Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az industrial és a tragus...

Az industrial és a tragus piercingem mellett feldudorodott a bőr, mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Azt hiszem ezt nevezik vadhúsnak bár nem vagyok biztos benne. Egy ismerősöm mondta, hogy szedjem ki és elmúlik. Szerintetek segítene? Mennyi időre szedjem ki? kb. 5-6hetesek a piercingjeim. Ha van itt olyan akivel történt hasonló az mit kezdett vele?

2018. okt. 30. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne vedd ki! Ha hagyod így meggyógyulni, akkor összenő. Ha nem, akkor csak feleslegesen piszkálod, és rontasz a helyzeten. A dudor teljesen normális, akár még hónapok múlva is. Amit tehetsz, hogy rendszeresen fertőtleníted Betadine oldattal, vagy Octenisepttel. Ha úgy érzed nagyon begyulladt, használhatsz valamilyen gyulladáscsökkentő krémet vagy teafaolajat, de ezekkel óvatosan! A zsíros krém nem hagyja levegőzni a sebet, a teafa olaj, kamilla tea stb. pedig szárítja, ezért néha többet árt mint használ.


Ha valóban vadhús nőtt rá, azt el kell távolítani és kezelni. Ha csak egy sima dudor, azt elég napi 1-2x fertőtleníteni. Számíts rá, hogy ez nem fog néhány nap alatt elmúlni, és bármikor visszatérhet a teljes gyógyulásig, ami akár 2 év is lehet.

Semmiképp ne vedd ki, ne cserélgesd, ne mozgasd a szükségesnél többet. Csakis tiszta kézzel nyúlj hozzá! Ha kiderül, hogy a bőröd érzékeny az anyagára, piercerrel cseréltesd ki titánra, mert tapasztalat nélkül egy gyulladt piercinget kicserélni nettó hülyeség.

2018. okt. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Muki2002 válasza:
Semmi fèle kèppen ne szedd ki. Nekem is volt ilyen vadhús körülötte és èn elmentem oda ahol csináltak és ott mondták hogy írassak ki a háziorvossal egy bizonyos sprèt és azzal fújjam be napi 2x és kamilla teàval borogassam.Igazabol lassan de elmúlt úgy hogy én nem szednèm ki a helyedben.
2018. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy ha összekeversz egy rész szódabikarbónát három rész hidrogén peroxiddal és azzal kenegeted napi 1-3×, az segít, már ha keloid hegről van szó. Ha gennyes és gyulladt, akkor fertőtlenítsd mondjuk octenisept-tel.
2018. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!