Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Borzasztó érzékeny a hónaljam...

Ylyria kérdése:

Borzasztó érzékeny a hónaljam úgyhogy nem tudom szőrteleníteni. Szerintetek megértik a kortársaim?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva sosem zavart a hónalj szőröm és bár a lábamon már évek óta borotválom (mivel ott zavar) a hónaljamat nem szőrtelenítem. Ha tenném azt is csak a társadalmi nyomás miatt, mivel még (dobjatok rám köveket) szépnek is tartom. Nem sűrű és eddig az ujjatlanok kerülésével sikerült megoldanom, hogy senki se lássa. Viszont nyári táborba készülök és a strandon nem fogom takargatni.

Mondhatnánk hogy arra az egy hétre borotváljam le, de akkor kipirosodik, kisebesedik és fáj ráadásul jobban izzadok úgy és az izzadság csípi a sebeket.Szerintetek csak kezdeti megbotránkozás lesz és túllépnek rajta vagy elrontják a táborom?



2017. máj. 24. 15:29
 1/7 A kérdező kommentje:
14/l
2017. máj. 24. 15:35
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Hajvágóval told le rövidre, kicsit talán szúrni fog az első két napon de kevésbé feltűnő mint két pamacs.


A cikizés a jellemeden és a kortársakon múlik, ha mindent magadra veszel valószínűleg élvezettel fognak kicsinálni.

2017. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen rövidre vágni azért szoktam, már tudom azt a hosszt ami nem szúr. Köszi a választ 😊
2017. máj. 24. 20:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én 14 évesekből kinézem, hogy elrontsák a táborodat... És ha krémmel szőrtelenítenéd?
2017. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Hú, hát le a kalappal, hogy 14 évesen ilyen éretten gondolkodsz/írsz, hogy rendben van az önértékelésed, elégedett vagy a tested természetes szépségével és felismered a divatmanipulációt ("társadalmi nyomás"). Fény a sötétségben, csak így tovább! :)

Sajnos egyelőre kicsi az esélye, hogy a táborban legyenek hangadóak a Te pártodon, akikkel együtt erősíthetitek egymást, de az segít, ha azt sugárzod magadról, hogy Te elégedett vagy a testeddel és nem is érted hogy miért kellene... (Vagy éppen az egyedi egyéniséged, hogy nem birkulsz és kínzod a testedet minden racionális észérv ellenében.) De persze kitalálhatsz valamilyen félig-meddig igazságot is, hogy pl. az orvos megtiltotta, mert nem egészséges az érzékeny bőrödnek meg ilyenek. Attól függően, "milyen" a "közönség". :)

De így is a hajvágóval vagy szakállvágóval való lenyírást én is mindenképp javasolnám.

2017. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajna a krém ami feloldja a szőrt á bőröm is simán lemarja (már próbáltam).

Utolsó: Kösz. Ezzel most rendbe tetted a szar napomat. :)

Igen már észre vettem, hogy érettebb vagyok kortársaimnál és ez miatt nem is vagyok túl népszerű mivel rengeteg ehhez hasonló társadalmi kérdésben és sok másban eltérő a véleményünk. És nem is itt a probléma hanem ott, hogy nem tudnak ezen túljutni. De hát ilyen az élet. :) Remélem a gimiben szélesebb látókörüekkel kerülök össze.

2017. jún. 1. 14:32
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenki aki hasonló cipőben jár:

Elmentem a táborba, észre sem vették és ha igen nem tették szóvá, rossz pillantást is csak egy csajtól kaptam, akit amúgy is utálok mert egy önálló gondolatok nélküli liba. Szóval ha nekem kéne megválaszolnom a néhány hónapja feltett kérdésemet azt mondanám, hogy menjetek Menjetek a táborba és érezzétek jól magatokat. Ha rákérdeznek esetleg, arra legyen egy-két előre kigondolt magabiztosságot sugárzó válaszod. Ettől függetlenül nekem is életem egyik legjobb hete volt az ott töltött idő.

2017. aug. 20. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!