Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csajok. Ki mit visel otthon...

Csajok. Ki mit visel otthon és az iskolában/munkában hordott ruháit milyen sűrűn váltja? Egy nap hányszor fürdötök/zuhanyoztok? Hányszor mostok hajat egy héten és mit használtok hajápolásra, bőrápolásra? 18/L

Figyelt kérdés

Sziasztok. Suliba lyukasórán jött fel a téma.

Kinek mi az igényesség. A válaszok eléggé megoszlottak és végül vita lett belőle.


Foglalkoztat a téma ezért tettem fel a kérdést.


Számomra az igényesség nem merül ki a napi fürdés/zuhanyzásban.


Hajmosáskor 2x samponozok majd balzsam, hajmaszk vagy hajkúrát használok. Heti2-3 alkalommal mosok hajat nyáron többször 2 naponta.


Reggel zuhanyzok majd ha sok tanulni valóm van egy gyors szoli haza megyek lezuhanyzok majd este min 30 percet edzek edzőteremben utána zuhany. Ha nincs sok tanulni való szoli,zuhany,megtanulok,edzés 1,5-2óra zuhany ha van időm barátnőkkel vagyok és ha haza értem zuhanyzok.

napi 3x biztosan. Szolizás utáni zuhi után bőrápoló olaj az utolsó esti zuhany után testápoló. Reggeli zuhanyzásnál olajos tusfürdő.


Havi szinten járok műkörmöshöz az xs-től az l-esig minden méretű körmöm volt már de suli időbe S-es méretű körmei vannak, többnyire Nude árnyalatokban picik kövekkel.


4,5-5 hetente járok töltetni a szempilláimat(nekem eddig szépen kibírja)

2-2,5 hetente kozmetikushoz szemöldök gyanta+ szemöldök festés.


Öltözködésem:Ilyen időben tundra csizma(ugg típusú, mamusz csizmára gondolok) Nagyon-nagyon meleg kabát, alatta kötöt pulcsival. farmer+harisnya.


Tavasszal-ősszel magassarkú(5-8cm) bokacsizma, farmer(fekete,vörös,khaki,fehér.. farmerszínű világostól sötétig.

Farmer vagy bőrhatású kabi+ szőrös mellény ha hidegebb van. Nagy sálak( inkább pléd).

Nyáron "mini"ruha, rövid nadrág,szoknya torna cipő,szandál.

Így kicsit egyhangú de a valóéletben nem.


1 napig hordok egy nadrágot és egy pólót, 1 edzésig az edzős ruhám. Fehérneműt zuhanyzásig. Pulcsit 1-2 napig.


(van aki 1 hetig 1 nadrág, 2 napig egy póló)


Válaszotokhoz kor is írjatok köszi.



2017. febr. 13. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Uhh b*szod😅 Akkor kezdjük az elején. A szoli,műköröm műszempilla kurv*á*ra nem tartozik az igényesség kategóriába sem az hogy te hogyan öltözködsz, sem az hogy edzeni jársz. Viszont a szemöldök valóban, én ha meglátok egy kósza szálat már kiszedem. Ezt a beteges olajozás testápolózás sem azt tükrözi hogy milyen igényes vagy. De azzal egyet értek hogy szoli meg edzés után igen illik fürdeni ha ez napi három akkor annyi. De mondjuk én nem edzek se nem járok szoliba hálistennek alapból kicsit kreolos vagyok így napi egy vagy ha ugy van kedvem vagy valami akkor kétszer megfürdök eggyik nap így másik nap úgy( ne kérdezd miért)😅 a fehérnemü az ugye alap hogy fürdésenként másik. Én pl egy nadrágot hordok 2-3 napig. Pólót,felsöt mondjuk én fürdésenkét cserélem azt is. Pulcsit meg relatív mert van307373 pulcsim vagy kardigán vagy akármi aztán mindig másikat hordok amilyen illik a cuccomhoz aztán egy felvétel után nem fogom kimosni szoval lehet hogy felveszem mondjuk hétfön meg pénteken aztán kövi hét pénteken tehát lehey hogy 3 hét is eltelik ugy h nem mosom ki.

Leirtam amik eszembe jutottak.

Ja a hajunkat fessük má be ha le van növe meg ne vegyük már fel a kockásat a leopárd mintással meg a lenött köröm meg eggyik ujjamon ott a köröm még de a másikrol már leesett azis gáz vagy pl magassarkút vesz valaki de menni meg én birok benne. Meg a fogmosás inkább tartozik ide meg az össze vissza folyt smink. Ja meg a bealapozózom magam de a nyakam meg hófehér és ott a határcsík közte😅😅 meg akinek szükséges az gyantázza már le a bajuszát (igen nekem is kell 😒) inkább ezeket mondanám igényességnek nem a muszempillat meg kormoket meg stb.

2017. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kicsit ellentmondásos lett a köröm rész szóval aki nem ér rá annak ne legyen mükörme nekem sincs de ettöl nem lesz valaki igénytelen csak ugy ahogy fentebb leirtam
2017. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon lassan nő a körmöm így elég havonta, másnak 1,5-2 hét alatt nől ennyit.


Igen a szőrtelenítés is bar nekem ez napi szinten megvan.

