Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért lett az elmúlt 2 évben...

Miért lett az elmúlt 2 évben mindenki egyforma az egyetemen öltözködés és smink tekintetében?

Figyelt kérdés

Ahol tanulok, a lányok 90%-a félelmetesen egyformán néz ki. Most harmadéves vagyok, gimiben nem tapasztaltam ilyesmit, és még elsőben is nagyon sokszínű volt a társaság, mostanra viszont szinte mindenki így néz ki:


- hosszú, váll alá érő, sötétbarna, enyhén hullámos haj

- nyári barnaság egész évben

- erős, sötét tónusú vagy natúr szemfestés

- bronzosító

- géllakk vagy műköröm

- smart casual stílusú ruhák

- márkás fekete táska


Mi lehet ennek az oka? Kortárs nyomás? Social media? Bejött valami új trend?

Kicsit úgy érzem, mintha a barátaimmal lemaradtunk volna valamiről, nekem pl. van géllakkom, de általában farmerben járok és világosra festem a hajam.


2017. jan. 2. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Ez a divat és úgy gondolják hogy így kell kinézni egy egyetemistának. Amolyan "ha az a 10 csaj is így néz ki, akkor nekem is így kéne mert ez a normális"

Ha meg különc valaki akkor rögtön kinézik.

2017. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Hát mert buták, vannak ilyen bebeszélt és kimondott dogmák, mint pl ne akarj más lenni, ne akarj kilógni a sorból, ne legyél különc, legyél folyton városi menő csajszi-aki bármilyen szar napja, hete van, mindig nagyon kivan csípve úgy mint más.
2017. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval szerintetek nincs valami nemzetközi divathullám ezekkel a jegyekkel, csak a mi mikroközösségünkben alakult ki ez a trend?
2017. jan. 2. 20:59
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem járok még egyetemre de ez a long bob haj ,olyan erős divathullám,hogy minden csajnak ilyen van,annak is akinek nem áll jól a rövid haj.
2017. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

a longbob mondjuk mindenkinek jól áll kb. az ilyen vállig érő, se nem rövid, se nem hosszú hajjal nem nagyon lehet mellélőni.

ez tetszik nekik, ezt kapják a boltban, úgy látják így kell kinézni hogy tetszen másoknak. sok oka lehet.

2017. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk azért azt hozzátenném hogy nem mindenkinek a divat miatt van longbob haja. Sokak évekig így hordják, tavalyelőtt a "beach wavy hair" volt a divat és minden hosszú hullámos hajú lányra ráfogták hogy divatmajmok, holott ilyen a természetes hajuk

nekem is longbob van mert épp növesztem (rövidre kellett vágni) és nem tehetek róla hogy pont divatba jött.

Mindig lesz valami divat ami lehet valakinek évek óta a saját stílusa de ilyenkor rájár a rúd mert beleolvad a tömegbe...

2017. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én úgy gondoltam hosszú fekete vasalt haj, műszempillák. Tennél képet, milyen sötétbarna hullámos hajra gondolsz? Én nem észleltem.
2022. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak, akik műszempillákkal rendelkeznek, mások sminkelnek, ha van idejük, módjuk, lehetőségük és szeretnék.

De lehetőséget kellene hagyni az egyediség, egyéniség; kibontakoztatására, megfelelő lenne az, ha nem lenne ennyire szigorúság, egyik ember sem a másik másolata, hogy klisészerűen ugyanúgy néz ki, hogy ugyanaz az unott casual hétköznapi túl normális, túl egyhangú és nem egy változatos stílus képviselője, alakítója.

dec. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyéniség = változatosság, a különbözőség a többiektől, nem hagyni beavatkozást abban, hogy piszkáljanak, nem hagyni beavatkozást abba, hogy nézünk ki.

Azt mi határozzuk meg, mi alakítjuk ki önmagunkat, mi felelünk az egészségesség megtartásáért.

dec. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!