Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "szép" és a...

Mi a különbség a "szép" és a "csinos" jelzők között a köznyelvben?

Figyelt kérdés

elméletben tudom mi a különbség. a szép annak szép az arca, (+ jó az alakja), aki csinos annak nem feltétlenül szép az arca, de az alakjának megfelelően öltözködik, divatosan, elegánsan, a haja is jó, (+ szépen van kisminkelve, jó az alakja). de sokan a csinost a szép szinonimájának használják.

amikor nekem valaki azt mondja hogy "csinos vagy" az azt jelenti hogy csinosan öltözködöm jó a hajam, a sminkem, vagy pedig azt hogy szép vagyok. esetleg lehet emberfüggő a használata? ti tesztek különbséget a mindennapokban?

a nagynéném nekem azt mondta, hogy nem vagyok szép, de csinos vagyok.


ui: tudom hogy ez egy hülye kérdés, de ez ma motoszkált a fejemben


2011. dec. 19. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

en teszek kulonbseget s ketto kozott, a szepet altalanossagban hasznalom, a csinost pedig akk ha jol van feloltozve stb (amiket ide irtal)

de egyenenenkent valtozo

2011. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elméleti részén sokat lehetne vitázni, a gyakorlatban azonban (köznyelv) csak az, hogy nem mindig jut eszünkbe a jó szó, így helyettesítjük egy másikkal, ami néha nem az eredeti szó szinonimája. Ha valaki mond rád valamit, nincs értelme a szavak mögött jelentést keresni, főleg, ha tudod, hogy az illető nem épp egy művészi lélek, néha éppen üresfejű. :) Remélem segíthettem :)
2011. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod. A szép, ha valakinek szép az arca, a csinos, ha jó az alakja. Persze ez kicsit sarkított de a lényeg ez. Volt nekem osztálytársam, akinek nagyon csúnyácska arca volt, de mégis mondtam rá hogy csinos. Ha valaki ezen megrökönyödött, megmagyaráztam: "tény, hogy nem szép, de csinosnak csinos!"

És olyat is ismerek, aki szép arcra, de egyáltalán nem csinos.

Én tehát a hagyományos értelemben használom ezt a két szót, mindkettőt a maga helyén. Nem keverem őket soha.

2011. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem meg a szép az pont az hogy ápolt, szép az arca, a kisugárzása "szép"(nem feltétlen jó alak), a csinos meg az, hogy jó az alakja, az arc már mellékes.
2011. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a szép egy adottság, szép arc, és úgy önmagában véve szép. A csinosért már tenni kell: jó smink, megfelelően összeválogatott ruha, jó frizura, és nem árt ha jó az alakja is, vagy ahhoz nagyon jól illenek a ruhái.

Tehát a szép az inkább talán arcra, de az adottság, a csinos, pedig, arra a törekvésre amit minden reggel elkövet, hogy jól nézzen ki.

2011. dec. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én klasszikus értelemben használom a két szót. Szép az, akinek szép az arca. Csinos pedig az, akinek jó az alakja. Viszont előfordult már, hogy olyasvalakinek mondtam hogy "de csini vagy", aki egyébként nem bír túl jó adottságokkal, de önmagához képest jól kirittyentette magát.

Csak zárójelben jegyzem meg kérdező, hogy jó nagy gyökér a nagynénéd!

2011. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mus musculus ***** válasza:
100%
Előttem már mindent leírtak, sőt te magad is megválaszoltad a kérdésedet. Valaki össze-vissza keveri ezeket, de a többség nem (szerencsére). Én pl. visszajelzések alapján szép vagyok, de csinos nem, a legjobb barátnőm pedig pont fordítva van ezzel. A csinosságért lehet tenni, a szépségért nem.
2011. dec. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

egyszerű: csinos addig valaki, amíg jó a sminkje, a ruhája, tehát elsősorban a külső dolgok- persze sokat javít az alak.

a szép, az valami lelkibb dolog, ami a bensődből jön.

2011. dec. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a csinost arra használom, ha jó az alakja/teste, mindene a helyén van ( feszes mell, kerek hátsó)

A szépet akkor, ha valakinek gyönyörü arca van

Ha mindkettö megvan, nem félek megasszondani: "drágám,tökéletes vagy". Elvégre a cél az összhang és egyensúly.

Nem szeretem ha azt mondják ram hogy "csinos", mert azt én úgy értelmezem "háh, tök jó hogy rámjönnek a ruháim, de az arcom meg mint a Sanyika lóé az Indul a vakterházból. )

2012. jan. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!