Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tragus piercing kezelése?

Tragus piercing kezelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma csináltattam tragus piercinget. Kaptam leírást a kezeléséhez, ahol Octenisept srpayt írnak. Rengeteg oldalon írják viszont, hogy nem jó rá, mert alkoholtartalmú. Mi az igazság, jó vagy nem jó?

A szalonban azt is mondták, mozgassam a piercinget, de ennek is csak az ellenkezőjét olvastam szinte mindenhol.


Tudnátok segíteni? Ti hogyan csináljátok/csináltátok?


Bevallom annyira fáj még, ha akarnám se bírnám mozgatni.


2018. ápr. 20. 21:24
 1/4 Metionin ***** válasza:
De, jó az octenisept. Az alkohol szárít de az octenisept nem. Nekem is azt mondták hogy mozgassam, minden kezeléskor forgattam is meg előre-hátra toltam. 2 napig fájt a tologatás, utána nem.
2018. ápr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A profik is vitatkoznak ezekben, tehát senki nem tudja mi a jó. Ne mozgasd, ha nem esik jól, tisztításnál úgyis mozog valamennyit, pár nap múlva pedig már nem fog ennyire fájni. Az Octenisept semmiképp nem rossz, de ha neked nem szimpatikus, választhatsz más megoldást is (Betadine, Aloe Vera spray, Tetran kenőcs, kamilla, sós víz, változó, hogy ki mire esküszik). Kiegészítésként, gyulladás vagy dudor esetén szokták még ajánlani a teafa olajat és a hidrogén peroxidot, ezekkel azonban nagyon óvatosan kell bánni! Csak indokolt esetben használd, nagyon kis felületen, maximum naponta egyszer! Főleg porcos pc-nél hallottam ezekről jó tapasztalatokat, pl keloidok kezelésénél, de van aki szerint többet árt mint használ.


Ha mindent fertőtlenítesz és nem piszkálod feleslegesen, nagyon elrontani nem tudod, szóval nyugodtan próbálj ki 1-2 napig mindent, és meglátod neked melyik lesz a leghatékonyabb.

2018. ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igazából nem az van hogy nekem nem szimpatikus az Octenisept, csak a legjobbat akarom mert félek hogy elrontok valamit aztán tényleg be gyullad. De akkor kiprobálok mást is ! Köszönöm !

2018. ápr. 21. 09:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia jelent vagy ?

Én nem rég csinaltattam.

Neked be gyógyult már?

2018. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!