Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Puma Disc sportcipőtök volt /...

Puma Disc sportcipőtök volt / van? Vélemény? Tapasztalat? (ez a damilos, tekerős fajta) Lehet kapni még ilyesmit?

Figyelt kérdés

[link]

A cipő nyelvét egy gomb (tekerő) csavarásával lehetett odaszorítani és ellenkező irányba pedig kilazítani.

Nekem volt 1 pár, nagyon szerettem, de sajnos, miután tönkrement, már nem lehetett kapni ilyet. Amúgy mennyire tartós konstrukció ez? Miért nem igazán terjedt el? Mert nem nagyon látok ilyeneket mostanság. Árban nem igazán volt drágább szerintem, mint a sima, fűzős csukák. Lehet-e még ilyesmit kapni? Ha lehet(ne), vennétek?


2009. dec. 7. 20:08
 1/1 anonim válasza:
100%

Én 1993. nyarán kaptam a Puma Disc Blaze futócipőt fehér, szürke, kék, narancspiros színben 11900Ft volt.

Akkoriban a reklámban fehér, szürke zöld, sárga színben mutatták, a női meg fehér, szűrke, pózsaszín, sárga volt.

De ezt az eredeti színeket már a neten nem találni.

Nagyon vigyáztam rá, a mai napig meg van, de már nem lehet hordani.

A damil ahol a múanyag részekhez ér, ott elvékonyodott,

a tekerőtárcsa puhább műanyag része kenődik, mint a gyurma, de maga a tekerőszerkezet még működik.

Inkább az a baja a cipőnek, hogy az idők folyamán a habszivacs talp megkeményedett, berepedezett, és már szinte szétomlik. A sarok résznél lévő pánt, ami még mindíg foszforeszkál rávilágítás után, ennek a műanyagja a széleknél is szakadozik. Neten még lehet találni ilyen cipőt, de elképesztő, hogy milyen színösszeállításokban van. Két évre rá még vettünk egy félmagaszárút is, az is nagyon jó volt. Outletben láttam mostanában újabb kiadást, már másabb formájú a szerkezete is.

Az biztos, hogy érdekes megoldás volt, manapság már nincsenek ilyen cipők, bár már a mindennapokban a sportcipő nem is annyira divat, mint a 90-es évek elején.

Most a 80-as évek cipőit hozták újra be, hátha folytatják a 90-es évek cipőivel, és aki akkor nem ismerte ezeket, most nagy újdonságnak fogja tekinteni.

2010. jan. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!