Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csak én szégyenlem a szemüveget?

Csak én szégyenlem a szemüveget?

Figyelt kérdés

Mielőtt belekezdenék a történetembe, előre leszögezném, hogy nem sajnáltatni akarom magamat! Választ kérek a kérdésemre: Te szégyenled, hogy szemüveges vagy, vagy nem?

Önbizalomhiányban szenvedtem mindig is, egy kis csitri nyomorult csicskának tartottam magamat mindig is. De mióta 2,5 éve szemüveges lettem azóta még jobban. Nagyon idegesít, hogy négy szemem van, leverem, idősít, összetörik, le kell vennem testnevelés órán, nem látok nélküle semmit stb. De még sajnos nem lehet kontaktlencsém.

Tehát utoljára felteszem a kérdést: Köztetek van olyan ember aki bánja a szemüveget? Vagy szereti? Szégyenli esetleg?



2015. máj. 14. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia, megkérdezhetem, hány éves vagy?

Engem sosem a szemüveggel volt bajom. Általános iskolában még csak táblához kellett hordanom, gimnáziumban már nehezebben láttam nélküle, de így is amikor tehettem, levettem, mert úgy éreztem nem áll jól, és még láttam annyira... 16 éves koromtól egy évig kontaklencsét hordtam. Előtte is önbizalomhiányos voltam, nem tartottam magam szépnek, és főleg a "kontaklencsés koromban" nagyon sokat foglalkoztam a külsőmmel (hajszínváltás, frizura, smink), így már valamennyire el tudtam fogadni magamat, és a sok külsőváltoztatással végül fokozatosan vissza akartam térni az igazi külsőmhöz, ahhoz, akinek minden mesterséges "beavatkozás" nélkül vagyok. Olyan szemüveg csináltattam, ami úgy éreztem, jól áll (divatos vastagabb fekete keretes), a festék fokozatosan lekopott a hajamról, egyre kevésbé sminkeltem magamat (már nem használtam alapozót). Most pedig, 19 évesen visszatértem a visszafogott, vékonykeretes, egyszerű szemüveghez, ami nem takarja el az arcomat, nem érdekel, mi divatos, milye van a többségnek. Nem festem a hajam, és csak a szememet húzom ki olykor feketével. Elfogadtam magam, ezáltal lett önbizalmam. Ezt a külvilág is látja, és sokkal nyitottabb felém, elfogadóbb.

Ezt azért írtam le, mert szerintem sok kamasz megjárja ezt az utat, rengeteg kamasz nem elégedett magával, emiatt önbizalomhiányos. Ezen úgy tudsz változtatni, hogy fokozatosan "keresed magadat", úgy öltözködsz stb., ahogyan tetszel magadnak. Önbizalomjavítóként pedig rengeteget segít, ha találsz olyan sportot, hobbit, amiben úgy érzed, képes vagy fejlődni. Kitartás!

2015. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

8 évesen kaptam szemüveget, már a felírásakor zokogtam, iszonyú selejtnek éreztem magam miatta és aztán ez nem is változott, mert az osztály menői szénné csúfoltak ezzel (is).


Szóval igen, tudom, mit érzel. Most amúgy jobb a helyzet, mint az én gyerekkoromban, azóta divatba jött a szemüveg - divatkellék boltokban olyat is kapni, amiben sima lencse van, jól látóknak. (Ennél abszurdabb divatcikk mondjuk szerintem nincs.) Ja meg sokkal jobb keretek vannak, csinosabbak, mint régen, szóval kevésbé drámai a helyzet, hidd el. Pár év és lehet kontaktlencséd is, nekem 25 körül jött meg igazán az önbizalmam, és azóta bőven kárpótolt az élet a fiatalkoromért. Szóval van remény, ne aggódj!


30/N

2015. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, 11 évesen vették észre hogy nem látok az első padból sem a tábláig... elküldtek vizsgálatra és szemüveget csináltatni. Felvettem és tükörbe néztem... mondom én így sehova nem megyek, amúgy sem voltam egy szépség, de szemüveggel meg... fujj. Soha egyszer sem vettem fel a szemüveget azóta sem... 1 évvel később már még rosszabb lett a szemem, szóval az anyámat nem ismertem meg az utcán, csak 1 méter közelségből. Ami rettentő ciki, így elmentünk optikába és vettünk kontaktlencsét. Azóta több az önbizalmam is, mert látok tökéletesen és szarul sem kell kinéznem hozzá. Neked miért nem lehet lencséd? Szemész nekem is azt mondta hogy nem lehet... pedig lehetett.
2015. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1-2-es, nagyon szépen köszönöm a szép szavaitokat!

Egyébként 16 vagyok.

