Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Most ez gyulladás? Mit tegyek?

Most ez gyulladás? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy éve szúrattam köldök piercinget, de már szeptemberben ki kellett, hogy vegyem. Semmi probléma nem volt vele, nem gennyesedett, nem fájt, csak egy volt a gond, hogy körülötte túlságosan piros volt, és ez mai napig így van. Nos, amikkel kezeltem: Betadine kenőcs, Tetran kenőcs, Octenisept spray, Oxycort spray, Bepanthen, 70%-os alkohol. Tehát már mindent kipróbáltam, mégsem történik változás. Annyit leszámítva, hogy hol halványabb lesz a folt, hol kékes színű lesz. Nem tudnátok valami tanácsot adni? Ez örökké ott marad, vagy idővel elfog tűnni?

2018. márc. 3. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Annak már nem szabadna ilyen tüneteket produkálnia. Milyen anyagból van a piercing? Nekem egyedül az arany vált be, előtte voltak hasonló gondjaim. Én 15 év után pár hete vettem ki.
2018. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Orvosi fém volt.
2018. márc. 3. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász
2018. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha ott sem tudnak segíteni?
2018. márc. 3. 13:35
 5/7 Metionin ***** válasza:
Tegyél bele egy arany vagy titán piercinget, hátha az volt a gond.
2018. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szívesen szúratnám újra, ez nem probléma, de vérmérgezést se akarok kapni.
2018. márc. 3. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:

könyörgöm, legalább egy jó minőségű képet is csatolj mellé, mert ebből, hogy "piros" túl sokat nem tudok mondani.

Alapjáraton, amíg az ékszer benne van a kenőcsök, krémek, gélek, tehát minden, ami nem folyékony, kerülendő! Miért? Mert a hordozófelületbe beleragad több por-kosz-baci, mint amennyit segít, és az a koszos trutyi belemegy a lyukba, ahol igen, irritál és piros, gennyes lehet.

Alkoholt megint csak mellőzni kell, mivel 70%-nál csak arra jó, hogy szárít. Komolyabb értelme így nincs. A bepanthen szintén krém-kenőcs... az Octenisept tökéletes, folyadék. Napi 4-5x alkalmazandó. Oxycort is elmegy, de én nem kedvelem. Keloidos kinövés, vadhús esetén meg patikai hidrogén-peroxid oldat.

Normális esetben a gyógyulási idő 2-12 hónap. Ezen idő alatt az akár legkisebb fémérzékenységgel rendelkezőknek titán száras ékszer ajánlott. Illetve még egy csomó dolog elkerülése.

Szóval, vagy mássz el a háziorvoshoz, bőrgyógyászhoz, testékszerezőhöz, vagy rakj fel egy jó fényviszonyban készült közeli képet, lehetőleg minőségi felbontásban, hogy többet lehessen mondani.

2018. márc. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!