Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Már elég régóta szeretnék...

Már elég régóta szeretnék fogszabályzót. Hogyan működik ez az egész?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok rá hogy hogyan működik :) Ki mennyiért csináltatta meg ? Mennyi időbe telt ez az egész ? Kicsit unatkozok, hosszabb sztorikat is elolvasok!:D

2013. aug. 12. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha annyira unatkozol menj el fogorvoshoz.
2013. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hahaha :-) köszi el is megyek.. ha nem mondod akkor lehet hogy magányos maradok
2013. aug. 12. 13:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Még véletlenül se! :D De komoly ő többe tud mondani... Nem tudjuk milyenek a fogaid mindenkinek más hogy mennyi ideig kell fent lennie. Az hogy mennyire kényelmetlen megint emberfüggő. Az sem biztos hogy állandóra szükség van lehet elég az éjszakai, függ a korodtól is... :D
2013. aug. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Végül is én arra gondoltam hogy mondja el az ( az akinek volt/van fogszabályzója ) hogy kinek hogy működött ez az egész. Ki mennyiért csináltatta mennyi időbe telt, mikor vették le neki, meg ilyenek :D
2013. aug. 12. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1,5 évig volt fent. A felső kombinált volt 150ért, az alsó pedig fém 90ért. 4 hetente kellett menni aktiválásra, amikor ívet cseréltek és húztak a fogszabályzón. Olyankor 1 napig kellemetlen volt, fájt a fogam, másnap már nem volt vele gond. Igazából egyáltalán nem zavart, 1-2 hónap alatt teljesen hozzászoktam.
2013. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Elmész fogorvoshoz, aki röntgent készít a fogaidról, megnézi, és megmondja, milyen lehetőségeid vannak. Elmondja, milyen készülékekkel dolgozik, és hogy melyik kb mennyi idő alatt hoz eredményt.

Te eldöntöd, hogy mit akarsz, megbeszéltek egy időpontot, amikor felhelyezi a készüléket, a többi utasítást meg majd elmondja.

Mivel nekem 18 éves korom után került fel és nem a hagyományos, "sztk"-s fogszabi, hanem egy kicsit komolyabb, így az ára elég sok volt (alul és felül összesen 400ezer), viszont csak 15 hónapig volt fent a több év helyett.

6-8 hetente jártam kontrollra, ahol kicserélték az ívet, mindig erősebbre.

2013. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Sok-sok idő volt nekem.

Röntgenek, tágító, logopédus... Fél évig ilyen hülyeségek, aztán megkaptam fülölre. Porcelán brikettekkel volt 80.000 Ft.

Alul nemsoká fogják felrakni, ott is annyi lesz.

De minden hónapban kell 5000 Ft fizetnem + fogászati cuccok. + a röntgenek, + a tágító...

Sok pénz, de szerintem megéri. :) 15/l

2013. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 1,5 évig volt nappali fogszabályzóm, és fél évig éjszakai. A körzeti fogorvos tanácsolta, mert csámpásak voltak a szemfogaim. Kaptam beutalót, ott megvizsgáltak, majd ahogy fölöttem is írták, el kellett menni egy röntgenterembe. Fém cuccok (p.c., nyaklánc, fülbevaló) le/ki, szájat kifeszít, nyakat stabilan tart, hopp, kész is a kép. A lelettel vissza kellett menni a fogszabályozó doktornőhöz, aki adott időpontot. A következő alkalomnál levették a fogsorom mintáját. Jó korán kellett menni, éhgyomorra, mert mentholós ízű, gumiszerű anyagot toltak a szájpadlásomig és ez néhány embernél hányingert okozhat. Igazából én nem éreztem annyira szörnyűnek, inkább a zabálás hiányát gondoltam annak. :D A következő lépés nagyban függ attól, hogy állami fogászatba mész-e vagy sem. Az államiban nagy volt a csúszás, majdnem egy hónapot vártam egy kis drótdarabra... Aztán ha kész volt, mentem. Felrakták (az kicsit kellemetlen volt), majd ment tovább az élet. A fogakon a húzó érzés 2-3 napig volt meg, utána már csak almát, kekszet meg ilyen nagyot harapós kajákat nem tudtam enni. Fogmosáskor enyhe fémes ízt ad különben a készülék. Kaptam 1,5 év után egy éjszakait alulra. Az szörnyű volt. Pizsihez kellett cérnázni, hogy ne nyeljem le. :D De mivel az nem hozott radikális változást, így nem sokat hordtam. A fölső fogsoromat alig kellett húzni, néha csak azért hívtak be, hogy megnézzék, minden rendben van-e. Általában így volt. Meg ki is cserélték a gumit, ha kértem. :)

Aztán egyszercsak mondták, hogy ennél már nem tudnak jobbat, levették és lepolírozták róla a ragasztót is. Nagyon szép lett, csak egy fehér folt maradt a szemfogamon. (Ezt majd valami esztétikai kezeléssel szeretném eltávolíttatni.) Az állami és a magánklinikák között különben hatalmas a különbség. Én mindennel együtt 60-at fizettem. Barátnőm pedig 400-nál tart, de az olyan, hogyha bármi van (pl.: kicsúszik a fém szál), csak egy telefonhívás és mehet is rögtön. Államiba időpontot kaptam és akkor is 1,5 órás csúszások voltak. Innentől kezdve mindenki pénztárcaméretéhez és kedvéhez igazíthatja a dolgokat. :)

2013. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!