Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A magyar beauty bloggerinák...

A magyar beauty bloggerinák miért nem szépek?

Figyelt kérdés
Szeretem a külföldi beauty blogokat, de szeretnék magyart is olvasni, de nem találtam egy jót se. Lolly egy transzvesztitának sminkelt egyetemista nulla írásképességgel, a Crystal Makeup Studio Timije egy műmellű, póthajú külföldre emigrált, újgazdag, eltartott senki, a Viktória's Style bloggere szintén csak a külföldi termékeket reklámozza a blogján, Wishes csak egy-egy posztot présel ki magából a KrémMánián, ő a L'Oreal PR-osa, Lumena-tha makeup cat már önmagában is gáz, a témaválasztásai unalmasak, a The very style blog ócska termékekről ír és egyikük sem egy kimondott szépség. A BEAUTY blogokat meg inkább a természetesen szép embereknek kéne üzemeltetni, olyanoknak, akik egy kicsit is legalább, de tudnak írni. Nem igaz? Ti kit olvastok, követtek?

2013. máj. 25. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
51%

Azt értem, hogy ennek a topicnak a célja a provokáció volt, de hogy mire jó ez, azt nem. Mindenkinek joga van a véleményéhez, de az, amilyen stílusban ezt közli, az már saját magát minősíti. Ha nem tetszik egy blog, akármilyen okból kifolyólag, akkor senki sem kötelez arra, hogy naponta, hetente újra és újra felkeresd. Megnézed, rájössz, hogy ez nem a te világod, és továbbkattintasz. De amikor önszántadból keresed fel a neked nem tetsző blogokat, negatívumot keresve bennük, olyankor mi zajlik le a fejedben? Azt mondják, másokban azt kritizáljuk, amit legbelül nem vagyunk képesek elfogadni magunkban.

A világon ezer és ezer blogger tevékenykedik. Ha az egyik nem szimpatikus, akkor van helyette tíz másik, aki talán az lesz. Ha nem azzal foglalkozol, mások milyenek, másoknak mijük van, mások hol élnek, mások mit csinálnak,stb. hanem abba fektetnél energiát, hogy te milyen vagy, és mit érhetsz el, hidd el, sokkal boldogabb ember lehetnél. A belső harcaidon dolgozz, ne pedig azon, hogy másnak rossz napot szerezz.

A szépség pedig valóban egy elég szubjektív fogalom. Így nem lehet általánosítani sem. Az, hogy neked mi számít szépnek, nem derült ki. És mivel erre élezted ki a kezdő kérdést, gondolom, ez eléggé fontos az életedben, hisz kozmetikusként is dolgozol. Úgy érzem, ez az egész szépség dolog talán fájó pont számodra, és arra tippelnék, hogy te nem tartod szépnek magadat, vagy nem vagy elégedett magaddal, ezért igyekszel másokat széppé tenni, mintegy kompenzálva ezt. Akárhogy is. Ne másokban keresd a hibát folyamatosan. Attól te még nem leszel se szebb, se gazdagabb, se okosabb, se profibb a munkádban, vagy amire éppen vágysz.

Szép napot!

2013. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
59%

Kicsit olyan lett ez a kérdés, mint egy ovis veszekedés.


"Nekem a csokifagyi a kedvencem! Nekem meg a vanília! De az nem is finom!"


Nyilván minden embernek, nőnek, lánynak más az ízlése. Ami az egyik szemében szép, az a másikéban nem. Remek példa erre a repedezős körömlakk, ha már beauty témát feszegetünk ;]


Vannak olyan blogok és bloggerek akik nekem nem szimpatikusak valamiért (mert nem tetszik amit vagy ahogyan írnak; nem tetszik a sminktechnika; a hangvétel; vagy éppen az állandó nyafogás hogy 'velem állandóan kib@sz a sors'), őket egyszerűen csak akkor olvasom, ha alacsony a vérnyomásom és nincsen kávé a közelemben. (Különösen igaz ez egy blogra, de hagyjuk)


Aztán ott van az is, hogy ez egy hobbi a lányoknak, szeretik, a szabadidejükben osztják meg a gondolataikat az olvasóközönséggel. Ez mind szép és jó, csak gondoljuk tovább a dolgot: az amatőr írók, költők, fotósok ugyanezt csinálják. Mindenki a legdrágább kincsét, az idejét szenteli a hobbijának, és bizony a nyúl mellett az is a kalapban van, hogyha közkinccsé teszi a gondolatait/alkotásait, akkor az nem fog mindenkinek tetszeni. Van, aki a helyén tudja kezelni a kritikát, van aki nem.

2013. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 Gáspár Etele válasza:
Zacskó a megoldás! Kinek a kezére, kinek a fejére. Itt-ott légmentesen :)
2013. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt mellre szívni. Mind mások vagyunk és mindenkinek más az ami tetszik.A kérdezőnek nem szimpatikus pl: Timi de attól másnak még az lehet. Ez is egy vélemény ,hogy nem szimpatikus neki, és az is ,hogy valakinek meg ő a kedvence. Ők felteszik a képeiket posztjaikat a világhálóra , tehát vállalják azt,hogy igen valakinek bejön és valakinek nagyon nem jön be. Ha valaki nem tűri a kritikát ,akkor ne legyen blogger. Nincs itt sem jó és rossz. Ezek nézőpontok és úgy gondolom senkit sem kell lehurrogni a sárga földig,mert itt senkinek sincs ahhoz joga,hogy elítélje a másikat. A kérdező leírta, hogy szerinte(!) nem szépek (hozzáteszem szerintem sem szép a többség inkább átlagosak,és az önkritika is hiányzik néhol, lehet neked meg igen is tetszenek.) ez az ő álláspontja és szerintem nem kellene minősíteni ,hisz nem ismerjük.És itt nem is az volt a lényeg,hogy ő mennyire szép vagy sem. Feltett egy kérdést és ez elfajult kissé.Aki meg azt írta név nélkül könnyű fikázodni , itt ezen az oldalon mindenki név nélkül ír.
2013. jún. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy nem szépek, az totál szubjektív... Viszont némelyik olyan rosszindulatú, hogy arra szavak sincsenek.
2013. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy mindenki a saját véleményét írta le. Én csak sajnálni tudom, aki ezen megsértődik, gondolok itt most a bloggerinákra. Valaki leírta, hogy ezért meg azért csalódott egyikben-másikban, mert mondjuk egyik posztja után a harmadikban már mást írt, hát kérem, ez is kritika, akkor is ha nem éppen pozitív. Aki ezt bem tudja elviselni, az ne blogoljon (vagy ne "nyilvánosan"), de ezn hisztizni felesleges.
2013. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim válasza:

