Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért hiszik ezt az emberek?

Miért hiszik ezt az emberek?

Figyelt kérdés
Leginkább a női nem képviselőit nem értem.Elég sok olyan csajszival találkozom aki nem tudja magát "elhelyezni" reálisan.Olyanokról beszélek akik átlagos vagy talán még picit csúnyácskák is de lazán elhiszik magukról 5-10kg felesleggel is hogy igazi "palvin barbik" akik megérdemlik a leghelyesebb pasikat.Amikor ez társul a mentalitással értsd"én több vagyok mint a többiek"akkor aztán kihalok.Az a legfurább hogy nem veszik a lapot akkor se ha kapnak egy pofont az élettől.Azt hiszik azért mert a srácok "lyukra" mennek és ezért hízelegnek akkor már szépek.Nektek mi a véleményetek, ezek a nők/hölgyek miért nem a realitásban vannak?A kérdés nem támad senki és nem célja senkinek a megbántása inkább az emberismeret fejlesztése.

2018. aug. 7. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szépségnél kevés szubjektívebb dolog létezik a világon, 5-10 kiló "felesleg" meg van, akinek kifejezetten szexi.
2018. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na igen itt a probléma, azt mondják ez relatív én meg azt mondom ezek a különleges esetek és elég ritkák...a társadalomnak van egy átlag véleménye mi a szép és én most erre keresek választ...itt most nem arról van szó hogy 1 millióból 5 embernek tetszel...hanem hogy a maradék több százezernek nem és nem esik le.
2018. aug. 7. 09:58
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát szerintem az az oka, hogy kiépítettek bennük a férfiak egy túlzott önbizalmat, ami már egoizmusba verdes át. Ha.van egy kisebb igényű csávó, aki bemegy még józanon egy szórakozó helyre és kevés kudarcot szeretne egy jó szopás előtt, az ilyen butus, maximum átlag kinézetű nőkhöz megy oda, akiknek elég 3-4 bókot megjegyezni, és már is a mosdóban térdel a csaj előtte :)
2018. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Ha belegondolsz mivel tolja őket minden egyes média? "Mert megérdemled!" és társaik. Azt sulykolják a lányokba/nőkbe fiatal koruktól, hogy ők ha nem is istenek de minimum félistenek akik lába előtt hever az világ. Ők különlegesek, nekik jár a megbecsülés, bók, figyelem. Stbstb.

Nem csoda, hogy ha sokat hallják el is hiszik. És ez igaz a férfiakra és a nőkre egyaránt.

Valahogy a tisztelet, az alázat, az odaadás már nem menő a mai világban.

2018. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes, mert én úgy tapasztaltam, hogy inkább fordítva van. A legtöbben sokkal rosszabbnak látják magukat, mint amilyenek. Sokaknak vannak önértékelési problémáik.

A hízelgéstől meg azért csábulnak el könnyen, mert nagyon sok ember magányos és ki van éhezve a szeretetre, akár csak egy jó szóra is.

Na meg ugye sok lány azt hiszi, hogy ha lefekszik egy fiúval, akkor valóban közelebb kerülnek egymáshoz és tényleg együtt is fognak maradni.

2018. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3#igen a túlzott önbizalom építésre tippelek én is de akkor ez sejtet egy alacsonyabb értelmi szintet is vajon?4#ezt én is utálom...mindent a nőkkel vagy nőknek adnak el...lassan nem lesz férfi osztály a ruha boltokban.A durva az hogy ha egy nő szépnek születik "kivételesen" akkor tényleg előtte hever a világ de itt meg ugye a csávókat nem értem...a szépséggel egyenesen arányosan csökken a logikus gondolkodás képessége.5#Ez is egy része de hidd el hogy kevesebben vannak.A szeretet hiány meg egy talált süllyedt dolog.Hát igen...mindkét nemnek más a véleménye a "szex" ről.
2018. aug. 7. 10:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"a társadalomnak van egy átlag véleménye"

Tudod, az átlaggal mi a baj? Hogy az csak egy számított matematikai középértéket ad. Ha Julcsa néni 40 ezer forintot keres, Mészáros Lőrinc meg 1 milliárdot havonta, akkor átlagban mindkettejük havi fél milliárdot keres. Holott ettől mindkettejük nagyon távol áll, csak épp ellenkező irányban.

