Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Túl sokat aggódok a külsőm...

Túl sokat aggódok a külsőm miatt? Hogy lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Rögeszmésen azon aggódom szinte állandóan, hogy nézek ki. Minden reggel megvan a rutinom (haj, smink), ami nélkül ki sem lépek a lakásból. Ha nem olyan ruha van rajtam, ami előnyös, akkor rondának érzem magam. Ha valaki rámnéz, úgy érzem lesajnálóan néz rám. Tudom hogy senkit nem érdekel, hogy néz ki egy idegen, de én akkor is ezt érzem. Ilyenkor egész nap rosszkedvű vagyok.


Olyan helyre alapból nem megyek, ahol nem öltözhetem fel csinosan. Még edzés közben is nagyon figyelek rá hogy nézek ki, úszni például azért nem járok, mert röhejesen nézek ki úszósapkában és úszó szemüvegben. Néha már a barátomat is felbosszantom, hogy emiatt aggódom állandóan. Hogy egy kirándulásra is külön szettet kell összeállítanom.


Szerintetek ez már beteges? Lehet ezen változtatni? Van itt valakinek hasonló problémája?


2018. márc. 6. 16:05
 1/3 anonim válasza:
100%
Önbizalomhiányod lehet, és önértékelészavarod. Nekem is van, bár nekem ennyire nem durva, valami lelki dolog áll mögötte, erre kellene rájönni. Egy jó pszichológus esetleg segíthet.🙂
2018. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Teljesen azonosulni tudok veled! :)

Én is mindig azt érzem, hogy mindenki rossz véleménnyel van rólam a külsőm miatt és nekem okom is van rá, mivel szörnyen csúnya vagyok. Próbálok szép ruhákban, sminkben elbújni, de tudom, hogy enélkül a világ legcsúnyább nője lennék.

Nem tudom, hogy ez betegség-e vagy sem, gondolom neked is önbizalomhiányod van és nagyon foglalkozol mások véleményével.

Változtatni mindenen tudsz, de én is ebben a helyzetben vagyok, sajnos még én sem tudtam erre rájönni.

2018. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok ember van így vele. Mindenhonnan ömlenek a "tökéletes" külsejű emberek. Önbizalomhiány és a megfelelés kényszere miatt alakulhatott ki.

Valaki maga is tud változtatni, ha kicsit dolgozik rajta. Ha súlyosabb, akkor segítség kell.

Azóta változott valami?

2020. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!