Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kontaklencsében “veszélyes”...

Kontaklencsében “veszélyes” bulizni menni?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam kontaklencsét, és kicsit bizonytalan vagyok, hogy hátha kiesik az este folyamán, stb. Tapasztalatok e téren?:)
2019. jan. 17. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy veszélyes. Dörgölni fogod egész este a szemed, hogy kiessen?

Vigyél magaddal kontaktlencsetartót plusz egy kis kiszerelésű folyadékot és akkor nem lesz baj. Ha nagyon parázol akkor dobj be egy szemüveget, szemcseppet, kézfertőtlenítőt is a táskádba.

2019. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Semmi baj nem lesz :)
2019. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat éve kontaktlencsézek, ez alatt egyszer esett ki, akkor is azért, mert rosszul rakhattam be, el is szakadt.

Ez azért nem rossz arány. :)

Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Egyedül arra figyelj (ha nő vagy persze, csak akkor :D), hogy előbb lencse, utána sminkelés, és a belső szemvonalra cerkázást felejtsd el. Kivételnél is, előbb vedd ki a lencsét, utána mosd le a sminket, hogy ne menjen a szemedbe lemosó vagy víz.


Ha félted a lencsédet, vegyél mellé eldobható napilencsét is. Én azt tartom, nem rossz, ha van tartalékba, nyáron strandoláshoz alapvető, de én utazásnál, sőt bulinál is jobban kedvelem - nem számít, ha belemegy a smink a szemedbe, nem kell hazaérve vacakolni vele, csak kikapod és kuka.

Mert úgy mondjuk már jártam, hogy buliról hulla fáradtan hazaesve nem odafigyelve vettem ki, és elszakadt. Mondjuk ez is csak egyszer fordult elő. :) De új lencsésként emiatt lehet jobb az egyszeri ilyen alkalmakra, nem kell rajta aggódni.

2019. jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagyok, 2-3 éve hordok lencsét, sminkelek és soha semmi problémám nem volt még emiatt :D

Utolsó én simán kihúzom cerkával az alsó meg felső vízvonalamat is, ezzel sem volt még gondom :D

Egyik barátnőm pl pont hogy szemüvegben nem mer elmenni bulizni, nehogy összetörje :D Szóval nyugibugi, csak úgy magától a lencse NEM TUD kiesni

2019. jan. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szemüvegben veszélyesebb,amíg nem volt lencsém tini koromban előfordult,hogy leverték és annak módja szerint össze is tört.Viszont a lencse biztonságos.
2019. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!