3-as, a szemész azt mondta, hogy a kontaktlencsével kéne várni még 1-2 évet. És velem is ez a helyzet, már alsóban, negyedikben észrevettem,hogy az első padból sem láttam rendesen a táblát csak foltokban, az emberek arcát az utcán nem ismertem fel, mert csak foltokat láttam. De ezt titkoltam, senki nem tudta, hogy vaksli vagyok csak a padtársam akinek a füzetéből másoltam az órai anyagot, mert semmit nem láttam a tábláról. Ám egyszer egy szörnyű napon bejelentették, hogy orvosi védőnői vizsgálat, balszerencsémre pont a szemet tesztelték, kiderült, hogy a legnagyobb betűt sem látom az olvasótáblán. A védőnő majdnem szívrohamot kapott, megkérdezte, hogy akkor hogyan látom a táblát? Mondom már 2 éve így vagyok, a padtársról másolom. Gyorsan a kezembe nyomott egy sürgősségi szemészeti beutalót és kiküldött, otthon azt sem tudtam, hogy mondjam meg, bőgve toppantam be Anyámhoz az ajtón a cetlivel a kezemben. Ő meglepetten és idegesen hívta a városi szemészetet ahova beszorítottak egy felnőtt dokihoz, rá 1 hétre elmentem a szemészetre, megállapították, hogy -2,5-es szemüveg kell. Évről-évre csak romlik a látásom, már lassan -4-nél tartok, és nagyon szégyenlem, hogy szemüveg nélkül még a monitort sem látom 1 méterről.

2015. máj. 14. 16:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a növekedés miatt van, ne aggódj, lassulni fog, és amikor elérted a végleges méreted, akkor a romlás is meg fog állni.


Vigasztalódj azzal, hogy valószínűleg szép, nagy szemeid vannak, mint nekem is. :)


Amúgy 16 évesen lassan lehet lencséd is ám! (Mondjuk a szemüveg úgyis kell, mert ha pl. begyullad a szemed, akkor nem teheted be a lencsét.) Csak azt nagy fegyelmezettséggel kell kezelni, be kell tartani jópár szabályt, hogy biztonságos legyen, és ne okozzon kárt a szemedben, ezért nem szeretik fiataloknak adni...

2015. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ugyanìgy èreztem mint te, amìg el nem kezdtem kontaktlencsèt hasznàlni. Utàlom a szemüveget, 9 èves koromtòl muszàj hordanom. 14 voltam, amikor ràvettem anyàmat h legyen kontaktlencsèm. 4 ève hordom, elèggè lefàrasztja a szemem, de sokkal jobban làtok vele. Amilyen hamar csak lehet, meg fogom műttetni a szemem.
2015. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak pár évig volt, különösebben nem zavart bár nem is hordtam folyamatosan, inkább csak órán. Az első kettő elég csúnya volt és az arcomhoz se illettek, harmadjára sikerült olyat találni ami kimondottan jól is áll.
2015. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, hogy pár év és megműttetem, addig meg kontaktlencse. :D

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. máj. 14. 19:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Meglepett a történeted, mert ugyanígy jártam. Nem gondoltam arra, hogy ez mással is megeshet :D

Teljesen ugyanez volt... Egyre gyengébben láttam és én is mindig a padtársamról másoltam. Aztán jött a vizsgálat... Amíg más olvasta a táblát én próbáltam megjegyezni a betűket, de befürödtem vele, mert másik sort kérdeztek... Aznap már vittek is szemészetre és szemüveg lett rá pár napra...

Nagyon paráztam, hogy a többiek mit fognak reagálni és hogy pápaszemes leszek. De szerencsére nem lett sebből semmi gond, sőt, mondták, hogy jól is áll :)

Most, 22 évesen pedig életem legrosszabb döntésének tartom, hogy nem szóltam előbb a romló látásomról otthon. A szemüveget megszoktam, azóta volt már pár. Tesin meg a régebbit használtam. Engem egyedül a strandon zavar jobban, de ott úgy tudom, a kontaktlencse sem túl jó választás.

És a szemüveget hordd, ha esetleg mondták, hogy mi miatt romlott a szemed, akkor azt kerüld. A kontaktlencse pedig megvár, addig próbálj olyan szemüveget választani, ami tetszik és jól áll :)

És a szemed még javulhat is akár! Az enyém romlott, de pár éve szép lassan javulgat.

2015. máj. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia.

én nem szeretem a "szégyenlem" korszakból kinőttem egy ideje...de most sem szeretem.azt mondják jól áll de én valahogy nem érzem úgy hogy ez a "részem".

sport közben zavar,utcán sem szeretem,stb...itthon hordom,és moziba.

2015. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!