Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A géllakktól tényleg ennyire...

A géllakktól tényleg ennyire elgyengülhet a körmöm?

Figyelt kérdés

4 hetente csináltatom újra a körmöm, van amikor csak géllak, van amikor zselés megerősítés van rajta.

Az egyik körmösöm azt mondja hogy maga a zselé elgyengíti, de a másik azt mondja hogy csak a helytelen lereszelés gyengítheti el...

Olyanok a körmeim mint a papír, most fogok kis pihenőt tartani, ha leszedetem a körmöm, mert már szegényke körmöm oltári gyenge.


A mutató ujjaimról mindig le is esik a zselés köröm...:/



2017. aug. 17. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek azzal az ismerősöddel, aki szerint a helytelen eltávolítás a ludas. Én 10 naponta csináltatom a körmeim (nagyon gyorsan nő) de soha nem hagyom, hogy lereszeljék a régi lakkot. Acetonnal leáztatják és azt a keveset, ami rajta marad elfedi a base coat, 2 réteg szín + top coat annyira, hogy teljesen egyenletes legyen az új köröm színe és felülete.
2017. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

A zselé nem gyengíti a körmöt, csak az ész nélkül reszelő körmös.

Az acetonos oldás sem túl jó, mivel 98%-os acetont használunk, ami szárítja a körömlemezt ami sérülékenyebb lesz, valamint a bőrt is. Arról nem is beszélve, hogy ha állandóan leoldjuk a géllakkot, akkor minfen alkalommal az egész felületet kell mattítani, ami óvatos körmösnél is elvékonyodó körmökhöz vezet. Reszelésnél viszont csak a színt szedjük le, az alap marad, és csak a lenőtt részt éri reszelő.


A pihentetés megint nem jó ötlet, mert az elvékonyodott körömlemez sérülékenyebb, könnyen törik, beszakad. Mivel elhalt, meggyógyulni nem fog, a telhes lenövesztés pedig hónapokig tart. Inkább keress EGY jó körmöst, aki nem cseszi szét a körmöd.

2017. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két éve van tartósan géllakkom, néha le szoktam szedni, ha 'pucér' körökre vágyom, nem vettem észre,hogy elgyengült volna.
2017. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen tényleg az eltávolítás miatt van. Nekem 2 éve a régi körmösöm mindig agyonreszelte. Nagyon sokat kellett várni ameddig megerősödött. :( De utána körmöst váltottam.
2017. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Komolyan, a butaságot író laikust jobbra értékelitek, mint a szakembert, aki ezzel foglalkozik napi szinten, és nyilvánvalóan jobban is ért hozzá? :D nevetséges
2017. aug. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
#5 Lol, miért ne? A kérdező körmét is egy szakember teszi tönkre, aki ezzel foglalkozik napi szinten, és nyilvánvalóan jobban is ért hozzá:D
2017. aug. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Ja...csak szakember nem mond olyat, hogy a zselètől vékonyodik el a körömlemez...
2017. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

akkor lényegében a rossz leszedéstől, azaz a reszeléstől gyengül el a körmöm.

ideje jó körmöst találni, csak már alig van a környéken :)

amugy nyíregyi vagyok

2017. aug. 20. 11:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 2 hónapig volt fent zselés köröm.Amit tudni kell,hogy nekem már előtte is gyengék voltak a körmeim( genetika),és most szedtem le és még vékonyabbak mint voltak.Persze lehet a helytelen leszedés is,de akinek alapból gyenge a körme,annak még gyengébb lehet.Sajnos ez van.Nekem most hónapokig a körmöm erősítése lesz a cél.Nekem többet sose lesz zselés lakkom,mert látom mit művel a körömmel.
2017. aug. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!