Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fültágító témában tudnátok...

Fültágító témában tudnátok segíteni? Lenne pár kérdés lent.

Figyelt kérdés

a)Van fültágítód?


b)Mekkorák voltak eddig és mekkora van most?


c)Volt már hogy kisebbet akartál és hagytad hogy össze menjen ha igen az hogy alakult/sikerült?


d)Tényleg emberfüggő hogy kinek hány mm-ről megy még össze?


e)Mondjuk egy éjszakára ha véletlen nincs benne semmi (mert elfelejtem, úgy marad stb) akkor rögtön attól

már valamennyire össze mehet?


f)Gyulladt már be neked vagy valami ilyesmi és akkor mit kezdtél vele?


g)0,8mm-es csigával jó kezdeni? Vagy 1mm-essel? És mikor váltsam? Amikor úgy érzem hogy már nem fáj ha

húzgálom benne vagy adott idő múlva?


h)Nem teljesen értem hogy a csigánál és a tüskénél(kúpnál) mi a lényege annak a fekete is gumis szerű körnek ami

rajtuk van.Az fogja meg hogy ne csúszkáljon?


i)Ha elkezdem tágítani a fülembe akkor estére muszáj benne hagynom?


j)Fürdésnél/zuhanyzásnál mehet rá sampon meg ilyenek vagy vigyázzak vele?


k)Fürdésnél/zuhanyzásnál kivehetem?


l)A fertőtlenítés csak simán úgy zajlik hogy beleáztatom fertőtlenítőbe/megtörölgetem fertőtlenítős

ronggyal?


m)Ha kitágítottam mondjuk 2mm-re akkor azt ha akarom rögtön cserélhetem pl csigáról(ha azzal tágítottam) normális

ilyen kerek tágítóra?


m)Ugye olyan nem fordulhat elő hogy egy adott mm-es tágító van benne és nagyobbra nyúlik vagy ilyenek? Tehát

teszem azt van a fülembe egy 8mm-es és ugye az nem tud magától tágulni 9mm-re ha nem tágítom direkt tovább?



Elnézést kérek a sok kérdés miatt.

Nagyon örülnék neki ha tudna valaki segíteni.

Előre is köszönöm!



2017. máj. 30. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a,van

b,8mm most, és nem volt még nagyobb, nem is lesz.

c, nem

d, igen,de általában a 10-es még összemegy

e, igen

f, nem

g, sztem 1,6os piercinggel kezdd, 1hét 1 mm, ha még 1 hét után fáj,akkor ne válts, szép lassan haladj, akkor nem fog begyulladni

h, igen,attól nem csúszik ki a fülből

i, hát nem árt ha benne hagyod, különben minden reggel szenvedhetsz vele az elején, hogy újra vissza rakd, a fültágítás nem kifejezetten fájdalommentes dolog :D

j, ha még friss és be van gyulladva igen,de amúgy nem árt neki

k, ki, de lsd. i, pont

l, én régi fogkefével szoktam lekefélni+a fülem is megmosom szappannal

m, igen

második m, :D nem

2017. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

a: Van

b: 2 mm-től 14 mm-ig (2 mm alatt nem tágító, csak sima fülbevaló)

c:igen volt, 10-ről 6-osra, kb két hét alatt ment össze (alkalom miatt kellett), utána visszatágítottam.

d: Igen. A fülcimpában lévő kollagén határozza meg a rugalmasságot, a folyadékszint a telítettséget, illetve fontos, hogy hogyan lett tágítva (biopsy punch esetén a vágott méret mínusz 1-2 mm, incízió esetén egy vonalnál akár teljesen, y metszésnél nem teljesen, normál fülbevalóról feltágítva átlagosan 8-12 mm-ről még összemegy, de nem forr össze, 20 mm felett meg ha már nem szeretnéd, akkor érdemes vágatni/varratni.

e: kisebb méretnél igen, nagyobb méretnél nem.

f: igen, octenisepttel kezeltem

g: Nem. Nem. Több útja is van a tágításnak. Lehet hamar, de lehet szép lassan. A sima füllyuk 1 vagy 1,2 mm, 1,6 mm-es ékszer is simán belemegy, érdemes 1,6-2 mm-essel kezdeni (akár csigával, akár egyenes tágítóval), de lehet nehezebb karika ékszerrel is. (1,6 mm, 2 mm, 2,3 mm, 2,5 mm, 3 mm...stb.) Ha gyorsabban szeretnél elérni eredményt, akkor veszel egy tágító szettet, orvosi vazelint + bradopluszt vagy valami hasonlóan jó fertőtlenítőt és célékszert (célékszer anyaga titán, vagy akril. Szilikon alatt nem gyógyul jól.) és hirtelen tágítani (10 mm-ig akár azonnal is lehet), majd ott nagyon odafigyelni az ápolásra. Ha lassan akarod, akkor mindig akkor válts, amikor már nem érzékeny. (egyénenként eltérő idő)

h:a gumi a lefogója, hogy ne csússzon ide-oda, illetve ne essen ki. Mivel az lassú tágításhoz van, így napról napra húzod előre a csigát a fülben, vele együtt a gumikat is, így nem csúszik vissza a kisebb méretre.

i: Nem muszály, de ha kiszeded, visszaszűkül. Ha tágítani akarod, akkor benne kell hagyni.

