Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy polarizált...

Mit jelent, hogy polarizált egy napszemüveg?

Figyelt kérdés
És hol lehet kapni esetleg katonai napszemüveget?
2009. jún. 10. 21:36
 1/6 anonim válasza:
20%
ha minden igaz akkor valami olyasmi a lényege hogy UV szűrős tehát biztonságos a szemnek.
2009. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

UV feny es polarizalt feny mas, a az UV az ultraviola (egy bizonyos frekvenciaju feny, ami karos tud lenni a sejtekre, borre, szemre is pl.) a polarizalt fenynel a lenyeg hogy a fenyhullam csak egy bizonyos szogben "rezeg" , inkabb a tukrozodesnel van szerepe, peldaul asszem a tukrokrol/ablakrol visszavert feny polarizalt lesz, tehat ha ilyen napszemcsit veszel akkor az ablakrol, tukorrol visszavert fenyt fogja jobban szurni es nem fog vakitani ... de lehet pl hatassos mashonnan (mondjuk aszfaltrol?) visszavert fenyre is szoval jobb a vezetesnel


masok meg azt mondjak gyogyito ereje van a polarizalt fenynek pl a borre.. szoval utana lehet nezni, szerintem elsosorban az amit fent irtam, hogy vezetesnel/setafikalasnal kevesbe fog zavarna a tukrokrol/ablakokrol visszavert feny

2009. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
kiszűri a vízfelszínről visszaverődő UV-sugarakat is
2009. jún. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szó szerint belátsz vele a viz alá, horgász haverom nem hitte el, teljesen megdöbbent mikor felpróbálta :) Most vettem egy ilyen szemüveget a rossmannban ezer forintért,és tökéletesen polarizál, ez azért furcsa mert tavaly vettem egy másik napszemüveget ami szintén polarizál de az 20 ezer ft volt...de márka mondjuk.Ha tudom hogy van ennyiért is,nem vettem volna meg a drágát,még soha senki nem vette észre a márkajelzését..
2012. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Van egyébként az optikai üzletekben polaroid teszt,érdemes kipróbálni,van papirdarab amin nem látsz semmit, és mikor felveszed a napszemüveget,látsz egy feliratot,hogy teszt ! zsir nagyon.A polaroid szemüvegeket ugy is árulják hogy van rajta egy papirka amin képek vannak hogy lásd mi a különbség,nagyon komoly.
2012. júl. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A polarizált anyaggal ellátott lencse csak a függőlegesen érkező fénynyalábokat engedi át . Különböző felületekről , anyaghatárokról a visszavert vakító fényt kiszűri .Az UV szűréshez semmi köze , azaz a kettő egészen mást jelent. Polarizált lencsék vannak olcsóbbak is és ahogy előttem írták, adnak (esetenként) egy kis cetlit is amin ellenőrizhető a különbség. Azt nem tudom hogy mire gondoltál a "katonai" kifejezésnél ...
2018. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!