Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a különbség a harisnya,...

Mi a különbség a harisnya, harisnyanadrág, legging és a combzokni között?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 15. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

A harisnya alatt (én legalábbis) a nylon harisnyát értem amit bárhogy felvehetsz mert nincs megszabva melyik az eleje/hátulja. Általában 1x használatos (hacsak nem jobb minőségű)


A harisnyanadrág az a vastagabb akár mintás aminek a fenék részénél két csík szokott lenni ami jelzi, hogy az a hátulja. Többször használatos, tartós.


A legging vagy cicanadrág egy vékony nadrág ami vastagabb és kevésbé atlátszóbb mint egy harisnyanadrág. Önmagában nem hordható mivel eléggé átlátszik és már nem is divat max. edzésre.


A combzokni meg egy olyan zokni/harisnya ami a combig ér és nincs ülepe de gyakoribb a térdzokni ami nevében benne van hogy a térdedig ér

2019. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
A harisnya az, amit harisnyatartóval kell hordani.
2019. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy a nylonharisnyan is van 2 csík valameken!
2019. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

1,2 totál hülyeséget írt.

A harisnya az ami hosszabb a zokniál.

Lehet térd, comb, vagy derékig érő, ezt hívják harisnya nadrágnak.

De van az egész testet befedő úgymond testharisnya.

Combzokni pamutból vagy microfibra anyagú combig ér.

Leggings harisnya szerű naci, amely nem áttetsző és a varrása, ülepe, lépésbetétje nem látszik, így akár magában is hordható.

Nincs zseb, cipzár rajta, ezért sokan nem hordják magába.

2019. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A harisnya az olyan mint egy combfix, csak gumis/szilikonos rész nélkül. Csak vissza van hajtva az anyag, és magától nem marad a helyén, harisnyatrtó kell hozzá.


A harisnyanadrág az, aminél a két szár egymáshoz van varrva egy derékrész segítségével. Mindegy, h vastag, vékony, nylon pamut stb, a lenyeg, h össze van dolgozva a két lábrész, és a derék. Amúgy megjegyezném, h az a két csík hátul a meretből adódik, a 4-es vagy annál nagyobb méretek úgy készülnek (fenéklépésbetétnek hívják) Amúgy, amit a köznyelv harisnyaként emleget, az a harisnyanadrág.


A legging az lényegében egy harisnyanadrág, aminek nincs lábfeje. Lehet vékony, vastag, thermo, pamut stb, lényeg, h lábfej nélküli. Ha fognánk egy harisnyanadragot, és levágnánk a lábfejrészét, és szépen el lehetne dolgozni az anyagot leggingst kapnánk. Sokan nadrágként hordják, ami elég vicces dolog főleg annak függvényében, h annyi erővel egy 100denes harisnyanadrágot is hordhatna. Amúgy én nem sok értelmét látom, főleg, ha vesznek alá még egy harisnyát, vagy harisnyazoknit. Akkor mi értelme h lábfej nélküli, ha a lábfejére amúgy is húz valamit?! Akkor már inkább jobb az, ha egybe van az egész nem pedig 2-3 darabból tevődik össze. De persze kinek mi, manapság sokaknál jobban cseng a leggings mint a harisnya.


A combzokni pedig (ahogy a nevében is benne van combig érő zokni) általában a combfixnél picit lentebb vegződik inkább a térdhez áll közelebb. És én még csak vastagabb anyagúval találkoztam, ilyen vékony nylonharisnyaszerűvel még nem. Persze ez nem zárja ki, h nincs is.


Remélem sikerült kielégítő választ adni.


Jah, és még annyit azért megjegyeznék, h a vékony harisnyák (harisnyanadrágok) nem egyszer használatosak, inkább csak a gazdájuk nem tud megfelelően bánni velük, vigyázni rájuk. De persze ez tanulható, ha egy kicsit odafigyelünk rá. És ezt tapasztalatból mondom... Csak gondoltam szólok, még mielőtt egy újabb hülyeség elterjedne! Csak mert már 3x-ra futok bele abba, h valaki egyszerhasználatosnak titulálja...

2019. máj. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!