A kérdésre rávetítve: ha Bélának a 90 kilós, 160 magas nők tetszenek, Józsinak meg a 180 centis, 50 kilós hölgyek, akkor átlagban nekik a 70 kilós, 170 centis nők jönnek be. A valóság meg az, hogy az "átlag" lehet, hogy egyiküknek sem tetszene. Na, ez a baj az átlaggal.

Egyébként pedig örülök, hogy mindent mindenkinél jobban tudsz, még azt is, hogy kinek mi tetszik. De akárhogy is fáj: nem mindenkinek olyan az ízlése, mint neked. (Szerencsére.) A tapasztalatom meg azt mutatja, hogy bőven több rajongója van a teltebb idomoknak, mint "ezerből 5". Csak az én ismerősi körömben több, mint 5 olyan férfi van, akiknek a Palvin Barbara-féle (egyébként nagy kezdőbetűvel írandó) alkatnál egy 5-10 kilóval teltebb idomok tetszenek. De persze, szerinted ők igénytelen, beteg állatok, mert más tetszik, mint neked. Elárulom: nem velük van a baj. ;)

De tudod, ha mondjuk álmaim nője ezerből csak 5 embernek tetszik, teszek én rá magasról, ha abban az ötben ott vagyok. Na, erre mondják, hogy szubjektív. Lehet előhozakodni mindenféle semmitmondó (és nagyrészt kitalált) statisztikákkal, de attól, mert valaki a férfiak 48%-ának tetszik, semmivel nem lesz jobb, mint az, aki mondjuk csak a 30%-uknak.

2018. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az hogy Palvin Barbarát dobtam be az nem jelenti hogy nekem tetszik...és akárhogy kapálózol attól hogy neked nem jön be vagy nekem attól még egy szép nő.Itt nem arról van szó hogy kinek mi a zsánere hanem hogy szép vagy nem és ez nem statisztikai átlag.Az hogy esetleg neked meg a haverjaidnak nincs esztétikai érzéke az sejtet valamit de hát a hasonló a hasonlót vonzza nem igaz?Amúgy remek példa a kilókkal való statisztika a szépség összehasonlítására csak semmi köze a valósághoz.Tovább gondolva nekem is a teltebb idomok jönnek be csak ahogy a csávóknál szokás mondani...nem mindegy hogy izmosan telt vagy mint egy teleszar buvárruha :).Egyébként igen biztos velem van a baj amikor szépnek gondolok egy majd 10 milliós követőszámú nőt instán..tuti nem te ülsz fordítva a lovon.Ha bár nem mintha követnék ilyeneket mert ez nyáladzás de ez mellett akkor sem lehet csak úgy elmenni.Mi köze annak hogy hogy írok valamit a kérdéshez?Mi vagy te?Nyelvtan náci?Sose gondoltam hogy valaki beteg állat csak mert más tetszik neki és ennek továbbra sincs köze a kérdéshez de ha végig olvastad volna a végén le is írtam hogy nem célom megbántani senkit...szóval ember ismereten vagy következetességen neked van még mit fejleszteni.Attól hogy megjelent a "plus size" mint "model" variáció attól az még nem szép hiába tetszik neked vagy a haverjaidnak....na ez az ami tényleg szubjektív és mellőzi az ember átlagosságban vélt szépség ideálját hála a médiának.
2018. aug. 7. 11:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert már gyerekkorban bele van nevelve,hogy te vagy a legszebb és legokosabb kisfiam/lányom.Aztán amikor jön az első pofon,és az ellenkező nemből valaki vissza utasítja,sem szembesitve van az igazsággal,hanem a másik lesz a rossz ember,amiért vissza merte utasítani..Na meg ahogyan már valaki előttem említette is,a média is azt sugallja manapság,hogy úgy vagy tökéletes ahogy vagy,ne akarj megváltozni senki kedvéért,egyél meg még egy hamburgert a 3.után,hisz az már nem oszt mem szoroz.Az emberek pedig elkényelmesedve mantrázzák ezeket a kamu mondatokat.
2018. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nehezen lövi be magát az ember, nekem is volt aki azt mondta az arcom jó ronda "de legalább a testem jó", más meg azt mondta milyen szép az arcom és kb minden a kettő között szóval feladom és maradok boldog tudatlanságban de SZERINTEM olyan átlagos lehetek. Remélem.
2018. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!