Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A szép test, előnyös külső...

A szép test, előnyös külső befektetés? Érdemes megfelelni a mai szépségideálnak? Léteznek társadalmi "kasztok" pusztán megjelenés alapján? Mennyire felszínesek az emberek?

Figyelt kérdés

NEM A PROSTITÚCIÓRA GONDOLOK.


Ha egy szép emberrel találkozol, aki jó kiállású, karcsú, előnyös a frizurája, fiatal/fiatalos, sugárzik belőle az életerő, akkor automatikusan jobb tulajdonságokat rendelsz hozzá, úgy véled akár tudat alatt is, hogy ez biztos egy kedves, megbízható ember. Ez a glória-effektus.


Vajon a szép emberek jobba eséllyel indulnak az állásinterjúkon/pályázatokon? Több sikert érnek el a puszta jó benyomással, mint túlsúlyos, előnytelenül öltözködő társaik?


Érdemes pénzt (kozmetikumok, kondi-bérlet, fogyókúrás kaják) és időt fektetni a megjelenésbe? (Tekintsünk el az egészségtől, egy enyhén duci, pattanásos, ráncos ember is lehet egészséges. Itt most 100%-ban az esztétika szolgálatába ölt pénzről és időről van szó.)


(Az ápoltságtól most tekintsünk el. Tételezzük fel, hogy egyformán ápolt a kevésbé jó és jó megjelenésű illető is. A "duci" szón kéretik nem lovagolni. Igen, egy duci is lehet csinos/helyes, de egy a mai szépségideálnak megfelelő nem lesz. Kérek mindenkit, hogy ne a felszínes emberek szidására koncentráljon. A felszínesség nagyon ronda dolog, de a gyilkosság is az, mégis nap, mint nap megtörténik. Remélem kitértem a kérdés minden lehetséges buktatójára.:D Mint tudjuk a GYK közönsége szereti meglovagolni a kérdés lényegtelen mellékvágányait.:D

UI: rossz kategória... tudom...:D szokásos kifogás: csak itt kapok sok és értelmes választ. :))


2011. jún. 16. 20:36
 1/9 anonim válasza:
81%
Én biztos vagyok abban, hogy a "nem a ruha teszi az embert" mondás sántít eggyes esetekben. Jó, okés, nem változtat meg legbelül pl egy öltöny, de igenis másmilyen érzés abban lenni mint egy munkásruhában. Én pl tökre szégyellem, mikor buszozok hazafele a melós ruhában, pedig nem koszos, de nyílván nem is az a jeans- farmer vagy a legujabb feszülős póló van rajtam, hanem egy kopott xar, nyílván nem megyek abba gyárba melózni amit megveszek más alkalomra. Számít, ha nem vagy büdös is azért, hogyne számítana, vagy egy jobb cipő, számít, ha nem vagy dagi, ritka mikor jól áll valakinek, sőt előnye is, és hasonlók... jó a kérdésed, a fikázásokra készülj fel, de ezek meg kapják be. :D
2011. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy vettem észre, hogy a jó kiállású emberek nagyobb eséllyel indulnak. Van, ahol fontos a külső, pl. a turizmusban (vendéglátás, szállodaipar, stb.).

Én jobb szeretem előbb megismerni az illetőt nemtől függetlenül, és csak azután a külsejével foglalkozni.


Szerintem az emberek nagy részében működik egy, afféle "radar", amivel "érzékeli", hogy ki jószándékú, és ki nem, külsőtől függetlenül.

2011. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Darcy01 ***** válasza:
91%

Én azt gondolom, hogy aki jól érzi magát a bőrében, annak ez látszik is a külsején, a kisugárzásán. Ezért kinek többet, kinek kevesebbet kell tennie.

Rám azok az emberek tesznek jó benyomást, illetve gondolom őket szimpatikusnak ismeretlenül, első ránézésre akik mosolyognak és van értelem a szemükben.

2011. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
nálam az embner teszi a ruhát. ha egy kedves, magabiztos, szép lány egyszerű kék felsőt visel akkor dejó felsője van, ha eg ypattanásos büdös csúnya akkor meg gáz.
2011. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés.

Teljesen igaz, hogy a szép külsejű emberekhez pozitív tulajdonságokat rendelünk, hisz ha visszaemlékszünk a gyerekkorunkra, a mesékben is a ronda boszorkány volt a 'gonosz', a szép tündér pedig a 'jó'. :)


Annyira mindenképp érdemes befektetni a külsőnkbe, hogy ápoltak legyünk. Sok esetben előny a dekoratív külső, de ha valaki nagyon csinos hajlamosak az emberek kritizálni (szőke cicababa esete :D)


Az emberek 99%-a meg akar felelni a társadalmi szépnek. Nézzük csak meg ezen az oldalon a fogyókúra topikot, mindennap dugig van új kérdésekkel. Vajon miért érzi annyi ember (első soron lány) rosszul magát a bőrében? Mert a TV-ből azt látja vissza, hogy 90-60-90.


De a legjobb párosítás szerintem egy ápolt külső és egy dinamikus egyéniség (és látszódjon a személyen, hogy elégedett és van önbizalma).

Duciságra visszatérve egy lelkileg teljesen stabil ember nem duci, kivéve ha betegség van a dologban, de ez a ritkább eset.

Sok helyen hallom, hogy a lányok arról beszélnek, ki mennyire szép és viszonyítgatják magukhoz és egymáshoz a 'versenytársaikat'.

