Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Srácok, elektromos vagy sima...

Srácok, elektromos vagy sima borotva?

Figyelt kérdés

Nektek melyik jött be hosszabb távon borotválkozás céljából (arc) és miért döntöttetek mellette? Persze függ milyen az arcszőrötök stb.

Simát használtam, de folytonos csere miatt elektromosra tértem át (egyszerűbb típusra).


2017. jún. 29. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Használtam komoly Braun villanyborotvát, vízállót, szitásat, de Philips körkésest is. Megmondom őszintén (erős arcszörzetem van) hogy a villanyborotva igazán naponta jó. Két, háromnapos szőrrel már szenved és sokkal több idő NORMÁLISAN megborotválkozni vele. Nekem nem jött be, pihennek a fiókom mélyén már kb. egy éve. Pengés borotválkozás: Wetshaving, IGAZI OC (open-comb) nyitottfésűs, vagy CC (close-comb) zártfésűs borotvák vannak. Igen van, Gillette "szupermegagigabigaturbó) műanyag játéksz@rok, drágán. Azok nem érnek sokat. Nekem egy MÜHLE R58 rosegold CC borotvám van és egy Fatip (olasz) nyitottfésűs (OC). A nyitotfésűst használom inkább mert 3 naponta borotválkozom és a hosszabb pofaszőrhöz nyitottfésűs dukál. A műanyag csodasz@r játékborotvákat állandóan eltömitette a szőr, stb. alig birtam kimosni belőle normálisan a szmöttyöt, igy a borotválkozás rémálom volt és hosszú. Egy igazi, fém, férfinak való borotvát vegyél. Hozzá mondjuk zöld Lord pengét, a Wilkinson pengét felejtsd el, nem jó. A Lord penge egyiptomi és nálam kibír 7-8 borotválkozást, a Wilki meghal 2 borotválkozás után! Egy doboz zöld Lord csomagban 10 penge van és kemény 180! forint. Habképzés: A flakonos habokat, Nívea, Gilette, Wilkinson, stb. szintén felejtsd el. Komoly férfias borotválkozáshoz: De Vergulde Hand borotvaszappan, PRORASO borotvakrém, Figaró Habzó, Barbon (igen "sz@r" magyar, de veri a többit hidd el) normális borotvapamacs, pl. De Vergulde Hand-Original Barbers, HJM, Omega, Mühle borz, vagy vaddisznósörtés pamacs az igazi. Frankó kerámia habkeverő tálka. Pamacs borotválkozás előtt beáztat kb. 10 percre, meleg vizben, tálkába babszemnyi krém, kicsapott pamacs, aztán habtenger! Borotvaszappannál szintén. Elő kell készíteni az arcszörzeted (régi borbély mondás: Ha nem készülsz megfelelően elő, a nyakad bánja!) Meleg vizzel jól megmosod az arcod, de vannak PRE krémek is, amivel elő lehet kenni az arcod, vagy olajok, amik ha hosszabb az arcszőrzeted, megpuhitják a szőröd és jobban siklik a fém borotva az arcodon. Szóval, pamaccsal felnyomatod az arcodra a habot és nekiállsz, először a barkót borotváljuk, utána az arcot, orr alatt, majd legvégül a nyakat. Általában "két körben" csináljuk, szőrnövekedéssel egyirányban, majd ellenirányban a második körben. A komoly FÉRFI borotvát, (OC-CC) SOHA nem nyomjuk rá az arcra mint a műanyag sokpengés gagyikat, mert BÜNTET, vág! Főleg a nyitottfésűs (OC) csak finoman vezeted az arcodon a gyönyörűen esztergált, mart fém borotvanyéllel a fejet. Utána lemosod az arcod, és mehet rá piros Pitralon, Barbon, Figaró Arcvíz, PRORASO szantál, Bay Rum, vagy ami a kedvenced. Nyáron a ragadós Nívea, stb. bóvlit kerüld. mert ha izzadsz egyből kiül az arcodra. Nyáron csak alkoholos arcesz és arcvíz jó, mert szárít, hűsít. Próbáld ki a Barbon Arcszeszt, kemény 450 ft. kb. de letépi az arcod olyan friss, mentolos és nem tolakodó illata van. Az IGAZI borotválkozásnak van egyféle érzése, roppant férfias dolog. A műanyag "csoda" borotvákat, flakonos műanyag habokat, stb. hagyd meg a 15 éveseknek, nekik való. Egy igazi FÉRFI komoly (DE-Double Edge) rendszerű OC borotvával tolja, pamaccsal, borotvaszappanokkal, tubusos krémekkel, klasszikus-retró arcvizekkel. A legprofibbak Borotvakéssel! Villany vagy Sima? Szerintem SIMA, de a FÉRFIAS retro-klasszikus, wetsahving vonal! Hosszabb távon olcsóbb is jóval és normálisan megtanulsz borotválkozni, amit műanyag sokpengés vacakokkal nem lehet sajnos. Az arcbőr sem tolerálja ám a sokpengés csodavakarókat: Szőrbenövés, fájdalmas szőrtüszőgyulladás ami a műanyag után maradhat, tudom, tapasztalat, azért is váltottam anno a férfias wetshaving vonalra. Azóta helyre jött az arcom. Vannak még timsótömbök Aftershave-nek, és ezer jó dolog! Ajánlom: www.borotvaforum.hu
2017. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

mielőtt írok, leszögezem nem vagyok arcszőr guru.

igazából azért vettem egy sima elektromosat, mert macerás volt a pengés. Beleragadt a ször, pár használat után cserélhettem a drága fejet és nem érte meg. De úgy tapasztalom, pedig nincs erős arcszőröm, hogy tényleg pár napos ször után, macerás leszedni vele. És nekem pl még macerásabb, mint a pengés. azt hittem gyorsan leszedi, de tévedtem.


Olyan megoldást kerestem, ami alapos és gyors.

2017. jún. 30. 12:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Vegyél sima Double Edge borotvát. Pl. Fatip Classic. Én a nyitottfésüst ajánlom. Vegyél bele sima pengét. Stb. Ez a legolcsóbb és leghatékonyabb borotválkozási mód. Cuccok: www.wetshaving.hu
2017. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!