Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem gyógyulnak a piercingjeim,...

Nem gyógyulnak a piercingjeim, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Fülbevalóm mindig is volt, a jobb fülembe 3 is van és azokkal semmi gond, ahogy a 14mm-es fültágítóval sem, de:

Tavaly májusban szúrattam a fülporcba piercinget, ami hónapokig nem gyógyult és végül 6 hónap után kivettem annyira gyulladt volt.

Augusztusban szúrattam egy orr piercinget, ez gennyes sosem volt, de folyamatosan érzékeny, néha fáj is. Múlt héten egyik reggelre begennyesedett, Octenisepttel kezeltem, a genny elmúlt, viszont nagyon fáj.

Januárban szúrattam a köldök piercingem, ami hol gennyes hol nem, tegnap vérzett is.

Az otromba ezüst, a köldökömbe orvosi fém van. Mit tehetnék hogy végre ne fájjon/ szép legyen? Köszönöm!



2019. ápr. 19. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Titanium?

Probalj meg egyszerre ne ilyen sok ujat, es minel egeszsegesebb eletformad legyen. A szervezetednek stressz a pc.

2019. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

(Otromba ezüst 😄)

Tényleg nem volt jó ötlet a következőt szúratni, míg meg nem gyógyul az előző.

Először is titán ékszert mindenhová, de az ezüstöt mindenképp cseréld le.

Hogyan kezeled őket? Szerintem ott is hiba lehet. Próbáld meg a tengeri sós oldatot. Bio bolban tuti tudsz venni JÓDOZATLAN(!) tengeri sót. Egy mokkáskanálnyit tegyél fél liter forralt vagy palackozott (szénsavmentes) vízbe. Oldd fel benne, majd egy széles szájú poharat kb félig tölts meg az oldattal, hajolj előre, tapaszd a köldöködre, aztán feküdj hanyatt. Lényeg a lényeg, napi min 2x 5 percig áztasd az oldatban a köldököd. Eleinte lehet 3x is. Utána hidrogén peroxidos fültisztító pálcikával óvatosan törölgesd körbe a lyukak körül (pezsegni fog), és utána jöhet az octenisept. Legalább 2 hétig csináld. Emellett semmi szűk póló, ne aludj hason, ne érje a köldököd se sampon, se tusfürdő, se törölköző. Ne áztasd vízben. Zuhany után óvatosan itasd fel a vizet körülötte egy papírtörlővel. Szellőztesd sokat, ne nyúlkálj piszkos kézzel, lehetőleg ne mozgasd. Tuti rendbe fog jönni, ha szigorúan betartod. Iszonyatosan nézett ki az én köldököm. Körömnyi gennyhólyag lett az alsó lyuknál szúrás után 2-3 héttel, nagyon nagyon fájt. A fent leírtakkal már 2-3 nap alatt nagyon nagy különbség volt. 2 hétig csináltam a ritualt, azóta (6 éve) abszolút semmi gondom nem volt vele.

Aztán a későbbi pirszingjeimnél már rögtön sós vizes oldattal kezdtem (angol nyelvű fórumokon gyakran megjelenik, nálunk nem tudom miért nem), az industrialos fülemen aludtam egy héttel a szúrás után. Pedig előtte nekem is volt olyan porcba szúrt fülim, ami másfél év után is folyamatosan hol begyulladt hol nem, hol gennyedzett hol nem.

Ha a sós vizes cucc+ extra óvatosság ellenére sem javulsz egy héten belül, én elkezdenék egy antibiotikum kúrát. Nagyon nem jó a szervezetednek a folyamatos gyulladás.

2019. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
23%

Aki nem ert hozza ne szurasson:)!

Mielott szuratsz, kivizsgaltatod erzekeny e vagy a femekre amiket beled raknak

Utana nezel melyik fajta kinek meddig gyogyult. Ha erzekeny a borod, gyulladas van a szervezetedben lassabban fog mint amit a pcs mond.

Koldok pc peldaul nekem fel ev alatt gyogyult meg teljesen azota 3 eve semmi baja.fulembe detto. Nem vegig volt gyulladt, erzekeny volt es havonta fel havonta gennyesek voltak, fertotlenitettem es apoltam fel ev alatt helyre jottek. Minden szervezet mashogy reagal ezert kell tapasztalatokrol tajekozodni

2019. ápr. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!