Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 2 hónapos bimbó piercinget...

2 hónapos bimbó piercinget már szabad rövidebbre cserélni?

Figyelt kérdés
Szeretném a kezdeti hosszú ékszert rövidebbre cserélni, hogy kevésbé akadjon bele dolgokba, amíg teljesen meg nem gyógyul. 2 hónap után tehetek bele egy rozsdamentes acél, arany borítású ékszert? (Nem tudom, hogy PVD vagy sima arany sajna)

2019. márc. 7. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, szabad rövidebbre.

Anyagban én fél évig inkább a titánt preferálnám amennyiben akármilyen fémallergiád van (még enyhe esetben is). A rozsdamentes acél nem valami jó, bár, ez attól függ. Az orvosi acél is rozsdamentes acél, csak más az ötvözőszer. Ha nikkel vagy króm érzékenységed van, akkor ne használd egyiket sem. Ha nincs, akkor nyugodtan. Arany borítás általában nem pvd mivel eléggé nehéz fizikailag vaporizálni az aranyat. Általában finom porrá őrlik és elektrosztatikus hatásnak hála vonják be arannyal, majd utána ráégetik. A másik nagyon elterjedt mód az elektrolitos bevonatolás. Azzal a baj annyi, hogy szép, de mivel nagyon vékony a bevonat, így hamar kopik, illetve 16-18 karátos aranybevonat jön létre, ami nem tiszta arany. Galvanizációs eljárásnál ugyan sokkal vastagabb a réteg, de szintén nem tiszta 24 karátos arany.

Szóval titán vagy ha nincs fémérzékenységed, akkor orvosi acél is jó, akár bevonatolt, akár nem.

Csere előtt a csereékszert letekert golyókkal áztasd be 70%-nál töményebb (orvosi) alkoholba, octenisept folyadékba, betadin folyadékba legalább 5 percig. Moss alaposan kezet, majd a most bent lévő ékszert fújd be octenisept folyadékkal, mozgasd át a lyukon, hogy belülre is kerüljön. A csereékszert is fújd be és úgy cseréld ki a kettőt. Elsőre nem túl könnyű a csere. De ne kapkodj.

Ügyelj arra, hogy a csereékszer is megfelelő vastagságú legyen (tehát ne vastagabb, vagy ne keskenyebb).

Érdemes reggel-este kezelni kicsit. Amennyiben begyulladna(orvosi acél esetén), úgy cseréld vissza az eredetire, majd kezeld rendesen, amint rendbe jött, keress bele titán szárast ;)

2019. márc. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Wow Blueskin, még a fémötvözetekhez is értesz! Titánt akartam egyébként már a szúráshoz is, de a szalonnak pont nem volt :/ De nem baj, nem vagyok érzékeny semmilyen fémre. Egyelőre a lökhárítóm jól viseli az új ékszert, szanaszét áztattam octenisepttel meg sóoldattal. :)
2019. márc. 9. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!