Én se leszek soha egy Megan Fox, most akkor már életem végégig legyen kisebbségi komplexusom?


Hinni kell abban, hogy jók vagyunk valamiből és ha az ember képes magából kihozni a maximumot, na akkor tényleg teljesen elégedett lehet. :)

2011. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

Felszínesség ide vagy oda, az első benyomás meghatározó. Itt pedig alapvetően a külső marad, ami alapján ítéletet mondunk. A szépség mulandó, 30 (sőt 25?) fölött kimondott szépségről már nem beszélhetünk. Bárki bármit is mond, lehetetlen versenyezni a fiatalság hamvasságával. Innentől marad a jó megjelenés, ami már sokkal inkább ápoltság, mint szépség, és jóformán csak befektetésről szól. Időben, energiában, lemondásban, pénzben. Szerintem megéri nem elhízni, ergo sportolni (idő+energia+pénz) és lemondani bizonyos ételekről, rendszeresen fodrászhoz, kozmetikushoz járni (pénz+idő), szőrteleníteni (idő+idő+idő :D), néha beszerezni egy-egy hozzánk illő divatos ruhadarabot (pénz), szolidan sminkelni (pénz+idő), megfelelő minőségű kozmetikumokat használni (pénz). Sőt, szerintem bizonyos esetekben még a plasztikai műtét is megéri (pénz+fájdalom+idő). Megéri, mert dinamikusabb, fiatalosabb benyomást keltünk, ami a mai társadalomban 30 éves kor fölött már létfontosságú lehet (az a nyavalyás állásinterjú ugye...). Elsősorban a munka világában, de a párkapcsolatokban is. Nyilván szereti a párunk a remek belső tulajdonságainkat, de gyanítom hogy a formás hátsónkat sem veti meg, szemben azzal, ha bálnává válunk. Nem beszélve azokról, akik még párt keresnek. Az idő kerekét nem lehet visszaforgatni, de talán késleltetni lehet, vagy legalábbis "kozmetikázni" a nyomait. Szerintem ez nem felszínesség dolga, egyszerűen ilyen az emberi faj, az emberi társadalom. Ősidők óta vannak szépségideálok (pl. Willendorfi Vénusz), amelyek egy társadalom értékítéletét tükrözik. A külsőhöz tulajdonságokat asszociálunk (pl. Willendorfi Vénusz - termékenység, ma divatos vékony külső - fiatalság, dinamizmus, naprakészség). Ha az adott társadalomban érvényesülni szeretnénk (márpedig keveseknek van más választása), akkor alkalmazkodnunk kell ezekhez a "közösen hozott" szabályokhoz, a szépségideálra vonatkozóan is.

Egyébként érdekes, hogy írod hogy nem a prostitúcióra gondolsz, pedig pl. a luxus lányok jó példák arra, hogy hihetetlen összegeket költenek a külsejükre azért, hogy piac- és versenyképesek maradjanak, el tudják adni magukat. Szerintem az átlag nők feladata is nagyjából ez, nyilván nem az örömlányok szintjén, hanem a mindennapok színvonalán.

2011. jún. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
amikor találkozol egy idegennel először csak a külsőt látja. ha látsz egy szép embert elsőre jót fogsz gondolni róla, amíg ki nem derül az ellenkezője. szerintem mindenképpen megéri. bárki-bármit mond ez jó neked lelkileg is, mert azért jó érzés ha tetszel másoknak. és jó a karrieredben-munkádban is, mivel pozitívabban állnak hozzád az emberek. persze nem szabad elfeledkezni a határokról, a mértékről sem. egy olyan lány aki ad magára: sportol, ízlésesen-nőiesen öltözködik, testi-lelki higiénia, odafigyel a táplálkozásra stb... ezt teljes mértékben hasznosnak és követendőnek találom. viszont ott van VV Szandika aki már-már vicc. nagyon jó példa a rosszra, csak rá kell nézni hogyan csúfítja el magát, pedig csak szép akar lenni...
2011. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom, hogy előnyös befektetés

találkoztam már eddig rengeteg olyan emberrel, aki csúnyácska volt, mégis angyalként viselkedett, de az ellenkezőjére is volt már számtalan példa, iszonyatosan gyakori a szebb emberek körében a beképzeltség, lenézni a másikat, persze a legtöbbször alaptalanul stb.

de ha azt nézed, hogy egy állásinterjún valószínűleg az előnyösebb megjelenésű embert veszik fel, akkor már megéri odafigyelni a külsőre - maradok is ennél a példánál, mert ha például elmegy az ember egy állásinterjúra, természetes, hogy felvesz egyfajta álarcot "nem önmagát adja" csak hogy egy divatos kifejezést használjak. így természetes, hogy a főnök a külső alapján fog ítélni, mivel mindenki azt mutatja, amit elvárnak tőle

2011. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom ,hogy nagyon fontos!

Alan Pease a testbeszéd címü könyvét elolvastam 100kg ra fogytam majd drágább ruhákat vettem és alkalmazva a pozitív testbeszédet teljeden máshogy viselkedtek az emberek.

A gesztusok és az első benyomás nagyon fontos. Az emberek 1,5perc alatt döntik el ,hogy szimpatikus valaki vagy sem.

Pár hasznos tipp: mosolyogj,mutasd a tenyered,a lábad a partner felé nézzen , nézz a szemébe, beszélj határozottan ,ha komolyan gondolsz valamit akkor kevesebbet mutogass, ne keresztezd a kezed vagy a lábad. Mindenképp érdemes kipróbálni;)

2013. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!