Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tetoválás utáni ápolás?...

Tetoválás utáni ápolás? Fekete-fehér felirat, alkar. ?

Figyelt kérdés

Nekem ma csinálták és azt mondta a tetováló, hogy hétfő reggelig fóliázzam, 3 óránként mossam le, kenegessem antibakteriális szappannal meg Bepanthen Plus-szal, utána meg 2 hétig napi 3 - szor Bepanten Plus-szal.

Kérdésem: éjjel is keljek mfel 3 óránként kenegetni, fóliázni, főleg az 1.nap

valamint

a legutóbbi kenegetése előtt a fólia alatt voltak fekete ki "szöszök". Az baj? És lehet, hogy festék volt???? Emiatt aggódom. Törölni is pedig nagyon óvatosan törlöm meg a szappanos mosás után. Vélemények?


2010. márc. 13. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a mellemen van egy tetovalas, szinten fekete, masfel eve. nem kellett foliazni, csak kenegetni bepanthennel. a lenyeg hogy ne szaradjon ki. mikor lefekszel aludni kicsit vastagabban kend be. nekem egy het alatt szep lett, semmi bajom nem lett vele.
2010. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
elozo vagyok, mi van rad irva? hany eves vagy?
2010. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
23 vok, priviben elmondom ha érdekel. De akkor mikor legutóbb mostam mik voltak azok a kis fekete pontok? Csak nem a festék jött le? Ez kicsit idegel most, kicsit nagyon.
2010. márc. 13. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel nem kell felkelni. :)

Fóliázd, így 2-3 nap alatt legyógyul a seb és nem is lesz száraz.

A szösz nem baj, lökődik ki a festék, de csak az, aminek kell, megmarad a tetoválásod, nyugi. :)

Nekem 2 szép színes nagy van, így kellett kezelnem: popsitörlővel áttöröltem (felesleges festéket leszedtem) bekentem Bephantennel, fóliáztam, 3 óránként csere, éjjel nem kellett cserélni, 3 nap alatt legyógyul (nekem 2 lett), utána zsíros krémmel kenegettem.

Az első tetoválásom nem volt fóliázva, látszódik a különbség, szebb lett a fóliázott.

Hajrá! :)

2010. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor csak a felesleges festék jön le... remélem is!:) Ln törölközővel "tapogattam" meg finoman, de legközelebb pólóval fogom, az finomabb anyagú. Amint begyógyul jön a második, egy kicsit nagyobb volumenű a hátamra a nyakam alá!

Köszönöm a tanácsodat!

2010. márc. 13. 21:56
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták anno 2 éve, hogy csak 3 óráig kell rajtahagyni a fóliát, mert befülled és felázik alatta bőrfelület. 3 óra után levettem a fóliát, nedves vattával áttöröltem és bepanthen plus-al kentem, úgy kb 2óránként. mivel a lapockámon volt 2 éjjel nem aludtam a hátamon és nem vettem fel olyan ruhát, ami irritálná ill el sem igazán mentem otthonról, hogy ne érje nap, por stb. 3 nap alatt behegesedett és le is pergett a heg, csodálatosan begyógyult, szép azóta is.

én csak akkor fóliáznám napig, ha mennem kell valahova, ha otthon vagy nyugodtan vedd le, mert ki kell szellőznie, ki kell száradnia a sebnek, fólia alatt csak beizzad.

2010. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kicsit beizzad, de semmi baja nem lesz (az enyémnek se lett baja), és így nem lesz heg se, hanem rögtön szép gyógyult tetoválás.

Ahány szalon, annyi kezelési tanács, erre már rájöttem.

2010. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most reggelre valóban beizzadt egy kicsit, 3.30 kor feküdtem, 9-kor keltem. Nekem azt mondták, hogy hétfőn reggelig fóliázzam.Picit tényleg nedves a felülete, de most már kevesebb festék jön ki a tisztításnál, jóformán semmi. Viszont éjjel eléggé húzódott, még a vízre is érzékeny volt, mostanra viszont ok. Ma itthon vagyok, lehet,hogy délután leveszem a fóliát 10-20 percre szellőzni.
2010. márc. 14. 11:53
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
én megmondom hogy csináld! nem kell fólia se Bepanthen se a hozzá hasonló kenőcsök figyelj nem kell mosni 3 óránként veszel egy 300 forintos kamillás testápolót azt kenegeted szépen ahogyan kell körülbelül naponta 3x 4x hogy ne száradjon ki de semmi bepanthen meg tököm tudja milyen krémek elég a testápoló 7 tetoválásom van mindet igy csináltam és semmi bajuk az elsőt befóliáztam be is pállót rendesen olyan is lett át kellett ütni ne hallgass a sok okos tojásra mind a szalonból okos de én tapasztalatból beszélek fóliát felejtsd el ha akarod kenheted bepanthennel de felesleges biztos jó krém de hidd el ugyan azt éred el vele mint a 300 forintos testápolóval! sok sikert a további tetoválásaidhoz Üdv. 17/F
2010. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Utolsónak:

1. tanulj meg rendesen írni, borzasztó, mekkora parasztság süt ki az írásodból...:S

2. attól még hogy te igénytelen vagy, nem kéne másokat is erre buzdítani! Szerinted nincs különbség egy több ezer forintos krém, és egy 300 Ft-os vacak közt? Most már mindegy, a kérdezőnek úgysem tudok segíteni, de másnak talán: 4-5 óránként fóliacsere, Bepanthen krém (a sima), és a közhiedelemmel ellentétben érheti víz, csak áztatni nem szabad! Sőt le kell mosni minden krémezés előtt.

2011. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!