Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kedves szépülni vágyó nőtársai...

Piriiiii kérdése:

Kedves szépülni vágyó nőtársaim, ti mit tesztek a szépség, az egészség megőrzésének érdekében?

Figyelt kérdés
Olyasmire vagyok kíváncsi, hogy például egy egész napot rászántok a szépségápolásra (ha van idő rá persze...)? Bár igazából ezzel kapcsolatban mindenre kíváncsi vagyok, hogy miket használtok és hogyan, mennyire tartjátok fontosnak és milyen eszközöket részesítetek előnyben, természeteseket vagy bolti szereket? Nem csak márkákra vagy típusokra vagyok kíváncsi, hanem például életmódra is, tippekre, ötletekre. :) Bármire.
2016. febr. 28. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat böngészek, hogy mik azok a termékek amik az én bőrtípusomnak megfelelőek. Sok vizet iszok és vitaminokat szedek, minden nap a megfelelő lépésekkel tisztítom az arcom. Sminklemosás, mélytisztítás, tonizálás, hidratálás. Hetente kétszer arcmaszkot használok, igyekszem az elhalt hámsejteket is mindig leradírozni és nagyon fontos, hogy pár naponta rászánom az időt egy forrófürdőre és próbálom kerülni a stresszt. Nagyon szeretek különböző házi csodaszereket alkalmazni. A lemosómat és az arctisztító szappanomat patikában szereztem be, így nem használok káros összetevőket, tonikot pedig a bőröm aktuális igényeinek megfelelően kotyvasztok házilag. A szépséghez hozzátartozik a sport és az étkezés is.
2016. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sunshinedoll ***** válasza:

Rengeteg bőrgyógyászati és orvosi magazint, publikációt olvasok, (illetve én magam is rést veszek néhány ilyen kutatásban) és alaposan megválogatom, mit kenek a bőrömre, legyen az akár smink, akár bőrápolási kozmetikum. Alapvetően tudományos beállítottságú vagyok, nem gondolom, hogy a természetes dolgok feltétlenül jobbak, mint a szintetikusak, elvégre a galóca is a természetben nő, mégsem egészséges (hahaha), a csipkebogyóban ugyanolyan C-vitamin van, mint ami a laborból kijön, ráadásul a mai technika már bőven jobb termékeket tud előállítani, mint ami a földből kinő, illetve sokszor olcsóbb is az előállításuk, de legalábbis gazdaságosabbak (pl. régen az inzulint sertés hasnyálmirigyéből vonták ki a cukorbetegeknek, viszont abból nem vonható ki akkora mennyiség, mint pl a modern GMO-ban termelt inzulinok mennyisége, pl pékélesztőben vagy E. coliban. Sokkal nagyobb mennyiségű és sokkal rövidebb idő alatt előállítható az inzulin, sőt, a felszívódását is lehet variálni; ugyanígy van ez rengeteg bőrápolási hatóanyaggal, pl növekedési hormonnal, C-vitaminnal (alapvetően a C-vitamin szintézise természetes módon D-glükózból kb 4-5 lépés eredménye, ma már a tudomány ezt 1 lépésben meg tudja csinálni nagyon f-sza kihozatallal, és a C-vitamin az ugyanúgy C-vitamin), szóval mindegy, hogy valami bio vagy természetes vagy szintetikus, az a lényeg, hogy mi van benne, mert sok olyan természetes összetevő is van, ami amúgy bőrirritáló (pl levendula vagy egyéb illóolajok, citrusfélék olajai, stb).

Márkákból vannak nyilván kedvenceim, pl a Paula's Choice (ennek a márkának minden egyes terméke kivétel nélkül tudományos kutatások alapján készült el, tehát nincs bennük semmilyen potenciális bőrirritáló, ettől a márkától kb bármit tudok ajánlani a bőrtípusnak megfelelően, max egyéni érzékenység szólhat közbe), a Clinique vagy a koreai COSRX, de ezek között is van olyan termék, amelyek nem a legjobbak a bőrnek, illetve ezen kívül sok más márkának is vannak nagyon szép összetevőjű kozmetikumai, pl az arclemosóm egy sima Baleás tisztító, mert fölöslegesnek tartom hogy sok pénzt kiadjak egy arclemosóért.

Nem járok kozmetikushoz, nem napozok, szoliba nem járok, nincs műkörmöm, a fodrászom meg hihetetlenül olcsón dolgozik, szóval én tényleg csak jó minőségű (nem feltétlen drága) kozmetikumokra költök (meg a sminkre, nem tehetek róla, imádok sminkelni), napi szinten használok fényvédőt a ráncok megakadályozásának céljából (ezt mondanám a szépségápolás és bőrápolás kulcsfontosságú részének, egyébként), illetve életmóddal kapcsolatban... nem tudom... elég sok alkoholt iszok, a kajára csak annyira figyelek, hogy abszolút nem eszek tejterméket, és igyekszem minimálisra venni a cukrot (de hát sok alkoholban nyilván az is van), illetve ha úgy érzem, sok tésztát, ilyesmit ettem, akkor igyekszem egy darabig több zöldséget-gyümölcsöt enni, szóval tartom az egyensúlyt. Alkoholon kívül csak vizet iszok, mert nem szeretem a szódákat, gyümölcsleveket, meg azokban ugye a cukor is sok. Ami az én bőrömön a legjobban meglátszik az az elegendő alvás, igyekszem 7 órát aludni naponta, de a legmeghatározóbb pl bőrápolás terén szerintem a bőrápolási rutin, amit én nagyon komolyan veszek. Nem töltök el egy egész napot szépségápolással (maximum tényleg úgy, hogy veszek egy rövid fürdőt, aztán mindent leborotválok, testápoló, arcmaszk, stb, de ez is max 1 órát vesz igénybe).

Hogy konkrétan miket használok húh... nappal csak sima hidratáló+fényvédő megy az arcbőrömre a smink alá, éjszaka akár 5-6 terméket is magamra rétegzek (szérum, folthalványító, hámlasztó, hidratáló, szemkrém, arcolaj, mikor mi) :D

2016. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!