2017. febr. 13. 18:35
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

lol :DDDD

én naponta egyszer fürdök, nyáron szoktam esetleg kétszer.

hajat 2x, max 3x mosok hetente. 2x átmosom, utána balzsamozok és kifésülősprét használok. heti 2x-3x használok esténként hajolajat, bár ezt többször is kellene.

az arcomra jó minőségű illat, alkoholmentes kozmetikumokat, hámlasztót fényvédőt használok. ebből következik hogy sosem járok szoliba, nem fogok fizetni azért hogy tönkremenjen a bőröm, amire úgy vigyázok.

heti 1-2 nap kivételével minden nap sminkelek (alapozó, korrektor, minimális kontúr, szemöldök, szempillaspirál, matt rúzs).

műkörmöm nincs, a körmeimet otthon festem, arra figyelek hogy ne nagyon legyen lepattogva. ha előre tudom hogy nem lesz időm lemosogatni, akkor inkább nem festem ki. hosszabbra is meg szoktam növeszteni.

az öltözködésem mostanában: chelsea boots vagy műbőr bakancs, sima fekete skinny jeans, kötött garbó/pulcsi, alá egy póló. magassarkút csak alkalmakkor hordok, akkor se szívesen.

az változó hogy meddig hordom őket. általában 1 nadrág 3-4 nap, 1 póló max 2 nap ha nagyon nem csináltam semmit, pulcsi 3-4 nap. bugyi, zokni 1 nap, melltartó 3-4 nap.


20/L

2017. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha normálisan szoláriumozol nem megy tönkre a bőröd, a nap sokkal károsabb.
2017. febr. 13. 20:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, nem vagy százas.

Az igényesség nem itt kezdődik.

2017. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az igényesség nem a műköröm, műszempilla, szoli, ezeket egy büdös igénytelen nő is meg tudja csinálni.

A fürdés szubjektív, te szolizol és edzésben leizzadsz, aki egyiket se teszi nyilván nem kell ennyiszer fürdenie mert értelmetlen, enélkül is tiszta. A hajmosás szintén, van aki ha hetente mos hajat akkor se zsírosodik, valakinek a 2. napon már bundáskenyeret tudnál sütni a hajában.

Az öltözködés és az igényesség annyiben ér össze hogy a ruhád legyen tiszta, ne öltözz közönésgesen és passzoljanak a darabok, ugyanúgy igényes tud lenni egy plázacica mint egy viktoriánus goth vagy egy rocker csaj.

Lényegében az igényesség nekem annyiban merül ki hogy a saját tested igényeihez mérten legyél mindig tiszta, ápolt ahogy a ruháid is.

2017. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a ki hány napig hord egy nadrágot érdekes kérdés, én pl aláöltözöm leggingsel így azt naponta váltom viszont a nadrágot nem mert van kb 3 farmerom és szia. Na meg ha munkában azt mondják hogy a héten gittelünk (ez egy krétapor és olaj keverék amit bele kell súrolni fűrészporral az üvegképek ólmos része alá, a ruha nagyon szép lesz tőle) akkor leszek paraszt és megyek másnap foltos gatyában mert hiába mosom ki azafelé ugyanolyan lesz, inkább kiszenvedem azt az egy hetet aztán kimosom utána rendesen.
2017. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én naponta 2x max 3x fürdök, nyáron persze, ahányszor csak nem sajnálom, a nagy melegben :D (fürdés, fehérneműcserével jár.)

Melltartót max 3 napig hordok.

Nadrágot max 2 napig.

Polót naponta másikat veszek fel, de van, hogy 1 napon belül is vagy 3x átöltözöm.

Hajat 2-3 naponta mosok. (2x sampon, balzsam+ hajpakolás+ olaj)

A munkám miatt, sem műszempillám, sem műkörmöm nem lehet. (Bár ezeket nem is tartom igényességnek.)

2-3 hetente járok rendberakatni a körmeim, hogy ápoltak legyenek.

Kozmetikushoz nem járok, mert mindent megcsinálok magamnak.(a szemöldököm pedig tetoválva van, bár a szőr nincs leszedve.)

Szőrtelenítés epillátorral, változó, hogy milyen ütemben nő.

Minden héten (általában vasárnap) tartok egy szépítőkúrát, arcpakolással, forrófürdővel, különböző arclemosókkal, szempakolással, mézes testpakolással, bőrradírozással. Ilyenkor általában az arcomat is kigőzölöm, pórustisztítást csinálok, az arcomat is ilyenkor veszem gyantával kezelésbe.

Testápolót minden esti fürdés után használok.

A reggeli es napközi fürdések után testpermetet.

A hajamat magamnak festem, magamnak vágom. Másfél havonta festem a tövét, és kb 3 havonta vágok a végéből.

A lábamat hetente ápolom géppel és naponta kenem bőrpuhító krémmel.

Hetente 3x járok trx edzésre és mellette naponta kondizni. (Sokszor este 10 után.)

Hetente 1x járok masszázsra, változó, hogy mikor milyet kérek.

Fogmosás minden étkezés után.(fogszabályzót viselek)

Az öltözködésem változó, több stílusom is van. Alapjában véve nőiesen öltözködöm, de van amikor elkap egy kis punk stílus, vagy egy kicsit trógerebb viselet.

A sminkemre minden nap odafigyelek, imádok sminkelni, kb annyi cuccom van, mint egy profibb sminkesnek ( ez a hobbim).

Szerintem kb ennyi.

21/L

2017. febr. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Majd 40 évesen b-szhatod a sok szolizást :D
2017. febr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!