Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért a vékony nők a menők és...

Miért a vékony nők a menők és miért ducizzák le a normál testalkatúakat?

Figyelt kérdés

Azt senki ne akarja bebeszélni nekem, hogy biztos irigységből írom ki ezt a kérdést, és bizonyosan túlsúlyos egyén lehetek aki irigykedik a normál csinos nőkre.


Az életben is ezt tapasztalom, itt gyk-n is, hogy a nagyon vékony nőket dicsérgetik milyen szépek és csinosak, a normál, átlagos testalkatú lányokat megszólják duci, vagy akár kövérnek nevezik őket.

A vékony már lassan a normál, a normál duci, a duci kövér, a kövér nem ember.


Én objektívan normál, átlagos testalkatúnak számítok, de a modellekhez képest erősebb a testalkatom.


Az ok, fogadjam el magam, hisz úgyse tudok úgy kinézni, mint a vékony nők, a szélesebb csípőm miatt, de azzal mit kezdjek, ha körülöttem szinte mindenkinek a vékony, törékeny lányok jönnek be, azokat dicsérgetik milyen csinosak?? Azzal mit kezdjek, ha nem én vagyok az ideál, és nem is tudok így kinézni?

Főleg ha a környezet is ezt sulykolja az emberbe.


Az is döbbenet, hogy állítólag a Palvin Barbi képe alá is oda kommentelték, hogy ő duci, valaki azt is, hogy kövér. Hol duci az a nő?? Vagy kövér?? Őszintén. Szerintem sok nő szeretne ilyen ''duci'' vagy ''kövér'' lenni mint a Barbi, lehet a személyisége kifogásolható, de az alakja nem.


Csakhogy tisztázzuk a fogalmakat, mire gondolok.


Vékony, modell alkatú:


[link]


[link]


[link]


Normál testalkat:


[link]


Duci:


[link]


Kövér:


[link]



2018. jan. 15. 17:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Én azt tapasztalom, hogy ducinak lenni, már sokkal ,,menőbb". A vékonyak el vannak hordva csontkollekciónak, gebének, anorexiásnak. Azt mondják az a jó, ha van mit fogni egy lányon, hogy csonttal csak a kutyák játszanak. Mindez azért, hogy a ducibbaknak több önbizalmuk legyen. A többi nem érdekes...

Én nagyon sokat eszem, ennek ellenére 175 cm-hez, 60 kg vagyok, de egyáltalán nem bánom. Engem egy rokonom legebézett, szerintem jogtalanul, míg ő igencsak túlsúlyos, de en ezt sosem tettem szóvá. A ducik lelkivilágára mindig jobban figyelnek, mint a vékonyéra. Egy ducira azt mondani, hogy kövér, bunkóság, de egy vékonyra azt, hogy gebe, az természetes. Ezek után nem hinném, hogy annyira menő vékonynak lenni.


Palvin Barbi pedig gyönyörű a képeken, nem kövér egyáltalán, de egy modellnek tényleg vékonyabbnak kell lennie.

2018. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ott van a gond, hogy a vékony és a modellalkat gyakorlatilag szinonimák. Mindenhol sovány nőket mutogatnak, mintha az lenne a normális.

Egyébként inkább a nőkre jellemző ez, hogy leszólják a náluk "ducibbakat". A férfiaknak gyakran még tetszik is.

2018. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Első, engem simán leduciztak 172 cm /58 kg-nál, pedig rendszeresen edzettem, tehát löttyedt sem voltam...

Én rengeteget szívtam a túlsúlyom miatt, volt simán száz kilósnak tituáltak, amikor 70 kg körül voltam (edzések előtt, váltás előtt), stb. Ruhaboltba lesunyt fejjel mentem be, mert nemegyszer beszóltak az eladók is, és mindez francos 70 kgnál!!! :O


Viszont abban egyetértek, hogy a vékonyabbakat is bántják, mert amikor meg nagyon lefogytam, akkor meg az volt a baj. :D

2018. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Kettes, igen a nőket szocializálják úgy, hogy a másik nőben riválist lásson, engem főleg nők csesztettek.
2018. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az emberek csak úgy kollektíven se.ggfejek :D teljesen mindegy hogy nézel ki, mindenki azt fogja mondani hogy szarul. Persze csak a hátad mögött meg ilyen arc nélüli oldalakon, mert az tök egyenes.
2018. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Amikor vékony voltam mindenki ledeszkázott. Szószerint vicc tárgya voltam.

Most szedtem magamra pár kilót. Mivel alacsony vagyok így észrevehető. Most normál testalkatom van. Természetesen kapom a "Hú de meghíztál!" beszólásokat.

Elmennek ezek a libák a francba mostmár.

Szarjátok le ki mit mond rátok! Vékonyak, átlagosak, ducik! Mindenki úgy szép ahogy van és senkinek sincs joga leszólni a másikat.

Egyébként meg van egy "ősi jó tanács" azoknak, akiket zavar valamelyik testalkat (vagy épp akármi más).

Ha valami nem tetszik, ne nézz rá! Ennyi.

2018. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Azért ez nem teljesen így van, hogy csak a vékonyakat bántják, vagy hogy csak nők cs*>sztetik a nőket.

A környezetemben sajnos pasiktól, fiúktól is hallottam hogy teljesen normál testalkatú lányokat leduciztak, vagy lekövéreztek, a vékonyakat dicsérgették.


Szerintem akin felesleg van az többet bántják, mint aki vékony, hisz utóbbi az ideál.


Ha egy duci/kövér lány legebéz egy vékonyabb nő, simán vissza lehet neki szólni hogy irigy. De ha egy vékony leduciz egy normált, vagy akár egy tényleg ducit, az nem mondhatja neki biztos irigy, miért lenne irigy?


A vékonyaknak pont több önbizalma van.


Van a környezetemben egy csaj, nagyon-nagyon vékony, és nem szép egyáltalán, de nagyon el van szállva magától, nagyon nagy a pofája, mert sajna sokan ajnározzák, adják alá a lovat, másokat pedig fikáz aki nem úgy néz ki mint ő. Ha nem lenne ez a vékonyság mánia, labdába se rúghatna, az a szerencséje az olyan testalkat felkapott, mint az övé.


Az hogy a csajok mit mondanak, az engem nagyon nem érdekelne, tudnám némelyik irigységből mondja. Az zavar, ha már pasik is ezt mondják. :( Ha már mindnek lassan csak a vékonyak jönnek be, azokat ajnározzák mindenki más nekik dagadt....


Ok, fogadjam el magam, de hogyan, ha már lassan mindenki kövérnek titulálnak aki nem vékony?

2018. jan. 15. 20:16
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
#7 Normális embernek nem változik meg az ízlése. Akkor sem ha épp a soványság a divat, vagy épp a teltség.
2018. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ezzel vitatkoznék, a média nagyban befolyásolja az emberek ízlését. Most a sovány nő a divat, minden pasi arra csorgatja a nyálát, kezd amúgy bejönni a divatba az izmos nő, lassan az már nem is ember, aki nem csontsovány vagy izmos.

És mindez a média agymosó tevékenyége miatt.


Légy önmagad. Ja, kivéve, ha nem akarsz magányos és észrevétlen maradni, se pedig csúfolódások középpontjává válni.

2018. jan. 16. 11:32
 10/25 anonim ***** válasza:
17%

Akkor 2 választásod van.

Legyél anorexiás, vagy pedig gyúrd magad izmosra. Erre már nem lehet mit mondani.

2018. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!