Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Baj, ha körte alak mellett...

Baj, ha körte alak mellett széles a mellkasom? Vagy az így már nem is körte.

Figyelt kérdés

Körte alkat vagyok, 163 cm 70 kg, méreteim 94-78-102. Tudom, nem ideális, 10 kilót legalább fogynom kéne, de már leadtam 5-öt, ezelőtt 96-80-106 voltam. Szóval combra hízok legkönnyebben, de onnan is megy le a leghamarabb, most is elég látványos a változás. A gond a derékméretem... 5 éve 88-70-100 cm volt a három méretem, és 62 kg voltam. Jól néztem ki.


A mellméretem sem amiatt 94 most, mert nagy mellem van. Csak B-s, nem a hátam széles, hanem a mellkasom oldalnézetből. Ennek köszönhetően mondjuk nem tűnik olyan nagynak a hátsóm,amúgy is combban vagyok erősebb.


A karom sajnos vastag, nem túl hangsúlyosan keskenyebb a vállam a csípőmhöz képest, de így, hogy nincs sok mellem, kizártnak tartom, hogy ez homokóra lehetne valaha is, maximum mellimplantátummal, amit nem akarok.


Nem esztétikailag zavar a kis mell, sem a széles mellkasom, hanem hogy 80 centi alatt maradjon a derekam, afelett már egészségtelen. Húgom alma, neki 97-90-100 a 3 mérete, és bizony nem szép ez így. Anyunak 97-86-100, ő is alma, de rajta sokkal jobban eloszlik. C-s mellük van, és ők 169 cm magasak, szóval szép hosszú lábaik vannak.


Nagymamám igazán körte típus, kicsit az övére hasonlít a csípőm inkább, meg a laposabb mellem is.


Csak a mellkasom lehetne keskenyebb...



2018. dec. 26. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudunk mit csinálni a génjeiddel. Szerintem fogyjál tovább, ahogy eddig tetted, mert a 70kg még mindig sok a 163 cm-hez. Nyilván a BMI az csak egy iránymutató, de 60-65 kg-ra le kéne fogyni. Nézd meg magad újra 60-65 kilósan, és akkor majd meglátod, hogy még mindig zavar-e.


De mint írtam, a géneket nem tudja senki sem felülírni, csak a plasztikai sebész.


Sok sikert!

2018. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát elég vacak géneket örököltem... bokaszalagszakadás miatt tavasszal 8 hétig nem nagyon tudtam mozogni, 8 kiló jött rám. Mindenem narancsbőrös lett, striás lett a hasam, lábam, mellem. Pont ezután volt a diplomaosztóm, el akartam ásni magam. Nyáron depressziós voltam emiatt, annyira utáltam magam, hogy elmondani nem lehet. Nos, a striák màr úgy sem tűnnek el, annyit tehetek, hogy szépen lassan visszafogyok 62 kilóra, ami számomra már ideális lenne. Mondjuk a 65 is elég lehet akár. Inkább izomra kellene gyúrni, 60 kiló alá úgy sem megyek most már, egyszerűen a genetika miatt. Amúgy leginkább Demi Lovatora hajaz az alakom. Még így plusz kilókkal sem tartom magam kövérnek, sem plusz size alakúnak, lapos a hasam, a csípőm meg széles, de ezt inkább szexinek szokták tartani. XD Most 40-es a méretem, 38 a cél.


Arra nem leszek képes, hogy egész életemben kalóriaszámlálással sanyargassam magam. Persze van aki szerint ez a megoldás, és máshogy nem lehet ezt csinálni vacak anyagcsere mellett. Tehát szánalmas, ha premenstruációs szindróma miatt szenvedek minden hónapban 2 hétig, és emiatt még a csokit is kívánom, de piszkosul. Az a baj, hogy PMS miatt gyakorlatilag semmit sem bírok megenni, ami egészséges, mert puffadok, vagy szorulásom van, vagy hasmenésem, vizesedem, egyfolytában szomjas vagyok emiatt és rosszul alszom hőhullámok meg fájdalmak miatt. A hangulatingadozásról meg ne beszéljünk. Nem kívánom egy nőnek sem ezt. Szervi elváltozás nincsen, de így, hogy kicsit fogytam, mintha jobb lenne. Azonban, amióta próbálok kalóriadeficittel élni, 33-35 nap lett a ciklusom, és ez nem jó így. Nyáron a depresszióm miatt nem fogytam egy grammot sem, stresszhízó vagyok. Legalább nem szedtem fel többet, alig ettem valamit és folyamatosan fájt a fejem.


Szerencsére most már több dologra is odafigyelek, de sosem leszek az a csak salátán élő fitnesslady, amit esetleg megkövetelne a testem a génjeim miatt. Vagy elfogadnak ilyennek, vagy nem. A barátnőimnek sincs köze az étkezési szokásaimhoz, se nekem az övékhez. Én soha senkinek nem teszem szóvá, ha szerintem túlzásba viszik a diétát, jó lenne, ha őket se szekálnának pusztán amiatt, hogy felvetem, hogy ebédelni fogok a 2 óránk között. Mert ők délután 5-ig nem ehetnek, stb. De máshogy nem tudom megmondani, hogy bocs, de a szünetben nem leszek veletek. XD


Szóval, idestova 10 éve küszködöm. 14-20 éves korom között egész jó volt a helyzet, de akkor is mindig 55 kilóra vágytam. Most már elfogadtam, hogy ez felejtős. Ahogy mondani szokták: mindig lesznek szebbek és csúnyábbak, okosabbak és kévésbé okosak, de senki nem lesz olyan, mint Te vagy. Ezt üzenem minden nőnek.

2018. dec. 28. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!