Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha sima illóolajat vízzel...

Ha sima illóolajat vízzel összekeverek, úgy készíthetek házi "testpermetet", parfümöt?

Figyelt kérdés

Persze nem nagy végeredményre gondoltam nyilván, csak amolyan nyári spriccelgetős lötyire illat gyanánt.

Ami az ajándékboltokban kapható illóolaj az nem káros az egészségre?


Köszi

20/L


2017. aug. 29. 05:33
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Azt nehogy magadra fujd! Egyedul a 100% os termeszetes illoolajokbol tudsz ilyet csinalni amiknek sokkal jobb illata van es meg a borodnek is jot tesznek🙂
2017. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én fahéj illóolajat csepegtettem testápolóba és azzal kentem a combom, mert elvileg jó a fahéj a bőrnek... hát azt hittem leég a combom, úgy marta a bőröm...

Mint kiderült, lehet ilyet csinálni, de ahogy első írta, MINŐSÉGI, természetes illóolajból. Nem ilyen 1-2000esből, amiből én próbáltam.

Ráadásul kellemes fahéjillat helyett még bűzlöttem is. A pizsimet is bejárta, olyan erős szaga volt.

Szóval testpermetet is lehet, de vigyázz a minőségre!

2017. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb illóolaj (a 100% természetes is!!!) hígítatlanul elég durva, marhat is akár. Ezért első körben egy bázisolajjal kell összekeverni, aminek nincs erős saját illata, pl argán, mandula. Ezt vízzel nem tudod összekeverni, mert az olaj nem oldódik a vízben. Alkoholban lehet feloldani, csak az megint plusz költség, és még lehet hogy szaga is van (a rendes parfümöket speciális, nagyon tiszta alkohollal keverik). Szóval mire idáig jutottál, egyáltalán nem biztos, hogy ez árban megéri.

De a neten mindenre lehet receptet találni.

2017. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem keveredik el benne, hordozóanyagokat is kell hozzá keverni (tiszta alkoholt és egy kis glicerint szokás használni). Az ajándékboltos olajok mind szintetikusak, azokat egyenesen tilos bőrre használni, mert nem tudhatod, miből készültek. 100%-os tisztaságú olajokat vegyél, meglehetősen baromi drágák tudnak lenni, de sok-sok évig kitartanak.


A második válaszolónak: nem csináltad rosszul, csak az arányokat nem találtad el. A tiszta fahéjolaj bizony nagyon csíp, töményen konkrétan égési sérüléseket tud okozni. Nagyon keveset kell belőle használni (én egy 25 ml-es tégelyben szoktam kikeverni három-négy cseppel), így nem fáj, csak egy bőrpírt okoz, érezhetően fokozza a vérkeringést.

2017. aug. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!