Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak epilátor használatával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az tényleg igaz, hogy utána befelé nő a szőr? És jobban fáj, mint a gyantázás? Mert én eddig kozmiba jártam, de most epilátor használatán gondolkodom. Milyen tapasztalataitok vannak? És kb. van olyan hatásos, mint a gyantázás? Köszi!
2008. máj. 24. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

Sorban a válaszok a kérdéseidre: igen, igen, nem. Azaz tényleg befelé nő a szőr (szőrbenövés elleni krém ide vagy oda), sokkal jobban fáj, hiszen míg a gyantázásnál egy pillanat csak a fájdalom, itt szálanként téped ki a szőrszálakat. Két láb epilálása végig, plusz a hónalj kb. egy óra alatt készül el, egy óra tömör fájdalom és szenvedés. Én legalábbis pl. hónalj-epilálásnál a szó szoros értelmében elbőgtem magam. Intimebb területeken nem is próbálkoztam vele, nem vagyok mazochista. :P Aztán mikor már elegem lett a fájdalomból, borotvára váltottam, mert a gyanta elég drága...

Igen, a hatásfoka nagyjából ugyanolyan, mint a gyantának, csak míg a gyantától nem nő befelé a szőröd, ettől igen.

2008. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

szia!

én a lábaimra mindig is epilátort használtam és haszálok, nem is gyantáztattam még. nekem soha nem nő befelé a szőr (pedig krémet sem használok), szóval ez egyénfüggő szerintem.

először nagyon fájt (bár elég erős volt a szőr), de egy két alkalom után megszoktam, és mostmár meg se kottyan (a szőr is gyengült). ami igaz az igaz, valóban elég sokáig tart mire leepilálod mindkét lábszáradat (nekem mindimum 40 perc)...

2008. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig gyantáztam,de nem nagyon szerettem,mert kevesebb szőrszálat tépett ki tövestől mint az epilátor,ami egyenként ragadja meg a szálakat.Az első egy-két epilátorozás után volt jónéhány benőtt szőrszál a lábamon,aztán megszokta a bőröm és azóta nem nő be,vagy legalábbis ritkán.Hát,nem fájdalommentes,az biztos.Amikor a lábamra teszem,az a fájdalmas,de néhány perc után hozzá lehet szokni.A hónaljamat egyébként nem tudtam gyantázni,mert a fájdalomtól előre féltem és izzadni kezdtem,így csak beleragadtam,de letépni nem tudtam.Próbáltam előtte hintőporozni is,nem segített.Az epivel ilyen gond nincs.Előnye még h nem ragadsz tőle és lényegesen olcsóbb,mintha kozmetikushoz járnál.
2008. máj. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is epilálok, de nem nő be a szőr. A gyantától nőtt nekem be. Elsőre rohadtul fájt, de megedződtem. Ki lehet bírni.
2008. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már epiláltam a lábam és most eldöntöttem h mindig epilálni fogom. ( borotváltam is, inkább ezt csináltam) Most csináltam folyamatosba negyedszer. És hogy őszinte legyek 3-4alkalomnál már alig fájt. Kevesebb lett a szőrőm, ráadásul olyan mintha gyengült is volna. Nekem benő a szőrőm, de van egy bőrradirozó pamacsom, vagy miaz és ha kezd nőni a szőrőm, néha fürdésnél átdörzsölöm finoman vele a bőröm így nem nő be olyan sok. Próbáltam már intim helyen epilálni, hát csak a tetején bírtam ki, ott is úgy ment hogy kb egy óra volt mire végeztem vele. De összegezve az egészet, nem vészes dolog.
2008. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Már 5 éve epilátorozok, előtte több mint 5 évig gyantáztattam. A gynat ideje alatt nem igazán gyengültek a pici szőrszálacskák, csak amióta epilátorozok. Fájdalom szinte nincs, sokáig tart a hatása és sokat gyengült is. Sokkal jobb newkem az epilátor mint a gynata. A hónaljon is simán kiszedi. És ha az anyagiakat nézem akkor is sokkal jobban jár az ember. És nincs szőrbenővésem.
2008. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen változó és talán nem is személyfüggő. Érdekes, nekem volt egy időszakom, amikor rengeteg befele kunkorodó szőrszálam volt, de most egyetlen egy sincs! Nekem a lábamon abszolút nem fáj az epilátor, igaz már több, mint 10 éve használom. Az első alkalom volt nagyon rossz, az volt egyben az első szőrtelenítésem is 13 évesen. Aztán közben 1-2 (többször nem) rávetemedtem arra, hogy leborotváljam a lábam...hát igen utána megint kicsit kellemetlen volt, de a lábamon nem fáj.

A hónaljamnál nekem a gyanta is rossz, mindig minimális mennyiséget próbálok epilálni, nem várom meg, hogy több legyen a hónaljamon, így elviselhető.

A fazont azért meghagyom kozmetikusnak gyantázásra...szerintem arra az a legjobb megoldás.

2008. máj. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lábon, régen hónaljon(most is igyekszem visszaszokni), és intim területre is epilátort használok no meg karon is. Intimnél csak csikló felettig ajánlom, onnantól már keress más megoldést inkább, de 1-2 alkalom után már nem fáj, sokáig sima marad a bőröd :)
2008. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Manapság rengeteg fajtából választhatunk: Epiláló készülékek - epilálás [link]
2010. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
És mit ajánlotok, hogyha már régebb óta (2-3 éve kb) borotválom a lábamat, ergó elég erős a szőr. Epilátor vagy gyanta? :S
2012. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!