Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Megéri a szemüveget kontaklenc...

Megéri a szemüveget kontaklencsére cserélni? Nehéz berakni és kivenni a lencsét?

Figyelt kérdés
A szemorvosom szerint pár hónapon belül átállhatnék kontaklencsére, mert eléggé idegesít a szemüveg meg nem is áll jól.. Szeretnék kontaklencsét, ugyanakkor félek h. nem tudnám kivenni, vagy nem tudnám megszokni. Mik a tapasztalatok?

2016. szept. 11. 15:17
 1/5 anonim válasza:
100%
Én 12 éves voltam mikor először lett kontaktlencsém, az elején nehéz. Nos most 14 vagyok és már nagyon régóta rutinból megy. 1 hónap múlva szerintem már könnyebben megy.
2016. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem első alkalommal háromnegyed óra volt betenni az egyiket, fél óra a másikat. Ezt ott az üzletben csináltuk. A kivételnél fél óráig próbálkoztam, amikor egyszer csak sikerült, majd váltottam a másik szememre és arról rögtön első próbálkozásra kijött. Másnap otthon kb. fél óra alatt tettem be az egyiket, negyed óra alatt a másikat. Kiszedni is olyan fél óra alatt szedtem ki mindkettőt. Harmadnap már megvolt kb. 5 perc alatt mindkettő betétele és kivétele is. Aztán még eltelt pár nap úgy, hogy nem elsőre sikerült betenni vagy kivenni, hanem csak néhányadikra. Az első hét után pedig már elsőre sikerült minden.

Hát ennyire nehéz /könnyű. Az a lényeg, hogy a pislogási reflexet le kell győzni. Nem ügyetlenségből nem tudod betenni, hanem emiatt a reflex miatt. Egyszerűen folyton rápislogsz. De ez egy idő után elmúlik.

A kivétel szerintem könnyebb, szóval attól ne félj, hogy bent marad. Ha meg attól félsz, hogy nem tudod megszokni, hát az előfordulhat. Ezt csak úgy tudod meg, ha kipróbálod. Vannak napi /havi lencsék, ha nem válik be, visszamész szemüvegre, ennyi, nem kell ettől félni. A legjobb, ha orvos felügyelete mellett használod először. Nálam is ez volt, megvizsgálták a szemem, betettem egy napi lencsét, hordtam pár óráig (addig elmentem enni, nézelődni a városban), visszamentem, kivettük.

Eleinte nagyon kiszáradt a szemem tőle, de ettől sem kell megijedni, nekem 3-4 nap alatt elmúlt.

Én nagyon örülök, hogy váltottam, azóta egyszer sem volt rajtam szemüveg. Annyira nem szeretem a szemüvegesdit, hogy napszemüveget se vagyok hajlandó hordani.

2016. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Millió ilyen kérdést tettek már fel. Muszáj volt megkérdezni újra?
2016. szept. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem átlagban másodjára sikerül, pedig én is most szokom meg még. Én azt tapasztaltam, hogy nem mindegy milyen folyadék, jártam úgy olcsóval, hogy annyira hajlott tőle a lencse, hogy mindig visszahajlott hiába nem pislogtam. de ne félj tőle, jobb mint a szemüveg. Én úgy érzem, mintha megjavult volna a szemem, kivéve közelre. :S Közelre még homály van bár ez el fog múlni. :)
2016. szept. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én lassan egy éve hordok kontaktlencsét, és imádom. Utáltam a szemüveget, pont azokból az okokból, mint Te, mégis 8 évig voltam szemüveges, mert iszonyatosan paráztam attól, hogy hozzá érjek a szememhez, még azt sem bírtam végig nézni, ha más csinálta. A bátyám kitalálta, hogy lencsét fog hordani és engem is rávett, hogy menjünk el, mert a para ellenére régi vágyam volt megszabadulni a szemüvegtől. A legelső alkalom nagyon nyűgös volt, meg az első 2 hétben azért negyed órával előbb felkeltem, mert sokat szenvedtem vele, de napi rutinná vált, teljesen megérte, egész hamar hozzá szoktam és azóta sem volt vele semmi problémám :)
2016. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!