Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyit koltesz átlagban egy...

Mennyit koltesz átlagban egy honapban magadra?

Figyelt kérdés

Tudom,kissé kényes kérdés:)Mi az az osszeg, amit havonta ( ruha, smink, haj, sport stb) elkoltesz magadra? Min probàlsz meg magaddal kapcsolatban sporolni?

Igaz, hogy kulfoldon élek, a "végosszeget àtszàmolom" :):

-ruhàk: hààt, àtlagban havi egy-ketto felso, vagy felso-nadràg kombo elmegy, plusz egy két bugyi, mind egy olcsobb butikbol, ez kb 40 euro ( kb 12ezer)

-smink, haj: ha ideveszem a napi higiénés termékeket is, mint szappan, krém stb, akkor kb 35 euro (kb 10ezer)

-bizsuk, kiegészitok,az ritka, kéthavonta egy 20 euro ( 6ezer)

-sport, konditerem: nnna, ez nincs, viszont van egy egyéves fiam, aki utàn ingyen szaladgàlok , emelgetem, sétàlunk sokat, szoval 0 euro :)

-màs nincs, nem veszek ilyen vitaminos biszbaszokat, elég sok zoldséget-gyumolcsot eszek, igy nem kell, se szolàrium, mert nem szeretem

szoval ha forintban szàmolok olyan 26-28 ezer egy honapban..:S:S

es ti? :)


2009. máj. 18. 19:25
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Szia!


Nem én vagyok a Te embered :-)

- ruhák: amikor akciós akkor veszek, ez igen ritka, mondjuk 2-3 havonta, és mondjuk max 5000.

- smink felszereléseket, szappanok, sampon stb. mindig kapok ajándékba, így az mindig van

- sport, kondi - nem járok, de időm se lenne rá, és még hál Istennek nem szorulok rá

- fodrászhoz évente 1x megyek

- szemöldök szedésre évente 2-3x megyek, amúgy én szedem, de időnként kell kis igazítás.


Nem is engedhetném meg magamnak, hogy annyit költsek mint te, mert ezt a pénzt, amit te költesz beszorzod 2,5-tel és megkapod a havi fizumat :-( sajnos :-S

- gyermekem még nincs

2009. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
merre laksz? én londonban, csak fontban tudnám kb megmondani, hogy mennyit, de kb én is annyit költök mint te, csak plusz még a körmös, meg a hajfestés. lehet hogy később átszámolom forintra, de kb annyit mint te.
2009. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

egy két smink készletem van, szemfestékek, szem héj púderok, pár szemcerka, kis spirál, néhány rúzs, 3-4 körömlakk, 2-3 púder, vagy alapozó, 10 szájfény kb, de laig használom őket, kb egy két évig elég, amugyse romlanak meg :) a legtöbb holmit meg úgy kaptam, ritkán veszek magamnak ilyesmit. ha a rezsit meg a biztositást nem számitom, akkor kajára 10 ezret költök, mert anyu is vásárol meg hoz haza ételt konyhárol, mivel ott dolgozik, de barátoméknak is be szoktam váasárolni, meg rendelni pizzát stb

a ruhát azt piacon, vásárba veszem, vagy turkálóba, meg egy csomót kapok a lakóktól is mait kinőttek, vagy rokonoktól, barátoktól.

tök olcsóért vásárlok, havi szinten nem is, de évente olyan 5-6 alkalommal, van mikor fehérnemüt, van mikor topokat, inkább jó időre vásárolok be, télre jók kabát alá vagy itthonra ezek a meleg pulcsik. kb 50 topom van, egy csomot már el is ajándékoztam, de ezekből kb 60 százalék tavalyi vagy régebbi, a többit idén vettem :)

parfümöt ritkán veszek, táskát meg nem nagyon szoktam, tehát abban a hónapban mikor ébb veszek ruhát, akkor összesen (havi több alkalommal akár összesítve) vay egy vásárlás alkalmával, de akkor csak havonta egyszer vagy kthavonta 3-5 ezret költök max, de abból a pár ezerből már varázsolok magamnak 5 felsőt, meg pár tangát.

jobbak mnit a márkás holmik, jól néznek ki, máshol ilyeneket 5-10 szer annyi áron kapsz meg. egy ezresért négy tangát vettem múltkor. az fogyó eszköz, mert gyakran kell cserélni meg mosni :)

2009. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Háát nem tudom hogy sokat költök-e magamra illetve anyukám sokat költ-e rám. Ha nem csak azt nézzük amit magamra költök akkor sokkal de sokkal többet.

Sminkszerek: egy-két körömlakk 1200ft de volt olyan is hogy 200ft-ért vettem(bár ezek sokáig bírják) körömmatrica kéthetente 400ft. Ruhák: egy hónapban max. 4 felső egy felső 3000-10000 ft-ig.Nadrág háát azt inkább 3 hónaponként kapok de akkor minimum kettőt 12000 körül, fehérneműket viszont imádom tehát azokból sok van és elég drágák is. Tusfürdőből ilyen nagyot szoktunk venni 400 forintosat, sampon szintén 400 forintos egy hajvédő spray 600ft de ez elég 3 hónapig is. + egy balzsam szintén 300-400ft és egy szőlőzsír.(200-300ft)Meg betétet is használok az olyan 700ft körül szokott lenni de ez kb kettőre elég.Persze ezek nem fogynak el egy hét alatt. Ilyen hogy szolárium egy héten egyszer ingyen megyek. Kiegészítőket születésnapra, névnapra szoktam kérni.