Nekem egyetlen bajom csak Ramival van.

Ronda, lópofájú, lángosképű nő. Amikor meg vigyorog arról ne is beszéljünk. Hányok tőle.

A sminkjei rondák, az outfit képei meg minőségtelenek. A képeken görnyedt testtartása van, és a vigyorgás miatt olyannyira eltorzul az arca, hogy nem tudom milyen lény van a képen.

A videóiban meg olyan egoistán viselkedik mindig, hogy az valami kegyetlen. A hangja is irritáló. És egy ilyen valami óvónéni? -.-

2013. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
42%
Miért, a barátaival Hollandiában füvet szívó Kiss and Lips "hercegnő" Tündike mint bébiszitter...? Mitől jobb?
2013. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim válasza:
91%

Sajnos én is egyet kell, hogy értsek. A legnagyobb bajom a magyar blogokkal nem is az, hogy nincs önkritikájuk, inkább az igénytelenség. Rossz képek a termékekről, a sminkről, ápolatlan körmök, rossz helyesírás. Annyiszor nem is értem miért erőltetik, azt pláne miért olvassák. Beauty blog cicuskás képekkel, cukiskodó szöveggel, meresztett szemek vakuval felturbózva, mindezt Avon és Essence termékekről írt fröcsögéssel? Miért? Színvonal nagyon kevés helyen van :/


Szerencsére azért készülnek jobbak is:


kremesenszepazelet.blogspot.hu


De a Made in beauty is igényes szerintem vagy a Look Fancy, szeretem a képeit nagyon.


Lolly tényleg szörnyű, egyenesen megijedek tőle néha.


Viktória unalmas.


The Very Style- ezzel meg mit akart? :D Fröcsög és úgy csinál mintha.. A Sigma termékek pedig a partnerprogram eredményei.


Aviana affektál és szintén magasan van a Föld felett a tizenéves amatőr fotós imitátor pajtásával együtt. A SAKK versenyt például nem értem. Kik ők, hogy megmondják ki jó és ki nem?


Katy Beauty néha odadob valamit, de ötlettelen és sorolhatnám, de minek?

2013. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem mondjuk Rami jól ír, én szeretem amit csinál...és ha még nem is tetszik az, amit a blogon láttok a szakmáját milyen jogon kritizáljátok? Oké nem tetszik, mert szerinted ló pofája van, meg egoista meg mittomén, de talán te óvónő vagy, vagy munkatársa, hogy el tudd dönteni, hogy mit hogy csinál ott?

Én anyám is óvónő, és képzeld oda nem külsőre hanem tudásra nézik az embert...durva nem? Egy olyan munkahely, ahol az embernek a tudását nézik...aztaaa....:o

De gondolom ezt ilyen felszínes embernek hiába mondom...Egyébként nem fogok kampányolni Rami mellett, mert szerintem - mint minden bloggerina - ő is tisztában van azzal, hogy amit csinál az egyes embereknek tetszeni fog, másoknak meg nem...ha nem tetszik ne nézzed, ha mégis nézed és véleményt is fűzöl hozzá, azt ne bunkón tedd...Ha bunkón teszed, akkor csinálj jobbat...

És egyébként is...ha valami NEKED nem tetszik, az nem azt jelenti, hogy tényleg rossz, vagy csúnya...ugyanis a TE véleményed az a TE véleményed...lehet, hogy van aki osztja a véleményedet, de amíg nem te vagy a tökéletes világ közepe stb, addig biztosan lesz olyan is, aki nem ért veled egyet...


Amúgy alapjáraton az a gond, hogy az ember mindig másban keresi a hibát, kritizálni könnyebb, mint magadba nézni, és megpróbálni javítanod a hibáidon...és szégyen az is, ha mások lehúzása ad neked önbizalmat...de tény: a rosszindulaton nem lehet változtatni, szóval az ilyen embereknek kívánom, hogy annyi örömük legyen az életben, hogy másokat kritizálhatnak...

Főleg, hogy aki blogolni kezd az valószínűleg nem egy megerősítésre vágyó kis tinilány, és rendelkezik annyi önbizalommal, hogy meg merje mutatni amit tud, és le merje írni a véleményét...ehhez is kell valamennyi bátorság, és akik névtelenül fikázzák őket azokban ez nincs meg...

Továbbá nem értek azzal se egyet, hogy aki "béna" az ne nyilvános blogot csináljon...ha szerinted béna, attól még másnak lehet, hogy pont az tetszik...


Egyébként a beauty blogok általad meghatározott színvonalánál van ami még mélyebben van: ennek az oldalnak a színvonala...azért jött létre, hogy ha valamit nem tudsz segítséget kérhess, ehelyett lassan már csak provokáló kérdések lesznek, és egyre ritkábban látok olyat is, hogy valaki normálisan válaszol egy kérdésre...bocsi az offért...

2013. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!