Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem fogják fel sokan,...

Miért nem fogják fel sokan, hogy attól, hogy valakinek vékony az alkata még nem lesz anorexiás?

Figyelt kérdés

Van mellem is, a fenekem sem kicsi.

Egyszerűen életkori sajátosság, hogy vékony vagyok és bármit megehetek. Nem lesz ez mindig így. Meg mert nem vagyok elhízva, mint a családom, még nem vagyok beteg és örülök, hogy bármit megehetek.

Most a drága gyerekorvosomnak nem tetszik, hogy a 168 centimhez csak 50 kilo vagyok, és? Kezdjük ott, hogy szeretek enni, sosem sanyargattam magam. Ha nem lenne rajtam zsír, akkor nem lenne C-s kosaras mellem.

Szóval mióta kiszólta a gyerekdoki ezt, azóta be vannak zsongva a szüleim, tömnének, mint a libát. Fél óránként kaja, ordibálás, hogy ha nem eszed meg. Meg kiadta a gyerekorvos, hogy naponta írjuk a súlyom. Az én testem, akkor eszek mikor akarok, ezért nem kell pszichológussal fenyegetőzni sem. Hányással voltam nála, akkor jött elő, hogy fogyózom, mert akkor anorexia.

Az osztálytársam csont és bőr, injekciót kap, hogy többet egyen, de ő sem anorexiás.

Agyrém az egész. Nem tudom hogyan állíthatnám le őkét.


2017. nov. 20. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert buták, nem fogják föl hogy az anorexia mentális betegség. Egyszerűbb dobálózni a szavakkal. Amúgy engem is nagyon zavar, mert én meg pont hogy evészavaros voltam úgyhogy nagyon tud irritálni. Amúgy meg kövéren is lehet valaki anorexiás, de aki ezzel dobálózik úgysem fogja felfogni mert ez nekik már magas
2017. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
En is elég vékony vagyok, de engem sose zaklatott az orvosnőm h egyek. Sajnállak, mondd nekik, h nem vagy anorexiás, nézzék meg, eszel, és hagyjanak békén az etetessel, mert akkor meg elhizott leszel, es akkor meg az lesz a problema.
2017. nov. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%

Mert idióták és fogalmuk sincs róla, hogy mi az anorexia. Engem gimiben az osztályfőnököm zaklatott folyton ezzel. Nem tűnt fel neki, hogy orvostól orvoshoz jártam, hogy miért nem tudok hízni. Ha anorexiás valaki, akkor nem ezen aggódik, hanem kövérnek látja magát. Most 163 centivel 45 kiló vagyok, nyaranta rendszeresen jönnek az anorex beszólások az utcán is, vadidegenektől.

Azért a gyerekorvosod is érdekes, a súlyod tök normális, nem értem hogy minek zaklat.

2017. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem pont, hogy azt mondogatták, hogy bagyon jó az alakom.

Igen pont ez, hogy valaki vékony, attól még nem anorexiás. Ki vagyok akadva, hogy pont egy orvos nem tudja ezt. De a lánya olyan csámpás és gurul szinte, inkább vele foglalkozzon, az sem egészséges.

2017. nov. 21. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért amiért azt sem értik, hogy ha valaki nagyobb darab az lehet alkati dolog, nem elhizás.
2017. nov. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
39%
Bocsi de nem vagy vékony szerintem…Én 171 cm és 48 kg vagyok. Én sem vagyok vékony. Mondják néha ,hogy kéne híznom ,mert nem ez a normális. Szerintem meg ez! Mindenkinél más. És még vékonynak sem látom magam és még kéne fogynom szerintem!!
2017. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!