Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A hajam folyton a zuhany...

A hajam folyton a zuhany lefolyójában, apám pedig állandóan emiatt oktat ki és ad "remek" tanácsokat? 17/L

Figyelt kérdés

Nemlétező tökeim kivannak attól, hogy mindegy mit csinálok, akkor is emiatt cseszeget. Fürdés előtt kifésülöm a hajamat, zuhanyzás közben mindig átmegyek a kezemmel a hajamon, hogy a már kijött hajszálakat kiszedjem és a zuhanykabin oldalára tegyem, hogy aztán leszedjem. Az utóbbi módszerrel a legtöbb hajszál ott marad, de arról már nem tehetek, hogyha mit tudom én mennyi kiszökik és lefolyik.


Ketten vagyunk apámmal. Neki nehéz, kb mindenen feszeng és keresi azt, mibe lehet belekötni, még azt is ami csak a szemet fájdítja (konkrétan szemtől szembe idegennel nem szól be, csak halkan nekem). Nekem sem egyszerű az élet, nekem is megvannak a magam idegességeim, de azért nem zúdítom rá. Ma viszont szakadt a cérna. Már flegmáztam apámmal néhány percre, amikor ismét osztotta nekem az észt, hogy mit kéne csinálnom, és, hogy valamit biztos rosszul csinálok, mert így nem jó.


Elegem van. Tudom, hogy "ez legyen az életben a legnagyobb problémám", és igaz is, mert ez tényleg nem nagy probléma, csak már idegesítő, hogy mindig elkezdi a szokásosat emiatt.


Többet nem tudok tenni a hajam ügyében, apám pedig nem mutatja meg, hogy tudnám kiszedni a lefolyóból a hajamat, merthogy "az a férfi dolga". Szerinte a villanykörte csere is, ezért le lettem cses ve, amikor másnapra volt várható, ezért magamtól kicseréltem a villanykörtét. Szeretem, imádom apámat, de amikor ő ideg, én ideg vagyok, és jön egy örökös problémával, akkor már égnek áll a hajam és a kijön a szög a zsákból.


Mit tudnék tenni?


A fent leírtakon kívül nem hiszem, hogy többet lehetne tenni.


Most ő van rám kiakadva, hogy fogjam vissza magam, meg azzal, hogy hülyeség amit mondok, hogy nem egyedül nálunk van ez a probléma, másnál is előfordul.


Én lazán veszem. Eltömíti, szedje ki, nem nagy dolog. Megcsinálnám én, de olyan szinten macerás nálunk a hajszál kiszedés, hogy egy kés, avagy hosszú akármi is szükséges hozzá, és ez ugye a "férfi feladata". Egyébként az a röhej, hogy néhány hónapja az volt a probléma, hogy nem is szólok amikor eltömődik (gondoltam észreveszi, hiszen ő is használja a zuhanyt, és amióta ideköltöztünk, azóta megvan ez a gond), utána mondta, hogy szóljak és elintézi. Most szóltam, és ez a gond.


Erre mi a megoldás, azon kívül, hogy legyek kopasz?



2018. dec. 1. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ami a csőben van, azt max csőgörénnyel tudja kiszedni. ami pedig a lefolyó nyílásánál van, azt te is látod, ki tudod venni kézzel is.

párommal élek, nő vagyok. én szoktam kiszedni a lefolyóból a hajamat, majd dobom a kukába.

nem tudom hogy igazából honnan is tudhatná meg apád, ha te kiszeded belőle... max nem dugul el.


amúgy amit még hallottam ennek a problémának a megoldására: fém dörzsit raksz a lefolyónyíláshoz, ami felfogja a hajat. kiszeded fürdés után, megszabadítod a hajszálaktól, és újra tudod használni majd.

2018. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Te is kitudod szedni, nem nagy dolog. Én 19 évesen egyedül éltem, mert a szüleim külföldre mentek dolgozni, nagymamám néha rám nézett és ennyi volt. Feltaláltam magam, apám 1 évig tanított az alapvető karbantartási dolgokra hogy akár nő vagyok akár férfi, teljesen mindegy ezeket tudnom kell!
2018. dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

LEFOLYÓVÉDŐ!!!!


Háztartási meg 100forintos boltban kapható. Filléres cucc! [link]

2018. dec. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Lefolyóvédőt én magam vettem. Nem sokáig volt használatban, apám kivette + sokat nem ért.


Magamtól próbáltam már, de le sem tudtam szedni azt a vackot ami lefolyót védi. Amikor pedig kértem apámat, hogy csak egyszer mutassa meg, mégis, hogy kell leszedni, nemet mondott.

2018. dec. 1. 22:56
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Beteszed a szűrőt a lefolyóba amikor zuhanyzol, majd kiveszed ha végeztél.
2018. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Fürdéshez fogd össze a hajad, és máshol szedd ki a szálakat.
2018. dec. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is a lefolyószűrőt ajánlom, 19 éve nem volt probléma, se eltömődés, pedig 2 hosszú hajú lány és én, szintén hosszú hajjal él és fürdik naponta, a férjem és a fiam sem kopaszok, fürdenek ők is!

Próbálj esetleg műanyagot venni, ha a fém nem vált be, apukádnak pedig nem kell mindent az orrára kötni! Mész zuhanyozni, berakod a szűrőt, utána kiveszed és elteszed.!

2018. dec. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha ennyire egyszerű lenne. A lefolyót még takarja valami fém, amin át lefolyik bónuszban a víz. Azzal az a baj, hogy leszedhetem mind a tíz körmömet és ujjamat, akkor se tudom leszedni sehogy, ha húzom, ha tekerem, ha csúsztatni próbálom, sehogy nem le.
2018. dec. 1. 23:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Darabka szúnyogháló megteszi.
2018. dec. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Most nem értem, mi van a lefolyónál... Azt írtad, volt lefolyóvédő, akkor be tudsz rakni még egyet, mi volt vele a baj? Apád nem szedi ki, ha fürdés előtt beteszed, utána pedig kiveszed.

Nekünk nem lehet lefolyóvédőt használni, mivel teljesen más elven működik a lefolyónk, de ott ki lehet húzni a beépített takarófedelet és benyúlni és voila.


Apád borzalmas, ez a villanykörtecsere nem tudom, milyen degenerált klisés agymenés sok nőben és férfiban... Mi ketten laktunk anyámmal, kislányként lelkesen szereltem a villanyt, már egyszerű esetekben, mert nem tanultam ilyesmit. Majd biztos átmentünk a szomszédba egy izzótekerésért :D Mi abban a férfias? El nem tudom képzelni, de pl. anyám napi 8 órában ásta a kőkemény feketeföldet s felemelte a félmázsás cementeszsákot, az izzócsere hamvas kislányok szórakozása ahhoz képest. De szinte akármihez képest, pl. egy anya komoly súlyemelést végez a gyermekén, ha kell s egészséges...


Megértem, hogy apád mellett nem nevelődtél olyan életrevalónak eme téren, de most feltalálhatnád magad. Ha kell egy hosszú akármi, akkor fogj egy hosszú akármit s szedd ki. Ha elakadsz, fotózd le és akkor többet tudunk mondani, hogy mi van...? De egyszerűbb valamit odarakni, hogy ne is menjen le a haj.

2018. dec. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!