Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Önbizalomhiánnyal küzdök, nem...

Önbizalomhiánnyal küzdök, nem érzem magamat eléggé vonzónak, szépnek. Mit tudnék tenni ennek érdekében?

Figyelt kérdés

Régóta küzdök súlyos önértékelési problémával...egy ideje kezdett helyrejönni az önbizalmam is , végre kezdtem kicsit szépnek érezni magamat, és pár napja hirtelen megint visszazuhantam oda ahol voltam, vagy még lentebb...

Kérlek segítsetek, hogyan láthatnám magamat szebbnek, folyton más lányokhoz hasonlítom magamat, és annyira fáj, hogy nem tudok úgy kinézni, mint ők. :(


Valamikor kifejezetten csúnyának látom magamat, olyankor ki sem merek menni az utcára sem.. Van valami ötletetek? Előre is köszönöm <3 19/L



2017. ápr. 23. 22:18
 1/9 anonim válasza:
67%
Biztosan​ szép vagy. Olyan nincsen hogy egy lány ne legyen szép. Én is sokáig önbizalom hiányos voltam és sikerült sok önbizalmat szerezzek. Ha akarod írj és megpróbálok segíteni
2017. ápr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Volt már barátod?
2017. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Tessék regisztrálni egy ismerkedős oldalra. Nem kell feltétlenül ismerkedni is, ha nem akarsz, vagy nem így akarsz. De a tapasztalat miatt hasznos lenne. Mert láthatnád, hogy lennének olyan pasik, akiknek felkelted az érdeklődését.


Olyan nincs, hogy valaki ronda, maximum nem klasszikus szépség. De valakinek a szemében minden ember szép!

2017. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, jelenleg is van barátom.


3.kommentelő: köszönöm, megfogadom a tanácsodat :) <3

2017. ápr. 23. 23:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Na latod ha van baratod akkor biztosan szep vagy!

Lehet keveset mondja de annak tart o is.

En neha a suliba amikor rossz napom van erzem ezt.

De ha kivagyok sminkelve es szepen feloltozve, akkor igazi bombanak erzem magam pedig csak egy atlagos lany vagyok.

Jelenleg tiszta piros a homlokom, a pattanas nyomkodastol es arctisztitastol.

A hajam kivan szalasodva.

Hmm..majd lesz ez meg jobb ugy vagyok vele!

2017. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van barátod akkor ne regisztrálj társkereső oldalakra mert rossz vége lesz.

A barátod viselkedésén viszont sok múlhat. Az exem mellett naponta edzettem és szuperjó alakom volt, ő meg legyintett hogy nem én vagyok az esete, majd megcsalt.

Azóta nincs időm edzeni, van rajtam úgy plusz 3-4 kg, itt ott narancsbőr és a párom minden nap elmondja milyen gyönyörű vagyok.


Persze nekem is vannak mélypontjaim, mikor szembesülök vele hogy mennyivel jobban néztem ki mikor időm is volt magamra. Próbálok most is becsempészni egy kis mozgást vagy az étkezésre figyelni azért.


Gondold át mivel nem vagy elégedett magadon. Ha lehet rajta változtatni akkor a lehetőségekhez mérten próbálj változatni rajta. Ha olyan amin nem lehet, akkor próbáld elfogadni és az előnyös tulajdonságaidra koncentrálni.

2017. ápr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolkozz el azon, hogy a barátod jó hatással van-e az önbizalmadra. Ha megjegyzéseket tesz, nem dicsér, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem szeret, csak így akar lenyomni és uralkodni rajtad. Lépj tovább minél előbb.

Az önbizalomnak jót tesz a sportolás, társasági programok (közös kirándulás, kerti buli, utazás), valamint olyan hobbi, ahol valamit alkotni kell (pl. rajz, festés, stb.). Ha ezek sem segítenek, járjál valami önismereti csoportba.

2017. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20 év múlva meg majd itt sírsz, hogy bezzeg régen milyen szép voltál, és hogy szerezhetnéd vissza a lánykori szépséged.

Ha tényleg csúnya vagy, akkor a gondos ápolás nagyon sokat tud dobni rajtad. Mindig frissen mosott haj, rendezett frizura, és gondosan kiválasztott öltözet. Emellett alapos fogápolás és a testsúly, izmok karbantartása számít. Ez esetben már 25 évesen is jobban fogsz kinézni, mint azok a most széplányok, akik nem figyelnek magukra.

Utána meg egyre nő majd az előnyöd.

Ha viszont csak átlagos vagy és még barátod is van, akit szeretsz, akkor inkább foglald el magad más, értékesebb dolgokkal, mint a külsőségek. Az elért eredményeidre legyél büszke, ne csak a szépségedre.

2017. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is hasonló problémákkal küzdök. Sokszor amikor megyek az utcán, eltűnődök rajta, hogy hogyan lehetek ilyen szerencsétlen, hogy minden lány tök jól néz ki, csak én születtem ilyen rusnyának. Csontsovány vagyok, akármennyire erőlködök, nem tudok hízni. Az arcom nagyon hosszúkás, iszonyat magas homlokom van, óriási görbe orrom, mindezek mellé kis szemek. Minden olyan túl nagy a fejemen, ehhez képest a szemeim kicsik. Nincs egyáltalán nőies arcom, nincs kedves, ragyogó kinézetem, kissé talán fiús is. Ezeken a smink sem segít. Mellem legalább van, de a fenekem nagyon lapos a súlyom miatt. Csúnya az arcbőröm, tág pórusok, egyenetlen bőrfelszín, ami tocsog a zsírban, hiába púderezek...Nekem is van barátom, aki sok önbizalmat adott nekem, de sokszor azon agyalok, hogy miért lehet velem mikor sokkal jobbat is találhatna. Nem hiszem, hogy valaha is igazán szeretni fogom magam, ahhoz egy új arc kellene, de próbálom elfogadni, és nem foglalkozni másokkal. Szinte csak szebb lányok vannak tőlem, de mégis kinek akarok megfelelni? Van barátom, neki megvefelelek, másnak már nem kell. Legalább is mindig próbálom ezt szem előtt tartani, de vannak nekem is rosszabb pillanataim.

Ha esetleg küldenél egy képet privátban, megpróbálok segíteni, hátha akkor több mindennel tudnálak bíztatni 🙂

2017. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!