Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Valószínűleg nem bírja a...

Valószínűleg nem bírja a fülem az orvosi fém piercing karikát! Valami tipp, hogy mi a teendő, hogy ne gyulladjon be a fülem? Lent van a többi szükséges információ.

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja van helix piercingem a bal fülemben. Kb 5 napja cseréltem ki az alap gyógyfülbevalót, piercing karikára, ami az eladó szerint orvosi fém. Viszont begyulladt tőle a fülem. Elsőnek azt hittem, hogy csak úgy fáj, mert biztos meg kell szoknia a porcnak, hogy karika van benne.

1 napja kenegetem Betadine-val hátha elmúlik, és nem kell vissza cserélnem a régi gyógyfülbevalómra.

Régóta szerettem volna helix piercinget benne egy karikával. Szerintem érthető, hogy begyulladt a fülem és fáj, de annyira tetszik, hogy semmilyen áron nem venném ki és tenném vissza a régit. :)

De ha esetleg vennék ezüst piercing karikát és arra cserélném az orvosi fémet, akkor megúsznám. :D

Félek, hogy nem fogja bírni az ezüstöt sem a fülem és nem tehetek bele semmilyen karikát. /de ennek még utána járok minnél előbb :) /

A kérdésem annyi lenne, hogy van olyan ember akivel ugyanez történt, es ha volt, akkor mit tett a cél érdekében?

Hol lehet a legegyszerűbben ezüst karika piercinget venni helixbe/fülbe? Legtöbb helyen, ahol voltam, ott csak orvosi fém volt.

Nem tudom, hogy milyen 'anyagú' piercing karikát tudna elviselni a fülem.

Aki ugyanígy járt, vagy van ebben egy kis tapasztalata, attól szívesen elfogadnék 1-2 tanácsot, hogy ilyenkor mi a teendő vagy esetleg a legjobb módszer.

Előre is Köszönöm!



2018. aug. 31. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Az orvosi fém antiallergén, nem gyulladhat be tőle a füled.

Octenisept spray, és vegyél egy tényleg orvosi fém pc-t.

2018. aug. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a titán piercing a legjobb,mert arra szinte lehetetlen allergiásnak lenni,annyira tiszta anyag. Ezen kívül még a fehér arany/arany is a legjobbak közt van.

Az octeniseptet én is ajánlom,nagyon jó fertőtlenítő,azzal ha ápolod,jó lesz. :)

2018. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előzőekhez, titán karikát és octeniseptet javaslok.
2018. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Egyrészt már megkérdezted ezt, bár most jobban leírtad, de attól még már megkérdezted.

A másik kérdésedre is válaszoltam, most kicsi kifejtem jobban, csak a te kedvedért.

Az rozsdamentes acélnak kb 30-40 fajtája van. Abból orvosi acélnak a 316L típusokat és ritkán a sima 316-ost használják. Ez a jelzés annyit takar, hogy az orvosi fém egy ötvözet, különféle szabványkódok alapján pedig leolvasható, hogy épp az melyik. Alapjáraton tartalmas vasat, mivel az az acél alapeleme, utána tartalmaz még szenet, krómot nagy arányban, mellette oxigént, majd nikkelt és molibdént. Az egész világon legáltalánosabban a fémallergia alatt a Nikkelre való allergiát értik. Specifikus fémallergia esetében írják, hogy melyik fémre és milyen mértékben allergiás valaki. Az európai emberek kb 65%-nak van nikkel allergiája, míg más becslés szerint 99%-nak, de abból a nagyjából egy harmada a legenyhébb változatot képvisel, mégpedig azt, ami csak akkor allergizál, ha a fém oldható formában szívódik fel (nem só formában, hanem fémrács nélküli atomi állapotban, ami úgy alapból közel van a lehetetlenhez, ha csak nem szeret valaki fürdeni a folyékony fémekben pár ezer fokon...). A nikkel érzékenység klasszikus skálája a 3 fokozat. Az első, az enyhe, ahol bőrrel való hosszabb távú érintkezés esetén bőrpír és viszketés fordul elő. A második esetben rövid idő alatt alakul ki a bőrpír, ami kelésekhez vezet, ha nem távolítják el a bőrfelületről. A harmadik eset az, amikor akár roham is felléphet, mint allergiás reakció.

