Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyi egy műkörmös tanfolyam...

Mennyi egy műkörmös tanfolyam mostanában?

Figyelt kérdés

Tetszenek a műkörmök.

Kéne valami kis mellékes, amihez nem kell nagy befektetés.

Kreatív vagyok, jó a kézügyességem.

Sok csajt ismerek, akiknek van műkörme.

Szóval úgy adja magát a dolog, hogy megtanuljam, és mellékállásban csináljam.


Mennyibe kerülne mindez, tokkal-vonóval, tanfolyammal, alapanyagokkal, gépekkel, alap felszereléssel, mindennel együtt?

Helyet, szalont természetesen nem bérelnék.

(Tudom, tudom, rossz kategória, és igen, itt többen olvassák.)


2012. jan. 14. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

100 ezer, plusz vizsgadíj, plusz az anyagok. kb. Mire normálisan tudsz dolgozni, legalább 300 ezer, és sok sok gyakorlás. és aztán mikor már rájössz, hogy még mennyi minden tanulnivalód van, akkor még több anyagot veszel, ami még több pénz.

Ez egy szakma, és ha valaki jól akarja csinálni, akár mellékállásban is, az nem kis befektetés.

2012. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. :-) Most tartok ott,hogy megpróbálom előteremteni a rávalót.
2012. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tanfolyam az olyan 100-120 a jobbak, de lássuk azt, nem mindig a legdrágább a legjobb, pl van egy 120-asami rosszabb lehet mint egy 100-as.

a lényeg alapanyag is rádob egy lapáttal, egy 30-ast min arra is szánjatok, főleg úgy, hogy a modelltől majd nem kérhettek pénzt, max ha privátba megy hozzátok hogy gyakoroljatok, márpedig fog kelleni, mert az a kevés modell akit hívtok, irtó kevés lesz a vizsgához.

tőlük un. anyagárat kértek, de ez se legyen sok 2000-nél, mert az túlzás, elhiszem, hogy "megélhetőségre" is megy sokaknál ilyenkor a szitu. pontosan az anyagárat nem lehet kiszámolni. max saccolni, igaz ezen felül szoktak kérni úgy hogy 1000, 1500.

2012. jan. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem az a szakma, amihez kevés befektetés kell. Nekem nagyon sok pénzem áll benne, mert nem kevés a tanfolyam sem, ráadásul színes zselékből/porcelánokból is sokat meg kell venni, mert ugye ahány vendég, annyi igény... Ugyanúgy díszítők, megfelelő ecsetek, amik nem 200 Ft-ba kerülnek, csiszológép, aminél a jobbak 40-50E-nél kezdődnek. És ugyebár erre jön még rá a havi fizetnivaló, ami nagyon sok!

Szóval jól gondold át, hogy van-e ennyi pénzed, mert ugye eleinte szinte csak kiadásod lesz, bevételed nem túl sok. És a vendégkör sem alakul ki 1 hét alatt. Kell hozzá fél-1 év, vagy még több, főleg, ha van körmös a környékeden.

2012. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajna mostanában oKJ-s tanfolyamot már csak 300.000 körül vállalhatsz be ráadásul kb 1 évig tartanak..

Én pl az Alfa kaposhoz fogok menni, ott 12 hét alatt mindent megtanulsz és kapcs egy komoly tanulócsomagot csiszológéppel meg mindennel, és mivel az egyik partnercégük foglalkozik vizsgás dolgokkal is, el tudsz menni utána egyénileg vizsgázni. 100.000 alatt van az egész. Ott találkozunk! (ha te is pestre jössz)

2013. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!