j: lassú tágításnál mehet, gyors tágításnál 1-2 hétig nem.

k: zuhanyzás közbe ne, de utána tisztogasd meg feltétlenül (én octeniseptet ajánlom rá) Ha már egy ideje fix méreten állsz, akkor ki lehet venni zuhanyzásra is.

l: célszerű átmosni langyos vízzel és utána fertőtleníteni. A fertőtlenítős folyadékba a behatási időig tartsd benne (ez az idő a szerektől függ, a flakonra, dobozra ráírják).

m: igen, ki lehet, de 2 mm-es tágítónál nem tűnik tágítónak. Kb 4-5 mm-nél kezdődnek a normálisabb tágítók.

m(2): De, előfordulhat. Mivel minden ékszernek van súlya, így a súly húzza lefelé. De nyugi, a bőr rugalmas. 10 mm-nél egy nehéz súlyos tömör ékszer 10-ről 12 mm-re simán felviszi, de többre nem. Ha egy könnyebbet beleteszel, pár óra alatt visszaáll 10-re.


Remélem segítettem. Lenne kérdésed még? Tedd privátban ;)

2017. máj. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek.
2017. máj. 31. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:

a) van :D

b) 18 mm volt,most csak 14.

c) kivettem egyszer mert sok gond volt vele,kb pár nap alatt összeszűkült 18-ról 8 mm-re.

d)szerintem emberfüggő

e)éjszakára sosem veszem ki mert egy éjjel alatt rengeteget szűkül. legalábbis nekem biztos :D

f) igen. kivettem,fertőtlenítettem,majd amikor elmúlt,visszatettem. Sokszor pár milivel kisebbet raktam bele hogy legalább ne fájjon ha már gyulladt.

g)én 1mm-essel kezdtem,nem kell sietni. Egy hetet minimum várni kell két tágítás között,de jobb a két hét.

h)igen az fogja meg.

i)igen,nem árt,különben összemehet.

j)amíg tágítod vigyázz vele,ha teljesen begyógyult akkor nem gáz

k)Igen,de én utána rögtön vissza szoktam rakni.

l)igen

m)szerintem mindegy hogy mi van benne,bár jobb a csiga úgy 8-9 mm-ig,mivel fokozatosan vastagodik,és gyorsabban is lehet vele haladni,meg ha már érzed egy ponton hogy kitágult,akkor csak pár mm-t húzol rajta hogy megint feszüljön,és így könnyebb mint kerek tágítót beleerőszakolni minden alkalommal.

m)de. ha nagyobb akkor igen. nekem már volt ilyen esetem.sőt,most is úgy tágítom,hogy hetekig benne van egy,aztán kicsit kezd tág lenni,lötyög,akkor teszek bele másikat.Csak így magától kitágul. Gondolom húzza a súly. De nem sokat egy fél milit nagyon max 1 milit nyúlhat.

2017. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs. hogy beleszólok, de hogy megy össze? Nem tudom elhinni, mert nekem több olyan öreg ismerősöm is volt-van, akik csak nehezebb fülbevalókat hordtak, ki is vették éjszakára és mégis szépen lassan az egyszerű fülbevaló lyuk is megnyúlt, hosszú vékony csík lett belőle.

Pedig ahogy észrevették -ahogy mondták-, inkább klipszet hordtak.

2017. jún. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a. van

b. most 30mm (van egy pár)

c. szándékosan nem volt ilyen

d. van benne igazság.

e. hát az enyém már nem. gyakran ki is veszem éjjelre.

f.hajjaj :D megvártam, míg összeforr a seb rajta(befelé szakadt) és újrakezdtem. sokszor begyulladt eleinte. nem hatottmeg, kezeltem.

g. jó az, és jó ha eleinte ilyen havi 2mm-t húzol rajta maximum

h.pontosan

i. hát ha már 20mmfeletti szerintem simán kiveheted, addigra megszokja a füled eléggé

j. friss tágításnál betadine-al mosd, ha van rá mód, de mehet egyébként. igen, ajánlatos ám kivenni és megmosni minden fürdésnél.

k. mi az hogy! hogy mosnádmeg máshogyan? :O

l. is. jó ez.

m. várdmeg, míg legyógyul azért

m#2 de. fog. főleg 10mm felett. nekem nulla erőlködés volt kb a 26-30mmig


:D

2017. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

a, Igen, van.

b, Fokozatosan mentem 20-ig és akkora van most.

c, Egyszer hülyeségből bele raktam egy parafadugót mert részeg voltam és nagyobb lett mint kellett volna úgyhogy egy kis ideig kivettem hogy összemenjen.

d, 8mm-ig elvileg összemegy de attól is függ meddig van benne.

e, Igen, összemehet, de úgy vettem észre hogy hidegben gyorsabban.

f, Tágításnál gyulladt már be nagyon sokszor.

g, 1mm jó kezdésnek és 1 hetente kell 2mm-ert.

h, Hogy ne csússzon ki.

i, Igen muszáj.

j, Inkább csak víz és ajánlott a betadine és a testápoló.

k, Kiveheted és ajánlott megmosni ha nem akarod hogy dögszaga legyen. :D

l, Ja, valahogy úgy is lehet.

m, 1 napot érdemes vele várni, de ja kicserélheted csak fájni fog.

n, Ha nem ráncigálod vagy húzogatod akkor nem.

2017. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!