Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fogfehérítés szódabikarbónával...

Fogfehérítés szódabikarbónával és citrommal. Mennyire káros a fogakra? Valóban hatásos?

Figyelt kérdés
youtube-on láttam egy videót és a csajt a kettőt keverte össze és valóban szép fehérek voltak a fogai,de ez lehet adottság is...nem szedi le a fogzománcot?

2013. febr. 16. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
hát a citromlé biztosan...
2013. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
inkább csak szódabikarbónázz egy héten 1-2x
2013. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és a szódabikarbónát simán vízzel kell higítani?
2013. febr. 16. 15:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire használ, de van ilyen fogrém is.

[link]

2013. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt ismerem, hogy a tömény borsmentateába teszel szódabikarbónát. 1 dl forró víz, egy teafilter, 1 teáskanál szódabikarbóna. Nálam bevált.
2013. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De persze előtte hűtsd le a teát, és úgy csináld, hogy ezzel sokáig öblögetsz, majd átmosod tiszta fogkefével a fogadat.
2013. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerőseim próbálták fogszabályzó után.Én nem voltam olyan h.lye,hogy kipróbáljam....

Tesztelték a "bevált" házi praktikákat,de azon kívül,hogy szétcseszte mindegyiknek a fogzománcát,ínyét,nem sok mást értek el vele.Kicsit fehérebb lett a foguk,de nem mindegy milyen áron!


Próbálták 2 naponta,heti egy alkalommal stb.Mindegyiknek ugyan az lett a vége.


Inkább gyűjtögess és csináltasd meg profival,garantált a jó eredmény!

2013. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
56%

Az utóbbi időben tévesen sokan túl erős dörzshatása miatt bírálták a szódabikarbónát, illetve annak szájápolási felhasználását. Létezik azonban egy, az Amerikai Fogászati Szövetség által bevezetett mérőszám, amit viszonylagos dentin abrazivitási értéknek (RDA) nevezünk, magyarul azt tudhatjuk meg általa, hogy egy fogkrém vagy szájápolási termék mennyire erősen koptatja a fogzománcunkat. Az értékek általában 0 és 200 közé esnek, ahol a 100 feletti eredményeket már abrazívnak, azaz túlságosan erős dörzshatásúnak tekinthetjük. (A szakmai szervezetek által megjelölt felső küszöbérték 200-250 között van.) A szódabikarbóna RDA értéke 7, míg a fogporoké általában 8 és 30 körül mozog – eszerint tehát nem kell aggódnunk fogzománcunk károsodása miatt.


Szóval ha úgy használod, hogy a fogkefédet bevizezed, nyomsz rá fogkrémet, és így erre teszel szódabikarbónát, heti 1x-i használattól semmi baja nem lesz a fogadnak!

Nagyon sok weboldalt olvasgattam ezzel kapcsolatba, hogy ez mennyire káros, vagy sem, és az a meglepő tény, hogy túlnyomó részt akkor írták károsnak, ha simán semmi nélkül szárazon kened a fogadra, na igen, úgy már káros. De víz és fogkrémmel használva semmi bajod nem lesz tőle, ha nem használod sűrűn, ráadásul a fehérítő fogkrémek is mind tartalmaz szódabikarbónát, vagy egyéb más ehhez hasonló cuccod. Másrészről pedig ha annyira ártana, USA-ban sem használnák, pedig én is láttam nem egy, meg nem kettő videót erről.

2013. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!