Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Túlzásba vittem a 'szépítkezés...

Túlzásba vittem a 'szépítkezést', nem bírok leállni- Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A volt barátom állandóan piszkált a külsőm miatt(haj,alak,stb- nem voltak amúgy nagy gondok,csúnya vagy kövér sosem voltam).Januárban szakított velem és azóta teljesen megváltoztam.Teljesen a 'szépségápolás' megszállottja lettem.

Mindennap tornázok(napi2x, 1 óra rendes tora és este taposás),nem eszem szénhidrátot,szoliba járok,otthon tekercselem magam karcsúsító krémmel minden edzés után,smink nélkül ki sem lépek utcára;figyelek arra,h tetőtől talpig minden rendben legyen rajtam.Műszempillát rakattam és póthajat,igényesen öltözködöm,stb.

A baj ott kezdődik,ha kihagyok valamit ,akkor bűntudatom van.

Már nagyon jól nézek ki, a pasik futnak utánam,de még mindig nem vagyok elégedett.A környezetem nagyon kivan borulva,érzik,h nincs rendben minden.Anyu már sírt is,hogy álljak le és legalább a kedvenc csokimból egyek egy kockát.

Nem vagyok boldog,pedig elértem a célom.


2010. ápr. 21. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nagyon nehéz az ilyen, én csak egy hasonló történetet tundék mesélni, de nem offolok. Ennek is csak annyi a lényege, hogy egy fiú miatt fogytam hánytatással és koplalással kb 15kg-t. :/ Igaz, ez előnyömre vált, de elég sok 'hülyeséget' csináltam(nem smink meg ilyenek...). Én anyum is sírt, végül egyszerűen nem maradt több lelki erőm, hogy folytassam(anyukám, egész baráti környezetem, mindenki kivolt borulva, aggódtak, és én arrol vagyok híres, hogy nem bírom nézni, ha valaki fél vagy aggódik, főleg ha ezt miattam teszi. :/)... Talán neked sem lesz,és felhagysz ezzel. Ha makacs vagy bárki bármit mondhat, tudom milyen. :/

Sajnos mást én nem tudok mondani, remélem lesz valaki, aki segít. :/

Bocs' az offért.

17L

2010. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyanez voltam 12 évvel ezelőtt. az első nagy szerelmem elhagyott, mert nem voltam elég szép, vékony, nagy mellű.....

Az lett a vége, hogy emésztőszervi gondjaim voltak, vérnyomás és szív problémák, összeszűkült a gyomrom, a sok kencétől érzékeny lett a bőröm. A hajamat kb 3 hetente festettem, hogy nehogy egy kicsi lenövés is látszódjon. Annyira eltört akkor, hogy rövidre kellett vágatni. a pasikat csak az érdekelte, hogy ágyba vigyenek, mivel "jó bőr" voltam, semmi más. Lefogytam 41 kilóra, mert nem tudtam leállni. Aztán egyszer összeestem, dokihoz kerültem, aki megkérdezte, hogy mit akarok? Enni vagy infúzióval tápláljanak. szóval erről ennyit. Gondolkozz el a dolgon. Kell neked egy ilyen pitiáner pasi? nem hinném. Beszélj anyukáddal! Többet tudna segíteni, mint azt hiszed. Ha nem megy másként, kérj szakmai segítséget, mert így nagyon nehéz lesz. Így nem tudsz boldog lenni, mert nem engeded magadnak. Ráadásul ez tölti ki az életed. a barátaid is meg fogják unni.

Saját érdekedben mondom! Változtass. A jó külső fontos, de nem ennyire. Ne ez irányítsa az életedet, hanem te irányítsd!

Remélem elgondolkozol azon, amit írtam, és engeded magad boldognak lenni.

minden jót!

2010. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

"Műszempillát rakattam és póthajat"


Szerintem nem nézhetsz ki olyan jól.Nem itt kezdődik a szépség.. Nekem is volt nehéz időszakom, senki nem segitett, még is fel tudtam állni egyedül.

2010. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó lenne,ha beszélnél egy piszcológussal..mert megszállot vagy,nyilván van oka is,és lelkileg sérült.

nem gáz,énis jártam :) (anorexia miatt..egy srác miatt lettem anorexiás,44 kg volta a 173 cm mellé..képzelheted,milyen szörnyű volt.)

L/17

2010. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kényszeres betegség, pszichológushoz kellene fordulnod.
2010. ápr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Velem ez azért 'lightosabb' formában fordult elő. Szoliba jártam, meg szőke lett a hajam, meg túl csinin öltöztem (nem k*rvásan! nem szoliztam agyon magam, és nem fehér szőke) Igaz, akkor 15-16 éves voltam, de velem is csak azt akarta mindenki. Most abbahagytam a szolit, és sportosabb ruhákba járok. Lehet, hogy nem kellek annyi pasinak, de nem bánom, mert tudom, hogy most nem akarnak kihasználni. És ha körülnézel a környezetedben, nem a plázacicákat meg a ribiket veszik el feleségül, hanem a normális, átlagos csajokat. :)

Vedd le magadról a mű dolgokat, és kezdj új életet, mert megéri.

2010. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
új barátod már van?lehet h megoldaná a problémát
2010. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!