A 316L fémekben továbbá van még Molibdén, amire szintén sokat allergiások. A krómra más eléggé kevesen azok, mivel a króm egy jól passziváló fém. Ennek ellenére a levegőben lévő kénoxidok hatására (plusz izzadság) kis mértékben króm-szulfátot termel, ami rendkívül jól képes felszívódni. A tiszta vasra nem nagyon allergiásak, mivel eléggé sok van bennünk is, viszont a vas oxidokra már akadnak allergiások, de nem olyan sok (sőt, roppant kevés ember allergiás a vasoxidra, ők is általában csak egy-egyféle testreakció által képződő vegyületre).

Tegyük fel, hogy kiveséztük az orvosi acélt.

Jöjjön az ezüst, amit annyira szeretnél.

Nos, alapvetően a tiszta fémezüst nagyon gyorsan oxidálódik, fekete színben, ami gyengén, de felszívódik. Erre szoktak allergiásak lenni, de nem sokan. A legtöbb baj itt azzal van, hogy a tiszta, 100%-os ezüst túl rideg és könnyen törik, így ötvözik és a legelterjedtebb változata a 925-ös (92,5%-os ezüst tartalmú) Sterling ezüstnek hívott ékszeralapanyag. Ezt az ezüst-félét ezüstből és még több ötvözőfémből állítják elő, többek között rézből, nikkelből, mangánból, kobaltból...stb.

A baj itt is az ötvözőszerekkel van. Azokra allergiások általában azok, akik nem bírják az ezüstöt.

Titán kontra PVD titán:

titán ékszerek 100%-osak, tehát csak titánból állnak. A PVD ékszer viszont orvosi fém maggal és egy PVD nevű technológiával készült titán bevonattal rendelkeznek. Manapság már nem drága, mint volt pár tíz éve, mégis szeretettel hamisítják, mivel a titán még mindig értékesebb, mint a 316L acél.

Önmagában az ékszer csak a titán részével érintkezik mind a két esetben, viszont a PVD-s ékszer hajlamos kopni, ami azt jelenti, hogy idő után lekopik róla a titán bevonat és ugyan úgy allergizálhat. Talán épp ezért a legjobb a titán karika.

Arany és fehérarany esetében is vannak bajok. Bár a 100%-os aranyra senki sem allergiás. (Na jó, hazudtam, mert akad a földön pár tíz ember aki igen...) Viszont a tiszta arany meg az ezüsttel szemben nem kemény, hanem túl puha. Elhajlik, deformálódik. Ezért ötvözik. Azaz ezért is. A másik a szín. Az aranynak 1 színe van, nem több. Mégis lehet kapni több ezer színű aranyat, közte a fehéraranyat is. A tömény arany 24 karátos, míg ékszernek használt arany általában 14, vagy 18. A 18 karátos arany 75%-ban arany csak, míg a 14 karátos kevesebb mint 60%-ban. A maradékot ötvöző anyagok teszik ki, mint a réz, ezüst, nikkel, és a többi. Szintén az ötvözőanyagokra jön ki a fémallergia. Platina ékszerrel más lenne a helyzet, de annak az ára nagyon az egekben van és testékszereket legfeljebb is csak külön megrendelésre készítenek.

Ápolása továbbra is Octenisept folyadékkal és a gyógyulási idő továbbra is 2-24 hónap. (ezt már nem fejtem ki, hogy miért, ha nagyon érdekel, utánaolvasol, most nincs kedvem még a bioszt is ecsetelni.)

2018. szept. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg megkérdezted már egyszer, és ott is leírtam, hogy valószínűleg túl korán cserélted ki. Nagyon kicsi az esélye, hogy 2 hónap alatt teljesen meggyógyul, és nem árt neki a csere. Ha 1-2 nap alatt nem megy le a gyulladás, még az sem jelenti feltétlenül, hogy allergiás vagy. Az allergiára a titán ékszer a megoldás, de szerintem kezeld még pár napig, mielőtt újra kicseréled, mert önmagában a cserétől csak rosszabb lesz. Az új ékszert alaposan fertőtlenítve tedd be.
2018. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy a csere tett neki rosszat, felsértette. A betadine csak fertőtlenít, nem csökkenti a gyulladást.

Az octeniseptet nem ismerem, de biztos jó, ha ennyien ajánlják, én magam az aloe vera gélt tudom még mondani, nekem bevált.

2018. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!