2009. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Melíroztatom a hajam, 2havonta 5000.

Kozmetikus kb.3havonta tisztítás 3000.

Ruha:általában szezonokra készülök fel jobban, +havi kb.5-6000 FT.

Néha szoli, havi max.2-3000, főleg azért, mert érzékeny a bőröm, és ha nyáron vízparton vok, néhány perc alatt leégnék, még naptejjel is, így legalább tovább bírom. Sminkcuccokat kapni is szoktam, de átlag max.2000 ft-ot költök rá/hó.

Bizsukat elég gyakran vásárolok, de nem nagy összegekért, kb.2-3000 Ft/hó.

kondizni nem járok, max.futok, de az nem kerül pénzbe. Kb.ennyi.

2009. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
jó kérdés. a piperecuccokat sosem számolom, sminkcuccom sok van, de többségét kaptam, csak körömlakkot veszek, de az sokáig elég, igaz, 1300Ft-ba kerül. sportra nem költök, van kötelező tesiórám egyetemen. ruhám iszonyatosan sok van, anyumal nagyon szeretünk vásárolni. mióta egyetemista vagyok(1 éve) azóta a kapott pénzemből gazdálkodom ki a ruháim(de az elmúlt évekből valókat, amiket együtt vettünk, meg amiket nekem adott se mindig tudom hova tenni) és többnyire leárazott, de márkás cuccokat veszek(pólóért max 3000, pulcsiért max 5, gatyáért 8-10ezer, ennél többet elvből nem fizetek értük) és ahogy elnézem pont úgy jövök ki árban, mintha kínaiban vásárolnék. csak jó szem kell hozzá, meg szerencse. egyetlen dolgog van, amire nem sajnálom és az a cipők. csak bőrt veszek, és egy gyönyörű bőr cipő sokat megér. múltkor vettem egy szandált 16ezer-ért, de ezt csak ritkán engedhetem meg, ha van egy kis plusz(ösztöndíj), de nagyon vigyázok rájuk, sokáig nagyon szépek, így mióta nem nő a lábam, azóta sok cipőm gyűlt össze. úgyh nálam változó a havi összeg, épp attól függ mit veszek.
2009. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
havonta max. kétezret.
2009. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ruha kb 3-5havonta, akkor kb 10ezerért

tetápoló 600ft, plusz olivaolaj 1000Ft, kókuszvaj300Ft, amíg el nem fogy

fodrász nagyjából évente, akkor sem mesterfodrász, olyan 3000ft körül...

hajamra henna kb 3 havonta 1000ft

szappan, tusfürdő kb havonta 1000ft

biovanne vitamin 3000 kéthavonta

hastáncórák:10,000 havonta

ceruzák, rajzlap, gyöngyök(kása, cseh üveg csiszolt, svarowski), drót, gyöngyfűző tű,: nem számolom, változó, van hogy egy héten elmegy 5000ft is ilyesmikre, van hogy hónapokig nem veszek

2009. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ruhákat nemigen szoktam venni, mert nem vagyok egy divatbolond, és mindenben a minőséget keresem, azaz hogy egy ruhadarab akár évekig is kiszolgáljon. Évente szoktam venni egy-két ruhát, cipőt gyakrabban: évente általában három pár cipőt veszek (bár pl. idén még egyáltalán nem vettem cipőt, utoljára szeptemberben leptem meg magam egy párral), erre számolok havonta 2000 forintot.


Tisztálkodási szerek már neccesebb téma, mert sokszor rendelek katalógusból, havi átlag három-négyezer forintom megy el ilyenekre, haromhavonta veszek egy üveg parfümöt, ez kb. 4000 forint üvegenként. Szóval egy 5000 forintot erre is rászámolok.


Aztán: havonta kétszer-háromszor étteremben ebédelek, ez alkalmanként 2000 forint, számoljunk 6000 forintot havonta.


Utazgatni nem szoktam, de havonta egyszer meglátogatom anyámékat, ez alkalmanként 4000 forint.


Mániám a könyv: ma is vettem könyvet 4000 forint értékben, kb. ennyit szoktam havonta ilyenre költeni. Minden héten megveszem a Nők Lapját, ez egy ezres havonta.


Szórakozni nem igazán járok, sportolni sem szoktam, nem járok szoláriumba, satöbbi, így jó sok plusz költségtől megkímélem magam, a fodrászom ingyen vágja a hajam (rokonom lévén).


Majdnem kifelejtettem a havi gyógyszeremet és a vitaminkészítményt, amit fogyasztok, ez havi 6000 forint.


Körülbelül ennyi, más nagyon nem jut eszembe... Összesen, ha jól számolom, ez havi 28 000 forintra jön ki.

2009. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tök jól hangzik, amiket leírtatok :) én csak abból tudok költeni, ha összejön egy kis diák-munka, így mindig változó, hogy mennyit.
2009. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!