartozik, ha a hajunkat festjük, a szempillánkat göndörítjük + szempillaspirálozzuk, vagy 3D-s szempillahosszabbítást rakatunk be, meg festjük a szemöldökünket? (Most csak felsoroltam párat...)


Mert én úgy gondolom, hogy az alábbi dolgok is rendkívül meg tudják változtatni az arcot. Akkor ez nem ugyanúgy elítélendő? Hiszen ezzel sem az igazi arcunkat mutatjuk...

Szerintem.


2011. máj. 8. 14:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha a plasztikai beavatkozásoktól egy nő mű, akkor ezektől nem az? Ezektől természetes maradhat? Valahogy így értem a kérdést...
2011. máj. 8. 14:30
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezektől nem az, hiszen ezektőla nő csak igényesen/szebben fog kinézni, az arcformája nem változik meg, max optikailag csalhatunk, míg egy plasztikai műtét örök. A ráncfelvarrástól/szájfeltöltés stb megváltozik az ember arcszerkezete, szerintem nincs egy súlycsoportba a sminkkel.

ez csak egy magánvélemény.

2011. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előzővel.
2011. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodtató a kérdésed.

Igen, ahogy vesszük, a hajfestés, meg az egyéb, amúgy teljesen hétköznapi műveletek (pl. smink) is mű dolgok, mert ezzel megváltoztatjuk magunkat, a megjelenésünket, nem a természetes valónkat mutatjuk általa.

De azért akkor sem sorolható egy kalap alá egy előnyös smink, esetleg akár egy más hajszín, mint egy sebészkés által kreált "új arc".

Én sem vagyok természetes ilyen alapon, mert az eredeti hajszínemnek szinte a tökéletes ellentétére festem a hajam, és a szememet ki szoktam hangsúlyozni valamilyen sminkkel, de ettől még semmiképp nem sorolnám magam a "mű-nő" kategóriába.

Az már inkább mű szerintem, ha műszempillát rak fel az ember, leborotválja a szemöldökét, és azt vagy megrajzolja/tetováltatja valami abszolút természetellenes formára; ugyan ezek sem igényelnek sebészkést, mégis sokkal inkább műviek, mint egy szép smink.

2011. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A plasztikai műtét örökre megmarad,viszont a szempillaspirál és hasonlók lemoshatóak! :) Ezektől kevésbé lesz mű mint a nagy,természetellenes szájtól(lásd: Szandika,Geronazzo Mária) és a többi gusztustalan beavatkozástól.Ez csak egy vélemény. Egyébként teljesen egyet értek az első válaszolóval.
2011. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A műmell szerintem attól mű, hogy egy idegen anyagot teszünk be, és a szilikon mivel nem a természet adománya, ezért műdolog.
2011. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Inkább azokat hangsúlyoznám, mint pl. a 3D-s szempillafelrakatás vagy szemöldökfestés, ilyesmi... Ezek hosszútávúak és szerintem rettentően megváltoztatják az ember arcát...
2011. máj. 8. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hű én a szemöldöktetoválást nagyon ellenzem,fúúj természetellenes és gusztustalan is. :SS A 3D-s-ről nem hallottam még ,de ha olyan mint a műszempilla,akkor az is ugyanolyan mű.
2011. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, kb. olyan, csak természetesebbnek tűnik.
2011. máj. 8. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!