Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csak szerintem nagyon drágák...

Csak szerintem nagyon drágák a kínai üzletek?

Figyelt kérdés
Akartam venni egy normális felsőt és egy inget. Úgy gondoltam bemegyek a kínaiba ott biztos olcsó lesz. A leggagyibb póló is 3000 körül volt, ing 5000. De ez nem csak arra az egy kínaira vonatkozik, az összesben 3000-4000nél kezdődnek a cuccok. Volt olyan, hogy megvettem aztán 2 mosás után dobhattam ki olyan bolyhos lett. Röhej... A legviccesebb régen nem nyártam New Yorkerbe, mert drága. Bementem. 490 meg 890 Ftért dobálják utánad a jó pólókat, de már 2000 alatt is vannak nagyon jó cuccok. Tudom a minősége kb megegyezik a kínaival meg onnan is sok ruha kínából származik de akkor is.
2018. aug. 15. 09:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*jártam. Bocsi xdd
2018. aug. 15. 09:56
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Vigyázz nehogy neked essenek, úgy mint nekem mikor lemertem írni, hogy kínaiban nem vásárolok megkaptam, hogy milyen p.csa vagyok.

Egyébként tényleg drágák és rossz minőségű ruhák vannak, de ezt próbáltam a legjobb barátomnak is elmagyarázni és véleménye szerint az átlag ember nem vásárol olyan helyeken ahol én, mert ezek drágák.

2018. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Régebben valóban olcsóbbak voltak ezek az üzletek, de most már olyan szinten vannak, mint a fast fashion boltok. Én inkább az utóbbi kategóriát választom, az se a legjobb minőség, de legalább nem ocsmány a design.
2018. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek. Régen azért jártam a kínaiba, mert ott olcsóbbak voltak a cuccok és, ha szükségem volt pl. egy sima egyszerű fehér pólóra, akkor inkább oda mentem, mert ott találtam ilyet és nem kellett több ezer forintot fizetnem érte. Ezzel szemben ma már alig lehet találni egyszerű cuccokat (nagy ritkán sikerül kifognom egyet-kettőt), mert szinte minden tele van aggatva minden kövecskés, strasszos, masnis, csillogós baromságokkal vagy mindenhol lyukas, átlátszó, neon színű. Valamint egyáltalán nem olcsó, kb. tényleg olyan árak vannak, mint amit te is írtál. Mikor kabátot akartam venni, akkor körülnéztem a kínaiban és egy egyszerű szövetkabát került 20.000 forintba, én meg 13.000-ért vettem a H&M-ben.


Én már nem is nagyon járok kínai üzletekbe, max. bugyit, zoknit szoktam venni és egyszer-kétszer látok egy felsőt, ami megtetszik., de ennyi. Szívesebben megyek fast fashion boltokba, mert ott legalább nagyobb esély van rá, hogy az ízlésemnek megfelelő ruhát találok, illetve semmivel sem drágább, mint a kínai, főleg, hogy rengeteg a leárazás és akció.

2018. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
90%

Na ezt már én is írtam ide, erre le lettem pontozva és hurrogva.

De valóban! A városban van egy nagy kínai üzlet, de akármit veszek ott, két hordás után szétfoszlik, elszakad, kilyukad, elnyúlik stb.

Ezért én is úgy vagyok mostanában, hogy megveszem a H&M-ben a ‘Basic’ felirattal ellátott, olcsóbb felsőket, ha ingyenes házhozszállítás+leárazás van a webshopban, akkor onnan rendelek, mert én sem vagyok kitömve pénzzel. A legutóbbi ilyen alkalmával a vásárlás valódi összege 10800 Ft.- lett volna, ezzel mindennel együtt csak 3400 volt! (3 felső!)

Eddig nem volt gondol egyikkel sem, pedig pénz híján nem a márkára hajtok, csak arra hogy tudjam hordani egy ideig.

2018. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Huhh igen. En csak kinaiba jártam, mert az volt az olcso, egyszer kb 7 éve a baratom vitt be egy normális uzletbe.. Mondtam be nem megyek mert draga. :D Talaltunk jo aron cuccokat, igaz, sok minden meg draganak szamitott. Most mar lassan olcsobb... En csak a sulyom miatt nem megyek be, mert nincs rám valo meret.
2018. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

Igen. Bár szerintem nem a kínai lett drága, hanem sokkal többféle üzlet van már és ismert márkáknak mindig vannak alapdarabjaik, amik kb. azonos árúak a kínaival, vagy még olcsóbbak is.

Egyébként szerintem a nagy ismert üzletek áruinak jelentős része semmivel sem jobb minőség, mint a kínai. (pl. Bershka, H&M, Tally, stb.)

2018. aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
én is épp ezen akadtam fenn a múltkor. bementem szétnézni, találtam 1-2 ruhát ami tetszett volna, de inkább lemondtam róluk, olyan áron voltak...
2018. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Évek óta semmit nem veszek kínaiban. A fast fashion boltok áraival vetekszik, minőségre pedig jóval silányabb és a design csicsás, gagyi, olcsó hatású.
2018. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma már tényleg azok. 10 éve sokkal jobban megérte, ma már egy árban van a plázák fast fashion üzleteivel. Fő különbség, hogy utóbbiban divatosabb holmikat árulnak és nem rontanak el egyszerű angol mondatokat.
2018. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!