Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha megtudnád, hogy az a szer...

Ha megtudnád, hogy az a szer (kozmetikai, vagy tisztítószer, vagy bármi), amit rendszeresen veszel, állatokon tesztelik, megvennéd újra és újra?

Figyelt kérdés

Tudtam hogy létezik ez a jelenség,de sok infóm nem volt róla.Onnan jutott ez eszembe,hogy láttam itt egy kérdésnél amiben valaki írta hogy az Avon is ilyen pl.

Utánanéztem és tényleg így van,Oriflame is ilyen.

EU-n belül tiltja a törvény a kísérleteket,de azon kívül csinálhatják.

Lehet máshogy is tesztelni,mesterségesen,de nem,ők az állatokon csinálják.Sok ilyen híres cég van ,Swarzkopf,Yves Rocher,Loreál,amikről nem is gondoltam volna.

Főleg nyuszik,patkányok,egerek,stb. a célpont,és azért szörnyű belegondolni hogy akármilyen állat is,de ugyanúgy éreznek fájdalmat amikor a szemükbe csepegtetik a szert,vagy bőrükre teszik.És mindezt a pénz miatt.

Kicsit lelkiismeretfurdalásom van,mert pont vettem egyik nap pár olyan dolgot,ami ugyanezt csinálja.

Az megnyugtat,hogy általában Dm-s saját termékeket veszek főleg,ők nem tesztelnek állatokon.

Te gondolkoztál már ezeken a dolgokon ? Ha tudnád hogy amit szoktál venni,állatkísérleteket folytat,megvennéd ugyanúgy a későbbiekben ?


2019. febr. 12. 02:25
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Nem akarok ide belinkelni szörnyű videót erről,de ha valakit érdekel,erős idegzetűeknek van you tube-on egy rövid videó,a címe animal testing in 60 seconds flat.
2019. febr. 12. 02:33
 2/27 anonim ***** válasza:
59%

Megvenném.

Attól mert én nem veszem meg, nem hagyják abba az állatkísérleteket.

2019. febr. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy vagy naív vagy, vagy csak álszent. Mindent tesztelnek állatokon, csak nem midnen cég vallja be, maximum kiadja a kisérleteket 20 leányvállalaton keresztül másnak. De nem lehet forgalomba hozni termékeket tesztek nélkül. Hogy gondoltad, kidobjuk a sampont a picra, aztán ha megvakít pár tucat embert majd azt mondjuk bocsi? Elég abszurd elképzelés.

Amúgy meg az nem zavar, hogy a gyógyszereket állatokon tesztelik? Valamiért azt hiszem inkább bevennéd őket, minthogy meghalj... Vagy nem zavar, hogy az állatorovosok teljes tudása állatkisérletekből származik? Meg az orvosok tudásának jórésze?

2019. febr. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
61%

És ha olyan nagyon okos vagy, elárulnád, hogy lehet máshogy tesztelni?

Képzeld, nem azért tesztelnek állatokon, mert élvezik nézni a szenvedésüket, hanem mert egyenlőre az emberek nem látnak a jövőbe és nem tudják megjósolni, milyen hatással lehet egy újfajta hatóanyagkombináció az emberre....Idióta.

Szóval igen, megvenném, mert nincs pénzem ilyen bio-antiallergén-teljesennövényieredetű-mégállatokonsetesztelték rohadt drága terkékekre. És amúgy ennyi erővel gyógyszereket se vegyél, mert qzokat is tesztelik állatokon, mert máshogy nem lehet megmondani, embereken alkalmazva milyen hatásai lesznek...

2019. febr. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg jelentkezz tesztalanynak.
2019. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

Olyan termék NEM LÉTEZIK, amit álllatkísérletek NÉLKÜL fejlesztenek ki!

Amelyik cég ezt nem teszi, az azért nem, mert a kísérleteket más cégekkel végezteti el, ö csak az eredményeket használja, tehát nem direkt, hanem indirekt vesz részt ebben.

Az egyetlen megoldás, ha te magad készítesz otthon kozmetikumokat növényi olajokvól, köolajszármazékokból (vazelin, parafinolaj), meg gyögynövényekböl, ásványokból. Minden más esetben ott vannak az állatkísérletek, anélkül ugyanis nem engedélyeznek semmiféle kozmetikumot vagy gyógyszert.

2019. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%

"általában Dm-s saját termékeket veszek főleg,ők nem tesztelnek állatokon"


Azt ugye tudod, hogy a DM-es (meg egyéb) saját termékeket azért "nem tesztelik állatokon", mert ezek a neves kozmetikai cégek - többek közt azok is, amelyeket felsoroltál a kérdésedben - termékei név nélkül, azaz a teszteket az eredeti cégek végezték.

2019. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%
Meg. a párizsit is megveszem, pedig azt állatokBÓL készítik.
2019. febr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

Hiába imádom az állatokat, inkább az állat, mint én. És még így se garantált, hogy nekem nem lesz tőle semmi bajom.

Kin tesztelnéd egyébként? Embereken? Hidd el, nem azok jelentkeznének oda pénzért, akik annyira kíváncsiak, és kalandvágyók, hanem a legszerencsétlenebb ágrólszakadtabbak, akiknek ez még belefér egy kis pénzért, mert nincs másra lehetőség. Vagy ez rendben van?

Értem én, hogy menő az állatvédelem és a vegánság, de kicsit gondoljanak már bele ezek az emberek abba, hogy egy ideához ragaszkodnak e, vagy két lábon a földön járnak, és a kevésbé rosszat választják.

2019. febr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%
Csakis olyan terméket vennék amit teszteltek állatokon. Nem én akarok lenni a kísérleti nyúl akinek kihullik a teljes szőrzete stb. De gyanítom az EU-n belül nem is lehet olyat árulni amit nem teszteltek.
2019. febr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!