Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Férfi fodrász vághat nőnek hajat?

Férfi fodrász vághat nőnek hajat?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, de nekem mindegy lenne, hogy férfi vagy nő vágja a hajamat. Egyszer bementem egy férfi fodrászhoz, nem volt ott senki, de a fodrász azt mondta, hogy nem vághatja le! Ez tényleg így van?

2019. júl. 3. 15:15
 1/8 anonim válasza:
86%
Azért mondhatta ezt, mert tanonc/vendég/ nem ott dolgozó fodrász. Nincs ilyen megkötés.
2019. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha férfi fodrászatba mentél be, akkor persze, hogy nem vágja le.

Ha általános fodrászhoz mentél, akkor pedig teljesen mindegy, ki a fodrász. Női fodrász is vág férfinak hajat, kivéve ha a szalon csak női vendégeket fogad.

2019. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Férfi fodrászat volt és egy hölgy volt a fodrász. Egy hölgy ismerősöm ajánlotta, hogy oda menjek, mert neki le szokta vágni.
2019. júl. 3. 17:47
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Férfi fodrászatban nem vállalnak nőket,viszont átlagos fodrász aki férfi simán,nekem is az egyik fodrászom férfi.
2019. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

A kérdésed ezzel okafogyottá vált. Lehet az ismerősöd jóban van azzal a fodrász csajjal vagy nem a férfi szalonban vágja le neki, hanem otthon maszekba, és téged is így küldött hozzá, hogy beszélj le vele időpontot.

Egy férfi szalonba ne csodálkozz, hogy nem csinálták meg.

2019. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Arra voltam kíváncsi, hogy van-e erre törvényi szabályozás, nem arra, hogy kinél mi a szokás. A kulcsszavaknál fel is van sorolva: "szabály, törvény".


Nem lakásban vágta le az ismerősöm haját és nem fodrász "csaj" volt, hanem egy 40-50 éves magyar nő.

2019. júl. 4. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Törvény nincsen arra, hogy ki vághat kinek hajat.

Viszont az üzletek saját üzletpolitikát hozhatnak létre, ha azok nem ütköznek a jogszabályokba.

Ez pont egy ilyen eset. Férfi szalon, ahol csak férfi vendégeket szolgálnak ki. Megteheti nyugodtan. Ez ugyanolyan, mint a kifejezetten női konditermek, oda meg férfiakat nem engednek be. Vagy a női vendégek számára fenntartott szépségszalonok.

Megtehetik az üzletek, hogy meghatározott célcsoportot szolgáljanak ki. Ebben semmi tiltott dolog nincsen.


Az, hogy nem tudod értelmezni a férfi szalon jelentését, arról nem tehet az üzlet vagy az alkalmazott.

2019. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy egy hölgy ismerősöm ajánlotta azt a fodrászatot, akinek ott a szalonban szokta vágni a haját a "férfi fodrász", tehát ott van az ellentmondás, nem pedig bennem, ugyanis van olyan női vendég, akinek mégis vág hajat.
2019. júl. 19. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!