Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni anyukáma...

Hogyan tudnám rávenni anyukámat hogy megengedje a körömlakkozást? Az értelmes válaszírókat felpontozom!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és mivel tavaszi szünet van, nagyon szeretném kifesteni a körmeimet. Nem feltűnőre, csak nagyon halvány, babarózsaszínre! Anyánál ez sajnos szóba se jöhet, de nagyon szeretném!! Szerintetek valamivel rá tudnám venni, hogy megengedje?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

14/L


2015. ápr. 4. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
hm...szerintem mondd azt neki hogy már a többi osztálytársad is kilakkozhatja(szerintem ők kilakkozhatják)vagy mondd azt hogy már elég nagy vagy egy kis körömcsinosításra :)
2015. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Semmiképp ne azt mond hogy "de már a Bözsi is lakkozza" és hasonlók, azt mond el hogy te miért szeretnéd ezt ennyire. Miért fontos ez neked, stb. Amúgy anyud miért nem akarja, mondta már?

Mert nekem van rá okom, az hogy a lakkokat állatokon kísérletezik, megnyomorítva/vakítva ezzel ártatlan nyulakat, rágcsálókat, ki tudja még mit... ennyit nem ér a színes köröm, én ezt nem támogatom.

2015. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kedves 2. válaszoló! ezt hogy érted h az állatokon kísérletezik?az állatok karát festik ki vele??
2015. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
karmát*
2015. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Hát ilyen idős korban már szerintem simán megengedett. :) én is 14 éves vagyok és nekem nem szólt semmit érte. A többi lány osztálytársam is festi a körmét másabbnál-másabb színűre. Sőt.. Vannak olyanok, akik műkörmöt is hordanak néha( persze szolidat.) Miért nem engedi? Szerintem beszélj vele, hogy már elég idős vagy hozzá és, hogy nagyon sok lány használ ilyen idős korban körömlakkot. :)
2015. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem kell rávenni. Fesd ki és kész.


Amúgy meg én azt tenném, hogy először megkérdezném újra, és ha nem engedi továbbra sem, hát fognám azt kifesteném pirosra vagy feketére, vagy bordóra, tehát valami erős színűre és megmutatnám neki, már csak azért is.


Nem lehet ennyire elmaradi...

2015. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kifested és kész. Nem egy olyan dolog, ami örökre nyomot hagy. :D

Amúgy egyáltalán felvetetted már neki a dolgot? Mert csomó olyan barátnőm volt, aki minden ilyenre ráparázott, mert hát anyukája nem festi a körmét/nem sminkel, szigorúan fogja és tuti nem fogja megengedni neki se. Aztán kiderült mindig, hogy simán. Ismered a nyuszikás létrás vicces, ugye? Na kb olyan. :D

2015. ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2-es, nem minden lakk állatkísérletes. és amúgy sem termék, hanem márkafüggő az ilyesmi. pl. a loreal összes terméke az arckrémtől a körömlakkig állatkísérletes, míg pl. az essence cruelty free márka, így a körömlakkjait sem vizsgálták állatokon.
2015. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok 2-es:)

De tényleg vannak olyan márkák,amit nem állatokon kísérleteznek.Én például Oriflames-et szoktam venni:)

Szerintem elég jók:)

Egyébként,hogy a kérdésre is válaszoljak,14 évesen már 8-os/gimis vagy,ha jól számolom.Szerintem ülj le és beszéld meg anyukáddal,hogy ennyi idősen már semmi rossz nincs egy kis körömlakkozásban.Semmi maradandó kárt nem okozol vele,és már megszólni se fognak érte.Ha meg nem engedi,csak lakkozd ki és kész.

Egyébként magától a témától szerintem ne félj.Nekem anya 6.-tól engedi a lakkozást.Nekem a fekete,vörös,bordó,mély lila a kedvencem,és senki nem szól rá semmit(régen se szólt)

2015. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ên sose kérdeztem, hogy kifesthetem-e, kifestettem és kész.

Fõleg, ha visszafogott színekrõl van szó. Ez a te tested, te körmöd, 14 évesen már van jogod eldönteni fested-e vagy sem. Ez nem olyan, mint egy tetoválás vagy piercing, bármikor lemosható és semmi nyoma nem marad.

2015. ápr. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!