Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szépség és divat » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan térjek át könnyen szemüvegről kontaklencsére?

Mióta a mostani iskolámba járok, csak szemüvegben láttak az osztálytársaim/sulimba járók. A minap azonban végre sikerült beszereznem kontaklencsét, aminek egyrészt nagyon örülök, másrészt viszont aggódom, hogy furának fogok tűnni, és esetleg szekállni fognak emiatt. Nektek van valami tapasztalatotok e téren?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szemüveg, kontaktlencse, beilleszkedés, iskola

jan. 16. 22:13  Privát üzenet  

A válaszok
Nekem meg sem jegyezték anno a suliban, hogy lencsére váltottam. Bár én pár hónapra rá visszatértem a szemüvegre, mert fizikailag nem bírták a szemeim tovább a lencsét. Meg őszintén, minden nap a be meg kirakással vesződni nekem túl macerás volt. Ha szerencsém volt, mindkettő bent volt 3 perc alatt, ha nem akkor meg 15-20... A szemüveget meg megtörlöm 2 perc alatt szépre, aztán csókolom.

A válasz 24%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 16. 22:16 Privát üzenet

Vegyél egy sima üveglencsés szemüveget, kezd azzal hordani a kontaktlencsét és néha vedd le suliban a szemüveget. Majd megszokják lassacskán és utána már nem lesz fura nekik.:)

Amúgy szerintem ezen nincs semmi szégyellnivaló:D Barátnőm is nemrég váltott át szemüvegről kontaktlencsére, pár nap alatt megszoktuk, ez olyan, amikor valaki fodrászhoz megy:) Ne aggódj emiatt, nem fognak ezért kinézni...:)

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jan. 16. 22:18 Privát üzenet
Én anno 6 évet húztam le a gimiben egy osztállyal, ebből kb 3 vagy 4 év után lett kontaktlencsém. Konkrétan annyi volt az összereakció, hogy "Kontaktlencséd van? Igen." Senkit sem érdekelt nagyon, akit meg igen, azok meg mondták, hogy tök jó :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 17. 00:47 Privát üzenet

Én 10. év végén kaptam lencsét, senkinek nem volt fura sőt mikor a 11.-et kezdtem többen megjegyezték évnyitón hogy olyan mintha sose lettem volna szemüveges pedig többségüket már általános suliban is ismertem és már akkor szemüveget hordtam.

Szóval simán hagyd el a szemüveget és kész, ne parázz rá.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jan. 17. 03:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

# 5/6Időpont jan. 17. 06:48 Privát üzenet
Senkit nem érdekel

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jan. 17. 07:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szemüvegről szeretnék kontaklencsére váltani. Tudnátok tapasztalatokat mondani? Meg úgy általánosságban mindent amit tudni kell a dologról?
Megéri a szemüveget kontaklencsére cserélni? Nehéz berakni és kivenni a lencsét?
Átváltana szemüvegről kontaklencsére?
Mi a véleményetek egy ilyen férfi szemüvegről?
Mit gondoltok erről a szemüvegről?
Az gáz hogy ha az új szemüvegről nem szedem le azt a kis átlátszó marticát? Rajta van hogy TLC, és ha felveszem nem is látom hogy rajta van

Kérdések a Szépség és divat rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!