Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mire jó a divat? És miért...

Mire jó a divat? És miért akar majdnem mindenki megfelelni a "társadalomnak"?

Figyelt kérdés
(ill.miért nézik ki az emberek azt aki más mer lenni...)??
2008. márc. 1. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Én szeretem a divatot. Na nem azt, amit minden második ember visel, hanem pont azt, amit kifutókon látni, egyedi, különleges. Nem akarok hasonlítani senkire, megvan a saját stílusom. Régebben punk voltam (lélekben a mai napig az vagyok), szóval tudom mi az társadalommal való szembefordulás.
2008. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Azért akar mindenki megfeleleni a társadalomnak, mert nem akarják, hogy kiközösítsék őket. Az emberek általában szeretik a társaságot, azt, ha emberek veszik őket körül. Követik a divatot, azt, amit a társadalom jónak tart. Miért lenne jó, ha valaki rombolja a közösséget?
2008. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de miért nézik ki azt aki más ?
2008. márc. 1. 19:48
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

azért a punkok se azok a nagy egyéniségek, mint amilyennek beállítják magukat, ők is ugyanazt az öltközködési és viselkedési stílust követik, ugyanolyanok mint a rokkeek emók gótok stb., és gyakran ők is lenézik azt, akik nem úgy öltözködnek mint ők

azért akarnak megfelelni a társadalomnak, mert különben lenézik őket, ahogy te is írtad. szerintem ez nagyon helytelen, főleg amikor olyan értelmes dolgokat várnak el pl. mint hogy minden nő 40 kiló legyen. ne törődj velük, csak légy aki vagy... csak azért néznek le mert nem tudnak veled mit kezdeni.

2008. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
96%

Az emberek többsége (igen nagy hányada) meg akar felelni a szűkebb/tágabb közösségnek. Lehet ez öltözködés, de lehet zene, italozás, vallás, akármi. A lényeg, hogy tartozzon valahova. Egy csoportba. (Persze a következő lépés az, hogy - pont a csoport erejénél fogva - a másként gondolkodókat, más kinézetűeket kizárják, "rossznak" bélyegzik. Sokszor pedig az ilyen csoportok kezdenek egymás ellen harcolni.)

Sőt, az is előfordul, hogy valaki azt mondja magáról, hogy egyedi. Utána meg kiderül róla, hogy a többi "egyedi" csoporttársának felel csak meg ezzel. :)

Ahogy mondani szoktam: az ember majom. És szerintem nem sokat tévedek ezzel. :)

2008. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Én ezen a kérdésen ezeddig soha nem rágódtam, most negyven fölött vagyok, nekem a lényeg az öltözködésben az volt, hogy nekem tetszen, az a ruha, amit felvettem, divattól függetlenül. Igaz, soha nem akartam semmilyen módon kitűnni, feltűnni az öltözködésemmel, egyszerűen sportosan szerettem öltözni. Bárki mármit is mond, a rockerek, punkok és ki tudja magukat minek valló emberkék is bizonyos divatot követnek, mert ha csak az elveik lennének igazán fontosak, akkor a ruha náluk sem számítana igazán semmit. Ellenben képesek dögnehéz acélbetétes bakancsokban, feketében járni még nyáron a 40 fokban is, vagy fájdalmas tűszúrásokkal bökdöstetni magukat, színezni és hosszasan belőni a sérójukat. Ez mind csak a látszat kedvéért! Mi ez, ha nem divat?

Engem mondjuk egyáltalán nem tud izgatni, ki mit aggat magára, max. jót nevetek MAGAMBAN rajta.

2008. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Ja, még csak annyit a fentiekhez, hogy a lényeg számomra az lehet csak, hogy tiszta, ápolt legyen az illető, mert egy rossz szagú, ápolatlan ember az, aki igazából a társadalom terhére lehet a megjelenésével. Egyébként egy inteligens embert az extrém külső nem háboríthat igazán fel. SZERINTEM.
2008. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Mert az életben sajnos ennél sokkal, de sokkal nagyobb problémák is léteznek, melyek mellett ezek a gondok röhejesen kicsinyesek.
2008. márc. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a divattal akar majdnem mindenki megfelelni a társadalomnak. Ebben élünk sajnos, akármit veszünk fel, amíg nyilván vagyunk tartva. Igazából mindenki azt csinálhat, amit akar, és a "társadalomra" fogják, ha nem tudnak szabadok lenni saját maguktól. Szóval szabad vagy, és senki nem néz ki, ha más vagy, legfeljebb, ha megjátszod magad. Ha azonos vagy magaddal, akkor úgysem érdekel, hogy a többi ember mit gondol rólad. Ha jól érzed magad, olyan pozitív lesz a kisugárzásod, hogy azt az emberek ösztönből elfogadják.

„Nem lehet felszabadítani azt, aki nem akar maga talpra állni és kikiáltani a saját szabadságát. Mindenki azt hazudja, hogy az ember legdrágább kincse a szabadság. Lószart! Az emberek rettegnek attól, hogy felszabadítsák őket, ragaszkodnak a láncaikhoz. Nekitámadnak mindenkinek, aki le akarja törni ezeket a láncokat. Ez adja a biztonságukat. Azt hiszem, az emberek azért félnek a szabadságtól, mert félnek az ismeretlentől. Erre egy megoldás van. Szembesíteni kell őket a lehető legnagyobb félelemmel. Tedd ki magad a legmélyebb félelemnek, azután a félelemnek nincsen rajtad hatalma és szabad vagy… A legfontosabb szabadság, hogy az légy, aki valójában vagy. Az ember szerepet játszik. Feladja az érzés képességét és cserébe ezért maszkot ölt. Addig nem jöhet el semmiképpen a forradalom, amíg nem jön létre mindenkiben belső forradalom. El lehet venni egy ember politikai szabadságát, és meg sem érzi, kivéve, ha elveszik a jogát az érzésre. Ez elpusztíthatja." (Jim Morrison) Ez a szöveg nekem "kiskoromban" mindig hatalmas erőt adott.


Másik kérdés:"miért nézik ki az emberek azt, aki más mer lenni?" Igazából ez így nem helyes megfogalmazás. Ne arra törekedj, hogy más merj lenni, hanem, hogy önmagad merj lenni! Igazából minden egyes ember ugyanakkora hülye (nem hülyébb mint a másik), és ugyanakkora picike szardarab (bocsánat :) ). VISZONT mindenki más, mindenki egyéniség, mindenki különleges. Én sokáig azt hittem, hogy különlegesebb vagyok a többi embernél, és hogy nem értenek meg. De mindenki különleges, és mindenki tud olyat, amit CSAK Ő tud.


Na ez a véleményem a divatról... ;)

2008. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nincs olyan, hogy "normális ember". És közel sem biztos, hogy az a jó és normális, amt a többség csinál.
2008. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!