Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Japánban az iskolákban megenge...

Chizukaa kérdése:

Japánban az iskolákban megengedett a smink, hajfesték, körömlakk stb?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem, sokkal szigorúbban veszik, mint nálunk. Nem vagyok biztos benne, hogy ebben van realitás, de egyszer olvastam egy mangát, amiben még a nagyobb fülbevalóért is szóltak egy diáklánynak.
2014. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hunbula ***** válasza:
100%
Egyetemig semmi, utána sokkal szabadabbak.
2014. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Iskolafüggő. A magyarországi iskolákhoz képest alapvetően nagyobb a szigor ilyen téren és egy 12-13 éves lány eleve nem szokott nagyon sminkelni még. Középiskolában van, ahol minden szigorúan tilos, van, ahol bizonyos keretek között elnézik a dolgot (mondjuk szempillaspirál, alapozó). És vannak olyan sulik, ahova nagyon extrém külsejű emberek járnak - ezek főleg művészeti iskolák, de itt az egyenruha sem jellemző.

Ahol egyenruhát hordanak, ott bizonyos megkötések szoktak lenni, és sulin kívül is ehhez kell magukat tartani (legalábbis amíg az uniformist viselik) mert azzal az iskolát képviselik.

Aztán ebből a szigorból jönnek az extrémebbnél extrémebb kis mütyürök, telefonfityegők, hajbavalók, stb, amivel valamennyire kifejezhetik magukat.

2014. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Azt hiszem, ott úgy van a szigor, hogy pont a kisgyerekeket engedik szabadjára, és a magasabb iskolákban egyre nagyobb a szigor nagyobbak az elvárások, végül így alakul ki a híres Japán munkamorál ... amit a Japán cégek itt is elvárnának, csak a híres Japán fizetést nem akarják megadni. (bár a német cégek is ilyenek itt)
2014. aug. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2014. aug. 25. 20:34
 6/6 hunbula ***** válasza:

Egyetem alatt mindenhol egyenruha van. Egyetemen nincs, ott lehet nekik igazán elkezdeni az önkifejezést is. Rengetegen festik egyetemen a hajukat, például.

Később, amikor állásinterjúra mennek, bevett dolog az egy alkalmas fekete hajfesték, mivel festett hajjal kevesebb esélye van a pályázónak, de ezt a feketét interjú után le tudja otthon mosni.

(jöttem láttam visszamennék alapon)

2014. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!