Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy csúf lánynak sohasem...

Egy csúf lánynak sohasem lehet teljes élete?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én 14 vagyok. Korom hallatán sokakban az a kép fogalmazodik meg, hogy én csak beképzelem a csúfságot. De nem, és nem is az igénytelenségről beszélek, sokkal inkább a genetikailag örökölt hibás vonásokról. Jómagam többel is rendelkezek, ilyenek a "seggáll" mellé társuló kis áll, a hosszó, görbe orr, a nagy fülek... Persze már kisóvis korom óta rengeteg bántalmazás ért, és most hogy beléptem ebben a korba, még annál is több. Nem értek egyet a "probálj meg szépnek látszani" gondolatmenettel, régen sminkeltem magam, és semmit sem ért... Mostmár nem is probálom, nem öltözök divatosan, teljesen átlagos vagyok, nem használok párfümöket, rúzsokat, és hajviseletem is kimerül a fazonra vágott frizurámban. Peddig ezek a dolgok nagyon vonzottak, de egy ilyen arcon nem mutatnának jól. Mindig féltékeny és szomorú leszek a szebb lányokra (az az bármelyik lányra), és ha tehetem elzárkozok a szóbámba, nem szeretek emberek közé menni (folyton csak azon kattog az agyam hogy engem néznek, rajtam nevetnek). Probáltam már elfogadni magam, mindig kerestem valami szépet és ha bántottak, mindig abban a szép testrészbe kapaszkodtam. Semmit sem ért... Csak azért mert ilyenek születtem, egy magambafordult, antiszociális, különc vagyok, akinek nehezére esik emberekkel beszélni, és rendszeresen a hajával foglalkozik ha emberek között van...

2016. júl. 25. 06:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 20 éves lány vagyok, és régebben, főleg 14 évesen, nagyon szenvedtem én is a külső tulajdonságaim miatti bántalmazások végett, ami miatt önbizalomhiányos is voltam és vagyok néha még ma is. Engem a kicsit sötétekk testszőröm miatt bántottak, meg mert vékony voltam, meg még sok más miatt is, vagy csak simán rámmondták, hogy csúnya vagyok. Ezek után aztán minden tulajdonságomat csúnyának találtam, azokat is, amiért nem bántottak, annyira rosszul éreztem magam. Pedig kiskoromban ugyanúgy néztem ki, de mivel nem bántott senki, és én voltam a szüleim szeme fénye, eszembe sem jutott, hogy csúnya lennék. Ezért mindig vidám voltam, barátkozós és nyitott, ez csak akkor változott meg, amikor kamaszodni kezdtem, akkor is mások miatt. Volt, hogy a fiúk meg is vertek, aztán az anyjuk azzal magyarázta ezt az enyémnek, hogy tetszem nekik. A lányos anyukák meg azzal, hogy azért bántott a gyerekük engem, mert féltékenyek valami miatt. Most még próbálok tenni a hibáim ellen, a bántások okozta trauma miatti mentális zavarok ellen és főleg önbizalmat gyűjteni, de tudom, hogy ha rám néz egy idegen, biztosan nem gondolná, hogy nem vagyok szép. Ezt azért meséltem el, mert tudom mit érzel, és hogy lásd, nem vagy egyedül. Szokták mondani, hogy milyen nehéz a kamaszoknak, és ennyivel lerendezettnek is tekintik sokan a fiatalok problémáit, pedig sokan nagyon megszenvedik ezt az időszakot. Nekem az segített, hogy nem hagytam el magam, legalább kívülről megpróbáltam olyannak látszani, mint akit nem érdekel, hogy mit mondanak mások, aztán amikor 16-17 évesen már kevesebb bántás ért, néha túlságosan is megpróbáltam másoknak megfelelni. Ez sok időm elvette, nem is tett boldoggá, és elfelejtettem, ki vagyok. De mindenképpen meg kell próbálnod nem elhagyni magad, sminkelj, öltözz csinosan, használj parfümöt, ha szetetnél, mert ezek az apró dolgok boldoggá tehetnek. Fontos, hogy ne gubózz be, néha lépj ki a komfortzónádból, élj, barátkozz normális lányokkal vagy fiúkkal, és amikor a kamaszkornak ez a cikisebb része elmúlik, tényleg szebb leszel, az arcod harmonikusabb, a bőröd meg a hajad, az alkatod ugyanúgy. Amíg ez el nem jön, kérlek, tégy a saját boldogságodért, próbálj meg önbizalmat gyűjteni, mert az életed olyan korszakában vagy, ahol viszonylag könnyű az élet, sok szép élményben lehet részed, a tanulás sem annyira nehéz, mint majd lesz ( bár ez egyénfüggő is ), ne hagyd, hogy mások tönkretegyenek, és te se magad azzal, hogy bezárkózol, meg nem fejleszted magad, hiszem akkor a kedvességet is kizárod az életedből. Tudom hogy nehéz, minden lánynak nehéz, csak valakinek jobban, de minden változik, jobb lesz majd, csak ne add fel.

2016. júl. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan rossz az önértékelésed, azt javaslom keress fel egy orvost. Nem szégyen segítséget kérni szakértőtől, nem jelenti azt hogy bolond vagy, szimplán boldogtalan és ezt orvosolni kell, különben súlyos depresszióba esel. Ne itt próbálj segítséget találni, nem fogsz más válaszokat hallani, mint amiket itt leírtak. Nehéz lesz egy idegennek megnyílni, de ő tud tanácsot adni.
2016. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ilyen hozzáállással nem. vannak olyan csúnya emberek, akiket nem érdekel a csúnyaságuk, legalábbis látszólag már beletörődtek vagy más dolgokra koncentrálnak: karrier, sport, műveltség, pénz stb.. amúgy én azt javaslom, ne hanyagold el magad, a divatos cuccok és smink nem csak a szépek kiváltsága, egy előnytelen külsőn is sokat dobnak. amiket leírtál: seggáll, görbe orr, nagy fülek annyira azért nem vészesek. mármint nyilván nem szépek, de ezektől még nem leszel feltétlenül a világ csúnyája. vagy dolgozz a testeden és legyen egy 10/10-es alakod kompenzálásképp.
2016. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régen sminkelted magad? Nem csoda ha semmit nem ért, hiszen még most is csak gyerek vagy, a smink nem segít egy gyereken, csak ront. Ami segít az az archoz illő szép frizura, pl esetedben ami takarja a füled, meg arcformádhoz passzol, attól szebb lennél mindenképp mint valami random frizurától. Nem minden ember attól szép hogy úgy születik. Én sem úgy születtem, mindenki csúfolt 17 éves koromig, akkor jöttem rá hogy én vagyok a hibás, mert nem teszek semmit hogy szebb legyek. Holott az új frizura, új hajszín, szép nőies ruhák és sportos test után már mindenki szépnek látott. Akkor is ha eláll a fülem és nagy az orrom, meg fura alakú a fejem plusz összevissza szeplős is. Ez van. Most mégis szépnek számítok már ezek ellenére is. Szerintem te is változhatnál, ahogy én is tettem. Bár 14 évesen még nem biztos hogy látod mi állna neked jól, hiszen még fejlődésben is vagy, az arcod is még változni fog.
2016. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!