Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért jött ennyire divatba a...

Miért jött ennyire divatba a rózsaszín a kislányok körében? Mit gondolnak azok a szülők, akik nem szeretik ezt a színt?

Figyelt kérdés

Talán fura lett a kérdés és páran azt fogják válaszolni, hogy "mert nekik tetszik a szín, majd kinövik". De komoly választ szeretnék.


Mikor én gyerek voltam (90-es évek), akkor sem én, sem a többi lány nem viselt annyi rózsaszínű ruhát. Senkinek nem volt rózsaszínű táskája, tolltartója, stb. Csak az apróságok voltak ilyen színűek (pl. radír). Én sosem szerettem ezt a színt lány létemre, ezért sosem volt ilyen színű cuccom.

Ma meg majdnem minden kislány talpig rózsaszínben öltözködik. Hallottam olyan vitát, hogy a gyerekeknek uniszex ruhát kéne viselniük, nem kéne különbséget tenni a két nem között: lányok -rózsaszín, szívecskés, szivárványos cucc, fiúk -sötét színű, Verdák meg szuperhősös cucc.

Érdekes módon a rózsaszínen vitatkoznak a legtöbben.

Az unokanővéremnek van egy másodikos lánya és kérdeztem tőle, hogy ő követi-e ezt a divatot? Azt felelte, hogy nem kedveli ezt a színt, inkább a lilát, de nem szokott talpig lilában öltözködni. A táskája sem ilyen színű. Azt is hozzátette, hogy mielőtt elsős lett a gyerek, nehezen találtak olyan táskát, ami tetszett neki, mert a kislány táskák többsége rózsaszínű volt!


Nem ismerek olyan szülőt, aki mit érezhet / gondolhat arról, hogy a kislánya ezért a színért rajong.



2017. szept. 19. 21:48
 1/3 anonim válasza:
Hát ez aztán tök felesleges "probléma", a kislányok minden színben szépek. :)
2017. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A lányom még kisbaba, nem tudom szeretni fogja-e a rózsaszínt, mindenesetre nekem nem annyira tetszik, sok sárga, kék stb. ruhája van. Bár nem egyszerű mert tényleg nagyrészt rózsaszínű lány ruhákat, kiegészítőket árulnak..
2017. szept. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi próbáltuk elkerülni a rózsaszínt, pláne a babaruháknál, mert azért nem hátrány ha a fiútestvér is tudja hordani (két öccse lett a lányomnak).

Ovisként volt egy rózsaszín korszaka (már kinőtte). Igazából addigra évekig szembesültünk a ténnyel, hogy a lányruhák kb kétharmada rózsaszín, szóval addigra már valahogy nem zavart. Azóta ő is inkább a lilát szereti.

Viszont az egyik fiamnak a kedvenc színe a rózsaszín.

2017. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!