Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gyantázás után nagyon kipattog...

Gyantázás után nagyon kipattog a lábam. Vörös kiütések vannak rajta, ezután bekenem jojóbás vagy aloe verás krémmel. A kiütések nem múltak el, és nagyon zavar hogy tiszta pötty a lábam. Mit tehetnék ez ellen? Mitől van ez?

Figyelt kérdés
kérlek segítsetek
2011. máj. 14. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért vannak közvetlenül gyantázás után pöttyök a lábon (vagy bárhol ahol gyantázol), mert elég durva behatás éri a bőrt. A szőrszálakat tövestől tépi ki, de a bőrt is megtépi.

Én este szoktam csinálni és másnap reggelre, max. délutánra el is tűnnek.

A gyantákból is van többféle, én érzékeny bőrre valót használok.

2011. máj. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ki kell tapasztalnod, hogy a te bőrödhöz melyik fajta a legjobb.

Elvileg ha gyantázás előtt behintőporozod az adott felületet, akkor kevésbé tépi meg a bőrt. Nekem ez a módszer egyáltalán nem vált be, se a meleg, se a hideg gyantánál.

2011. máj. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez normális tünet, nem mindenkinél van így, de pl nálam is. Kozmetikus tanuló vagyok, úgyhogy én az azulénes gyantát ajánlom Neked, mert az nyugtató, gyulladás csökkentő hatású és ahogy már válaszolták, én is azt tanácsolom hogy este gyantázz és akkor reggelre elmúlnak a pöttyök! :)
2011. máj. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. máj. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!